o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Kanada ogłosiła klimatyczny stan wyjątkowy. To kolejny kraj po Wielkiej Brytanii

39
Podziel się

- Nauka wskazuje, że Kanada ociepla się dwa razy szybciej niż średnia światowa i że musimy wypełnić nasze międzynarodowe zobowiązania - napisała kanadyjska minister ds. środowiska i zmiany klimatu Catherine McKenna przed głosowaniem w Izbie Gmin.

Kanada kolejnym krajem, który ogłosił klimatyczny stan wyjątkowy
Kanada kolejnym krajem, który ogłosił klimatyczny stan wyjątkowy (iStock.com)
bELbCJCJ

Kanadyjska Izba Gmin przegłosowała uchwałę, by ogłosić klimatyczny stan wyjątkowy. Na początku maja taką samą decyzję podjęła także Wielka Brytania.

- Kanada mierzy się z klimatycznym stanem wyjątkowym. Zmiana klimatu zagraża naszemu środowisku, naszemu zdrowiu, gospodarce i naszej przyszłości - napisała na Twitterze przed głosowaniem pomysłodawczyni uchwały minister ds. środowiska i zmiany klimatu Catherine McKenna, cytowana przez Business Insider.

Uchwała o klimatycznym stanie wyjątkowym mówi o tym, że Kanada zamierza osiągnąć cele wyznaczone przez porozumienie paryskie i podtrzymuje zobowiązanie do osiągnięcia krajowego celu w zakresie emisji gazów cieplarnianych.

bELbCJCL
Zobacz także: Zobacz: Polacy pokochali energię ze słońca. Teraz ME robi wszystko, by nadążyć za przedsiębiorczymi Polakami

Podczas debaty w kanadyjskiej Izbie Gmin nawiązywano do raportu 40 naukowców ECCC (Environment and Climate Change Canada) z kwietnia 2019 roku, w którym nie tylko alarmują, że Kanada ociepla się szybciej niż reszta świata, ale i że efekt cieplarniany jest nieodwracalny.

Jak informuje Business Insider, z badania opinii publicznej z czerwca br., zleconego przez największego kanadyjskiego nadawcę CBC News, wynika, że większość Kanadyjczyków uważa, że ich kraj nie robi wystarczająco wiele, by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu.

bELbCJCR

Jednak pomimo tego, że są głęboko zaniepokojeni zmianami klimatycznymi i są gotowi dostosować swoje życie tak, by im przeciwdziałać, połowa respondentów nie wyłożyłaby z własnej kieszeni więcej niż 100 dol. rocznie na podatki, mające pomóc zapobiegnięciu zmianom klimatycznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELbCJDm
KOMENTARZE
(39)
m
2 lata temu
A nasz prezydent mówi, że nie wie, kogo tu słychać, bo jedni mówią tak, a inni inaczej i w związku z tym MY OD WĘGLA NIE ODEJDZIEMY! .
k
2 lata temu
Kanada sama degraduje swoje środowisko , przez wydobycie złota itd. ….
Yuu
2 lata temu
W związku z powyższym należy nałożyć podatek na pogłowie obywateli i drastycznie podnieść ceny wody.
bELbCJDn
Nick
2 lata temu
Kasa Bubu pomoże mimo że proces jest nieodwracalny. Zidiocenie lewaków jest jak ciąg cyfr w liczbie PI...
bolo
2 lata temu
Złodzieje i oszuści.
Ultraantykomu...
2 lata temu
A lewactwo swoje... mam 47 lat i slysze to co kilka lat. juz mnie nie nabierzecie lewusy.
RobG56
2 lata temu
Kanada wypowiedziała porozumienie z Kioto (2011), a więc ma inne stanowisko na temat przyczyn zmian klimatycznych niż badziewie ekoterrorystyczne UE. Podobnie Polska, która subsydiuje papierologię ocieplenia a grosza nie daje na gromadzenie wody (jeśli ma być cieplej to braknie wody - czy to nielogiczne, jeśli więc nie ma żadnego programu gromadzenia wody, więc tak naprawdę, nie ma wiary w ocieplenie - szkoda tylko tego szmalu na pseudonaukę, która z zapałem tworzy bzdety na ten temat i ogłupia ludzi).
cola płać za ...
2 lata temu
Czy Coca Cola też płaci opłaty za emisję CO2 ? Ich butelki są wszędzie.
olo
2 lata temu
Hucpy cieplarnianej ciąg dalszy ! Jap*****le że ludzie w to wierzą !!!
Bochen chle...
2 lata temu
Bochen nie umiejący pisać " Drugi kraj naprawdę zrozumiały że nadciąga katastrofa" Bochen,idź do piekarni pracować a nie "artykuły" pisać...na starcie Ci tytuł nie wyszedł....
I BOŻE NIE PO...
2 lata temu
Jak wynika z naukowej teorii wszechświata, to cały układ słoneczny wstępuje w cieplejsze strefy (większej energii) galaktyki. To najprawdopodobniej było i jest przyczyną, odwiedzania nas przez inne cywilizacje nazywane dziś UFO.
sdgf\s
2 lata temu
"Drugi kraj naprawdę zrozumiały że nadciąga katastrofa" Bochen,umiesz pisać gimbazo? zobacz tytuł na stronie.....
As
2 lata temu
Klimat się ociepla samoistnie i wiele państw na tym ucierpi. Dlatego Polska jest dla tych obcych państw tak atrakcyjna pod względem zamieszkania.
bELbCJDf
io
2 lata temu
a my kochamy wegiel putina...tzn jarek kocha
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić