o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Maciej Deja
Maciej Deja
|
aktualizacja

Karabiny po 100 tys. za sztukę. W MON kogoś poniosła fantazja

70
Podziel się

Atmosfera chwalenia się sukcesami opanowała wszystkie resorty rządu Beaty Szydło. W ministerstwie obrony narodowej podniosły nastrój udzielił się na tyle, że na plakacie promującym przetarg na zakup karabinków GROT, wyceniono je po niemal 100 tys. Za sztukę.

Karabiny po 100 tys. za sztukę. W MON kogoś poniosła fantazja
(Wikimedia Commons CC BY)
bDgdPOfF

"Najdroższy karabinek świata – już wiemy na co idzie ta kasa" – napisał na Twitterze dziennikarz politykainsight.pl Marek Świerczyński, wstawiając zdjęcie z broszury MON podpisanej "Największy kontrakt na dostawę broni strzeleckiej po 1989 r.". Wynika z niego, że resort Antoniego Macierewicza zakupił 53 tysiące sztuk broni produkowanej w Radomiu za… niemal 100 tys. zł za sztukę!

Przetarg na uzbrojenie Wojsk Obrony Terytorialnej opiewa jednak nie na pięć, a na pół miliarda złotych, a pierwsze karabinki produkcji Fabryki Broni „Łucznik” mają trafić do rąk żołnierzy już w tym roku. Pomyłkę szybko zresztą poprawiono.

bDgdPOfH

GROT to broń z rodziny Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS) 5,56 mm. Ich jakość budzi jednak wiele wątpliwości ekspertów od uzbrojenia. Testy karabinków nie zostały ukończone, a rządowy kontrakt na nią, w takiej sytuacji, nie powinien być w ogóle zawierany. Innego zdania jest resort obrony.

Jeszcze więcej MON zapłaci za pociski Patriot

– Stopień zaawansowana testów 5,56 mm karabinka MSBS realizowanych przez MON jest na tyle zaawansowany a ich przebieg pozytywny, iż daje rękojmię pozytywnego zakończenia badań, a tym samym dostawę pierwszych karabinków zgodnie z podpisaną umową – czytamy w komunikacie podpisanym przez rzecznik resortu, ppłk Annę Pęzioł-Wójtowicz.

bDgdPOfN

Źródła: Twitter

bDgdPOgi
KOMENTARZE
(70)
Jak zwykle
3 lata temu
Ręka rękę myje a my szare ludziki możemy tylko patrzeć jak władza rządząca zadłuża kraj a de facto nas
Obserwator
3 lata temu
System panikarski (zbrojeniowy)jak zawsze wygral i wygrywa na calym swiecie.Trzeba tylko znalezc sobie wroga i zaczac siac panike i pieniarzki leca.
Do
3 lata temu
Kolejna nieprawda, kolejne kłamstwa sprzedajnej totalnej opozycji
bDgdPOgj
My
3 lata temu
Podaj dowody i materiały źródłowe, oszczerco
Maciek M
3 lata temu
500 mln kontrkt na 53000 karabinków daje raczej niecałe 10 tys za sztukę a nie 100 tys. Sprawdźcie wartość kontraktu raz jeszcze. Tak czy siak za 10 tys. powinniśmy oczekiwać karabinka najwyższej klasy.
Najnowsze komentarze (70)
Adam
3 lata temu
ciekawe ile ktoś zgarnie kasy za patrioty ????? .System który w naszym położeniu geograficznym nie sprawdzi się .Jak by nie strzelał to i tak wybuchną nad naszym krajem głowice nuklearne.Dla przypomnienia już awionetka obaliła najlepsze systemy OPL, w tym oko Moskwy nawet nie pomogło i wylądowała na placu czerwonym w Moskwie.
nicpoń
3 lata temu
Zabrane komuś pieniądze łatwo się wydaje. Gdy inwestycja jest chybiona można podnieść podatki lub zwiększyć dług publiczny na kolejną inwestycję. Dług oczywiście będą spłacać wszyscy a nie zaciągający, a to już poważnie pachnie niegospodarnością.
Bzdury
3 lata temu
Kolejne bzdury rozpowszechnione !!! Myslicie ze ludzie sa naprawde tak tępi !!! Ze uwierza we wszystkkie bzdury które piszecie
Expert
3 lata temu
Broń jest niezatwierdzona, testy niezakończone, poprawki nie wprowadzone. Macierewicz zamawia wadliwe karabiny.
Takata
3 lata temu
Kupili nie przetestowaną broń, czyli kupili kota w worku, pozamiatane.
hehehe
3 lata temu
pan antonio to największy fantasta i jak widać jest to zaraźliwa choroba
inny.
3 lata temu
Co się dziwisz POLSKIE super pistolety i z Polskiego zakładu to musi kosztować, oby tak dalej.
nn
3 lata temu
"Nie ma takiej kary dla pedofila, żeby w jakikolwiek sposób odkupić to co zrobił". Bulwersujący wyrok w sprawie księdza pedofila – Razić może kara zasadnicza wynosząca rok pozbawienia wolności wymierzona w zawieszeniu na 3 lata,
bDgdPOgb
rrs
3 lata temu
Zwyczajny kałach, trochę obudowany ...
Kkkk
3 lata temu
To w końcu po 100tys czy po 10?
taka prawda
3 lata temu
że same kłamstwa i manipulacje na tym niemieckim, antypolskim o2 !!
ja
3 lata temu
A podobno tylko emeryci kupują "kotka w worku". Brawo MON, widzę, że tyż możecie!
Rewolucja wis...
3 lata temu
To po ile w końcu te karabiny? 100 czy 10 tyś. Nieważne! Ważne, że Niemiecka agentura w Polsce - ta sama, która przygotowała operację Amber Gold, wyje w bezsilności.
Riko
3 lata temu
Karabiny dla wojska to nie wiatrówki z bazaru, cena 10 tyś za karabin to żadna rewelacja, to bardzo atrakcyjna cena !!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić