Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksandra Kisiel
Aleksandra Kisiel
|
aktualizacja

Kandydatka PiS na Rzecznika Praw Dziecka jest za karami fizycznymi

100
Podziel się

Dr Sabina Zalewska, kandydatka PiS na Rzecznika Praw Dziecka uważa, że jest to urząd niepotrzebny. Czy w ten sposób partia rządząca chce doprowadzić do zlikwidowania stanowiska?

Sabina Zalewska
Sabina Zalewska (Youtube.com)
bEUmmnYR

Marek Michalak, obecny Rzecznik Praw Dziecka, kończy pracę 27 sierpnia. Wówczas Sejm będzie musiał powołać jego następcę. Choć zgłoszone są trzy kandydatury: dr Ewa Jarosz, Paweł Kukiz – Szczuciński i dr Sabina Zalewska, realne szanse na wygraną ma tylko ostatnia kandydatka, wysunięta przez Prawo i Sprawiedliwość.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Zalewska, wykładowczyni Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jeszcze kilka lat temu uważała instytucję Rzecznika Praw Dziecka za zbędną. Na swojej stronie internetowej opublikowała artykuły i wypowiedzi, w których nie kryła swoich poglądów. O władzy nieletnich pisała: "Inną formą postępu pajdokracji jest objęcie dzieci ochroną prawną, mającą zabezpieczyć je od rzekomego zagrożenia despotyzmem rodziców. Stąd też mnożenie kampanii o maltretowaniu dzieci przez opiekunów i – wynikające z tego – potrzeba tworzenia różnych urzędów w rodzaju Rzecznika Praw Dziecka oraz coraz skuteczniejsza prawna ochrona woli dzieci i młodocianych przed próbami narzucania im woli przez rodziców; zakaz karania fizycznego za nieposłuszeństwo, który obowiązuje w wielu krajach zachodnich".

Kontrowersyjne opinie odkryła na stronie Dorota Zawadzka, pedagog znana z programu "Superniania", która jest jednym z doradców Marka Michalaka. Gdy tylko upubliczniła fragmenty wypowiedzi Zalewskiej na swoim koncie na Twitterze, tekst zniknął ze strony kandydatki PiS.

bEUmmnYT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUmmnZu
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(100)
ja
3 lata temu
nie interesuje mnie polityka !!! ale los dzieci owszem !!!! dzieci to ludzie i nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości. z dziećmi się rozmawia , dzieciom poświęca się czas, z dziećmi się bawi, o dzieci się dba bo to jedyny nasz skarb na ziemi. jeżeli się się tego nie robi zawsze będą problemy . a klapsy świadczą o głupocie i bezsilności dorosłych.
Polka
3 lata temu
Prosze sie nie kompromitowac! W dzisiejszych czasach kiedy co rusz informacja o pobitym niemowleciu proponowanie takiej osoby to DNO.Panie Kacztnski ismieszyl sie Pan Zalewska z wiedza na poziomie koczkodana a teraz proponujecie taka ? Pan ma za nic.. narod , polskie dzieci. W zyciu nie bede na was z taka rzecznik glosowac. Uchodzcow nie wpusci kazdy inny rzad bo juz zna nastawienie ogolu..
Krzysiek
3 lata temu
Tak jak jestem daleki od pomyslow pis tak tej Pani przyklasne. Ma 100% racji. Dzisiaj dziecko ma tylko nagrody, nie ma obowiazkow i kar. Rosnie juz kolejne pokolenie jak da szczescie egocentrykow, a poza nimi zwyrodnialcow. 30 lat temu herbata paskowa byla norma. Dziecko uczylo sie norm bo wiedzialo co mozna a czego nie. Zreszta dziecko do czasu jak nie przyniesie pierwszej wyplaty powinno miec wiecej obowiazkow i przywilejow. Wtedy tak jak ja doceni rodzicow i okres dzieciecy.
bEUmmnZv
Jd
3 lata temu
Ta “pani” powinna byc wylaczona z kandydatury na to stanowisko za takie wypowiedzi publiczne.
Biolog
3 lata temu
PiSowcy w ewolucji wstecznej, cofają się a nawet kapucynki weszły już w erę kamienia łupanego. Ciekawe kiedy pierwszy PiSowiec stanie się jednokomórkowcem.
www.
3 lata temu
A widzial ktos madrego PiSowca ?
Lola
3 lata temu
No i mamy kolejnego super eksperta.... od wszystkiego.
lola
3 lata temu
Prawdziwa pani z PIS , dobra zmiana
Polka
3 lata temu
Zamiast na rzecznika praw dziecka lepiej do jakiegoś zakonu tam bije się dzieci i dreczy
vvvvvvvvvvvv
3 lata temu
ta Zawadzka, której syn jest ćpunem i gwałcicielem ? tożto expert!!!! pogratulować rzecznikowi doboru expertów :D
precz
3 lata temu
Każda religia jest formą przymusu i ograniczenia. Jej ortodoksyjna przedstawicielka nie może być osobą otwartą.
Andrzej
3 lata temu
Nie jaraj pani zioła,nie bierz koki,anfy i nie pij,bo mózg masz zryty !!
Rah
3 lata temu
Bardzo dobrze popieram juz dawno to powinni zrobić bo młodzież tak obrosła w piórka a szczególnie dziewczyny po rzadkich karanie w szkołach i nie tylko jak kiedyś
bEUmmnZn
ecik
3 lata temu
A później będą się dziwić że ludzie zamiast do niej będą skargi pisać do Unii.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić