o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Klaudia Zawistowska
|
aktualizacja

Kalisz: sąd rozdaje maltańczyki. Pieski można adoptować za darmo

26
Podziel się

Kalisz – sąd rozdaje maltańczyki ze zlikwidowanej hodowli. Chętnych było tak wielu, że podjęto decyzję o nieprzyjmowaniu kolejnych wniosków. Teraz trwa podejmowanie decyzji, do których rodzin trafią maltańczyki.

Kalisz - sąd rozdaje maltańczyki. Pieski trafiły do darmowej adopcji.
Kalisz - sąd rozdaje maltańczyki. Pieski trafiły do darmowej adopcji. (iStock.com)
bEqaHjJx

Kalisz – maltańczyki trafią do nowych rodzin

Kalisz stał się ostatnio bardzo popularny. Swoją sławę zawdzięcza wydaniu ogłoszenia o adopcji 65 maltańczyków. Pieski zostały uratowane z nielegalnej hodowli. Mimo prób podjętych przez towarzystwa opieki nad zwierzętami nie udało się odnaleźć domu dla wszystkich odebranych piesków. Właśnie dlatego sąd w Kaliszu podjął decyzję o rozdaniu maltańczyków.

Kalisz – ponad 100 maltańczyków uratowanych z hodowli

Sprawa do sądu w Kaliszu trafiła w 2017 roku. Wówczas fundacja Help Animals interweniowała na terenie hodowli w Aleksandrii. Oczom zgromadzonych ukazał się przerażający widok. 106 psów, głównie maltańczyków i hawańczyków, było przetrzymywanych w fatalnych warunkach. Wybiegi lub królicze klatki były ich domem. Zwierzęta nie posiadały żadnej ściółki i biegały we własnych odchodach. Były zapchlone i brudne. Wiele z nich miało również odparzenia.

bEqaHjJz

Kobieta odpowiedzialna za hodowlę została sądownie pozbawiona prawa do psów, które po uprawomocnieniu się wyroku stały się własnością Skarbu Państwa. Anna M. usłyszała również wyrok 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, a także dziesięcioletni zakaz posiadania zwierząt i prowadzenia hodowli.

bEqaHjKa
KOMENTARZE
(26)
Mb
2 lata temu
Chińczycy w kolejce
ada
2 lata temu
Dopóki ludzie będą kupować pieski z hodowli to tak będzie . Mało piesków w schroniskach ??? nie trzeba się pokazać z pieskiem.
Anuui
3 lata temu
Bo maltanczyki to biorą że schroniska to kundelka nie wezmą
bEqaHjKb
Pszypadek?
3 lata temu
Podobno pierwsze 10 z nich wzięli właściciele pobliskiego kebaba
Habi.
3 lata temu
Dobrze,że uratowano pieski.Maltańczyki są cudowne.Mam 13 letniego maltańczyka i jest bardzo wierny i jest wielkim spiochem😂O takie pieski trzeba bardzo dbać.☺.😓
jacek
3 lata temu
Ha ha...I znow wyrok w zawieszeniu....Po co wogole nam te sady...? Tyle z nimi co i bez nich..
abc
3 lata temu
znowu wyrok w zawieszeniu, żałosne
Jack
3 lata temu
10 lat przymusowego wolontariatu w schronisku dla zwierząt!
radca
3 lata temu
Pytanie do kasty: dlaczego wyrok w zawieszeniu?
444
3 lata temu
Dzięki destrukcyjnym działaniom komisarzy unijnych i posłów do PE, działających na szkodę Polski, reforma wymiaru sprawiedliwości nie została przeprowadzona a sądy w Polsce schodzą na psy. Sąd w Warszawie ukarał społecznika za walkę o sprawiedliwość a inny sąd namawia obywateli Polski do adpcji piesków maltańczyków. Propozycja brzmi bardzo głupio i chypa wywodzi się z gender. Kto by próbował uczłowieczyć pieska, usynowić i nadać mu swoje nazwisko? Chyba że to sąd nakaże obbywatelwi dokanać takiej czynności, Sąd który zszedł na psy. Psy bezpańskie, psy maltretowane to efekt nieodpowiedzialności posiadaczy psów. Powinno się wprowadzić obowiązkowy rejestr wszyskich zwierzat i odpowiedni podatek dla posiadaczy który pokryje wydatki związane z utrzymaniem schronisk dla bezpańskich stworzeń . Nieodpowiedzialność właścicieli nie może obciążać budżetów gmin. W miastach, w blokach mieszkalnych, pozwolenie na trzymanie zwierząt opwinno być uzależnione od zgody wszystkich meszkańców błoków.
ola
3 lata temu
Sąd zrobił coś fajnego. Super.
pyra
3 lata temu
Koniecznie sprawdzić czy dom do którego piesek "pójdzie" rzeczywiście chce psa cze zarobić na nim???
Aja
3 lata temu
To troche za krotko,moglaby ze 2 lata w ciupie posiedziec,moze by rozumu przybylo.
bEqaHjJT
ilona
3 lata temu
powinien byc dozywotni zakaz hodowli
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić