Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Arkadiusz Jastrzębski
Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Karambol na A2 koło Poznania. Zderzyły się 23 auta

7
Podziel się

Duży karambol na autostradzie A2 między węzłem Buk a węzłem Nowy Tomyśl. Droga jest zablokowana, wyznaczono objazdy. - Jedna osoba nie żyje, 9 jest rannych - mówi Wirtualnej Polsce Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. W karambolu wziął udział pierwszy zastępca szefa Sztabu Generalnego generał broni Michał Sikora - informuje TVN24.

Karambol na A2 koło Poznania. Zderzyły się 23 auta
(WP.PL, Paweł Kozioł)
bEDGfVEB

We wtorek po północy odblokowana została autostrada A2 z Poznania w kierunku Świecka.

Pierwsze auta zderzyły się na nitce w kierunku Świecka ok. godz. 18. Początkowo policja informowała o kolizji 10 pojazdów, później o 19 samochodach uszkodzonych na tej trasie.

Kolejne cztery auta zderzyły się w tym samym miejscu, ale na nitce w kierunku Poznania. Według Borowiaka, kierowcy tych samochodów mogli się zagapić, próbując zobaczyć wypadek na drugiej jezdni. Karambol miał miejsce między 130. a 133. km autostrady A2.

bEDGfVED

- Nie wiadomo jeszcze, jaka był przyczyna wypadku - dodaje policjant. Świadkowie twierdzą, że przed zderzeniem zaczął padać grad.

Droga w kierunku Świecka nadal jest zablokowana. Ruch w drugą stronę jest utrudniony. Wiele aut utknęło w korkach.

Samochody jadące z Poznania w kierunku Świecka powinny zjechać na węźle Poznań-Zachód na trasę S11 i kontynuować podróż do Nowego Tomyśla drogą krajową nr 92.

bEDGfVEJ

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

To czwarty wypadek na A2 w poniedziałek. Kilka aut zderzyło się m.in. na odcinku węzeł Luboń-Krzesiny. Siedem osób zostało tam rannych, w tym dwoje dzieci.

Z kolei na drodze S3 w okolicach miejscowości Gardno zderzyły się cztery samochody. Pięć osób, w tym dziecko, zostało rannych.

bEDGfVFe
KOMENTARZE
(7)
d
4 lata temu
A może znowu napiszą że z winy ciężarówek które się wyprzedzały??????
m
4 lata temu
Za naprawy aut z karambolu powinni płacić sami kierowcy biorący udział w karambolu !!! Karambol to przeważnie głupota kierowców. Była by lipa gdyby Ubezpieczyciel jakikolwiek zapłacił za naprawę z tego karambolu taki Ubezpieczyciel nazywał by się frajer !!! nooo chyba ze ktoś ma wykupione AC. Pasowało by żeby podano do wiadomości publicznej którzy ubezpieczyciele pokryli naprawy aut z tego karambolu żeby więcej tam aut nie ubezpieczać.
Maximus D.M.
4 lata temu
wyrazy szczerego współczucia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla wszystkich ludzi, którzy uczestniczyli w tych wypadkach, nie wszystko możemy przewidzieć i nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec, nikt przecież specjalnie nie robi sobie i swoim bliskim krzywdy...
bEDGfVFf
ja
4 lata temu
cebulaki wracają ze świąt
Gość
4 lata temu
Ale karambol...na filmie widać tyko jedno auto któremu się przygląda trzech bohaterów...hehe
Pieszy
4 lata temu
Ograniczone zaufanie x 23 .
gośc
4 lata temu
Przykre a jak będzie z dziesięć autostrad
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić