o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Monika Sikorska
|
aktualizacja

Kamery w domu wakacyjnym Airbnb. Rodzina przerażona

6
Podziel się

Irlandzka rodzina wyjechała na wakacje do Grecji. Po jednej nocy spędzonej w domu wynajętym przez serwis Airbnb uciekła z niego w popłochu. Okazało się, że w każdym pokoju są zainstalowane kamery. Nawet w toalecie.

Z Airbnb skorzystało już ponad pół miliarda gości. Przypadki filmowania gości są niezwykle rzadkie, ale trzeba na nie reagować (zdjęcie ilustracyjne)
Z Airbnb skorzystało już ponad pół miliarda gości. Przypadki filmowania gości są niezwykle rzadkie, ale trzeba na nie reagować (zdjęcie ilustracyjne) (Shutterstock.com)
bEEbpkMR

Jak podaje Belfast Telegraph 4-osobowa rodzina wybrała się do Grecji na wesele krewnego. Zarezerwowała willę, w której miała spędzić kilka dni. Państwo Conroy od początku zaczęli coś podejrzewać, gdy dotarli na miejsce.

W rozmowie telefonicznej właściciel posiadłości powiedział im, że klucz do domu znajduje się w skrzynce pocztowej, lecz nie było go tam, gdy przyjechali. Zadzwonili więc do niego ponownie, a ten powiedział: "wejdźcie do ogrodu".

– To zabrzmiało dziwnie – powiedziała Harriet Conroy w rozmowie z "Independent". – Trochę tak, jak byśmy byli obserwowani. Z całą pewnością nie były to słowa, które chcieliśmy usłyszeć na samym początku urlopu. Nikt tego nie lubi. Można się poczuć jak w horrorze albo chorej grze - opowiadała kobieta.

bEEbpkMT

Ich przeczucia były słuszne i choć pierwszej nocy Irlandczycy błogo spali po ciężkiej podróży, to rano zaczęli odkrywać w pomieszczeniach kolejne kamery. Łącznie było ich ok. 8. Nawet w sypialniach i w toalecie. Nie trzeba było długo czekać. Szybko spakowali rzeczy i uciekli z przerażającej posiadłości. Mieli w głowie najróżniejsze scenariusze. A szczególnie ten, że właściciel domu mógł być psychopatą albo miał po prostu ubaw z gości.

Rzecznik portalu Airbnb podjął natychmiastowe kroki przeciwko właścicielowi domu i zawiesił jego konto. Rodzinie zwrócono pieniądze, ale, zdaniem poszkodowanej rodziny, nie zrekompensowano jej zaistniałego incydentu. W efekcie Iralndczycy musieli spędzić wakacje w o wiele droższym obiekcie. Harriet Conroy pokreśliła, że obsługa portalu Airbnb powinna rzetelniej przyglądać się właścicielom domów, którzy przyjmują gości.

bEEbpkMZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: "Wakacje na kempingu" - kemping Straško, Chorwacja
bEEbpkNu
KOMENTARZE
(6)
Angielska Muc...
2 lata temu
To jest efekt notorycznych dewastacji. Turyści później wyjeżdżają i szukaj wiatru w polu. Policja zawsze sprawy takie zamyka z powodu niewykrycia sprawców. Stąd kamery. Jeśli ktoś zainwestował niemały grosz w taki biznes to nic dziwnego, że dba o to, co ma. Zapytajcie co jest nad polskim morzem. Chamstwo i bydło tak dewastuje, że jedynie nagranie może posłużyć za dowód. Na każdym ośrodku jest tabliczka i regulamin informujące o systemie monitoringu wizyjnego. Jeśli ktoś nie czyta regulaminu to jego problem.
adamel
2 lata temu
Kolejny bzdurny tekst, mający chyba zniechęcić ludzi do korzystania z tego typu serwisów. Jak zwykle zorientowali się i uciekli... a zgłoszenie na Policję? Chyba we wszystkich cywilizowanych krajach takie działanie to poważne przestępstwo zagrożone o wiele większą karą, niż zawieszenie konta.
ppp
2 lata temu
te kamery to nie z tego apartamentu one sa z hiszpani sam je montowałem
bEEbpkNv
WTF
2 lata temu
Moi rodzice prowadzą taki dom. Nie wiem jak by można było takie coś zrobić i po co? To jest sprawa na POLICJĘ i powód do natychmiastowego zamknięcia interesu.
ninka
2 lata temu
w kazdum hotelu motelu i prywatnych domach wakacyjnych was podgladaja niech własciciel podpisuje wam oswiadczenie ze w pokojach nie ma ukrytych kamer i widocznych przed wyjazdem polecam to unikniecie stresu
jw
2 lata temu
W każdym hotelu są takie cuda.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić