o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Kapusta pekińska w Lidlu z nadmiarem chemii. „Łzawienie, zwężenie źrenic, dolegliwości pokarmowe”

54
Podziel się

Lidl poinformował o wycofaniu partii kapusty pekińskiej ze sklepów w trzech województwach. Zawierała za dużo pestycydów. Jeśli ktoś ją trzymał w lodówce przez dziesięć dni, to Lidl zwróci za nią pieniądze. Trzeba mieć jeszcze paragon.

Lidl po dziesięciu dniach poinformował o wadliwej partii kapusty pekińskiej
Lidl po dziesięciu dniach poinformował o wadliwej partii kapusty pekińskiej (East News, PIOTR ZAJAC/REPORTER/EAST NEWS)
bDIIYoHp

Wewnętrzne badania Lidla wykazały przekroczenie w jednej partii kapusty pekińskiej dopuszczalnego poziomu pestycydu Dimetoat oraz jego metabolitu Ometoat. Była sprzedawana w dniach 13-14 sierpnia na terenie sklepów w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Kapustę szybko wycofano ze sprzedaży, ale część ludzi zdążyło ją kupić.

Sieć wystosowała stosowny komunikat do klientów 23 sierpnia. Jeśli ktoś miał się nią zatruć, to się już od 13-14 sierpnia zapewne zatruł.

Teraz właściwie można powiedzieć, że klient dostaje od firmy wyjaśnienie, dlaczego dziesięć dni temu miał „łzawienie, zwężenie źrenic”, czy przejściowe „dolegliwości ze strony układu pokarmowego”. Tak Lidl opisuje możliwe efekty przekroczenia poziomu pestycydu w kapuście.

bDIIYoHr
Zobacz także: Po Lidlu i Carrefourze Karta Dużej Rodziny w Biedronce? Rząd puka do drzwi królowej dyskontów

Chodzi o kapustę o numerze partii L32/06. Jeśli - co wątpliwe - ktoś ma ją jeszcze w lodówce i jest na jej opakowaniu właśnie taki numer partii, to lepiej zanieść ją do sklepu i odebrać wydaną kwotę.

bDIIYoHx

Ale z góry uprzedzamy - nie będzie łatwo. Pieniądze odzyskają tylko kolekcjonerzy paragonów. „Ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy koszty zakupu zostaną zwrócone po okazaniu paragonu” - podano w komunikacie. Jak widać sklep nie przewiduje ponownego zważenia i oddania pieniędzy.

Wszystkie inne partie kapusty pekińskiej, sprzedawane w sieci Lidl poza okresem 13-14 sierpnia 2018 roku, nie są objęte wycofaniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIIYoHy
bDIIYoHS
KOMENTARZE
(54)
Marta
3 lata temu
Nie jest to pierwszy przypadek , niedawno była papryka, śliwki od rzekomo polskich sadowników, teraz kapusta . Tragiczne jest awokado , lakierowane skórki do tego stopnia ,że ta substancja przenika do środka powodując gorycz . Szkoda zdrowia , należy omijać owoce i warzywa Lidla szerokim kołem! Nie pokonali nas w wojnie teraz próbują nas otruć a fe!
Realista
3 lata temu
Wydusic trucicieli
Klient
3 lata temu
Te partie wycofają dopiero za dwa miesiące - " Wszystkie inne partie kapusty pekińskiej, sprzedawane w sieci Lidl poza okresem 13-14 sierpnia 2018 roku, nie są objęte wycofaniem."
bDIIYoHT
zyggi
3 lata temu
Nasze produkty wysokiej jakości jak warzywa, owoce i mięso idą do zachodnich sklepów. Do nas przywożone są np półtusze wieprzowe z zapasów wojskowych Bundeswehry i armii duńskiej, które w chłodniach spędziły minimum 15 lat. Natomiast owoce i warzywa pochodzące z Zachodu są najczęściej wycofywane albo wręcz niedopuszczane do sprzedaży tam z powodu przekroczenia dopuszczalnych norm zawartej w nich chemii. A u nas RYNECZEK pewnego sklepu sprzedaje je z powodzeniem jeszcze markowany znanymi twarzami. Kiedy ktoś to w końcu ukróci. A nasi producenci zdrowej żywności bankrutują bo płaci im się po 0,2 PLN za kilogram malin czy porzeczek. A niemieckie barachło na naszych półkach.
A
3 lata temu
Lidl to morderca!
Najnowsze komentarze (54)
stefan
3 lata temu
hahahahaha tylko kapusta ????? hahahaha... tylko ????????
eu
3 lata temu
łaske robią niemieccy truciciele , co robia inspekje sanitarne-gdzie kary , gdzie odszkodowania dla zatrutych ? nic tam nie kupuje i innym radze-najgorsza firma , najgorsze towary , gdzie niby ich wewnetrzne kontrole?no i co na to kod
asia
3 lata temu
ot unia
ffff
3 lata temu
hhhh a jaka ilość pestycydów jest bezpieczna? Taka, która od razu nie zabije?
bohater7
3 lata temu
Przykre że każdy chce się dorobić jak najwięcej w nak najkrótszym czasie. Życie i zdrowie ludzi jest pomijane. Ciekawe co jedzą właściciele Biedronek, Lidli i innych molochów. Choć to samo jest na rynkach- warzywa i owoce z tej samej hurtowni lub od tego samego sadownika a co on z tym robił? ---> też chce się dorobić sięc produkuje śmieci
PL
3 lata temu
Tylko Dino! Olewać zagranicznych oszustów!
zx
3 lata temu
Przecież w Lidlu to zawsze był największy syf..
artur1854
3 lata temu
"RYNECZEK LIDLA"- ha, ha, ha! Samo zdrowie:)
bDIIYoHL
hitokiri
3 lata temu
a za 5 lat rak watroby
gośc
3 lata temu
Nie tylko zwrot pieniędzy ale wysokie odszkodowanie za narażenie zdrowia.
ooo
3 lata temu
Do cholery gdzie są polskie służby. Dlaczego nie ma kar za tego typu praktyki. Lidl łaskawie zwróci mi 2 zl jak oddam kapustę wraz z paragonem. Kpina. Czyżby państwo teoretyczne?
wojtekk27
3 lata temu
oto jak reklamują ile to mają warzyw BIO właśnie czytam ze to tablica MENDELEJEWA>!!!
X
3 lata temu
A gdzie służby? gdzie państwo, na które płacimy podatki - żeby nas chroniło? Jak odpuścimy trucicielom, to za chwilę NFZ nie wyrobi (jakby kiedyś wyrabiał...) i będzie trzeba zwiększyć podatki albo składkę zdrowotną. No chyba, że Sanepid łaskawie ukarze Lidl grzywną w wysokości 30 000 zł... Czyli tyle, co firma zarobi w 1 sekundę xD
ee
3 lata temu
PLEBS NIE ROZUMIE ZE LEPIEJ KUPIĆ MNIEJ LEPSZEGO JEDZENIA NIZ TONE SYFU KTORY I TAK SIĘ WYRZUCI BO SIE ZEPSUJE LUB NIE NADA SIE DO JEFZENIA
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić