Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Karczewski ma swój portret. Zawisł wreszcie w Senacie

6
Podziel się

Odnalazł się portret Stanisława Karczewskiego. Zamówiony za ponad 7 tys. złotych obraz został namalowany, gdy był jeszcze marszałkiem. Dzieło zawisło w Senacie, a dokładnie w poczekalni przed gabinetem marszałka.

Portret Stanisława Karczewskiego kosztował 7,7 tys. złotych. Wisi obok portretów jego poprzedników
Portret Stanisława Karczewskiego kosztował 7,7 tys. złotych. Wisi obok portretów jego poprzedników (PAP, Radek Pietruszka)

Dziennikarze "Super Expressu" donosili o zamówionym portrecie już w grudniu 2018 roku. Okazało się wówczas, że jego namalowanie kosztowało 7,7 tys. złotych. Jednak Kancelaria Senatu nie zgadzała się na udostępnienie portretu mediom.

Kontrowersje wzbudziła cena obrazu. Stanisław Karczewski tłumaczył, że nawet jej nie znał.

Po namalowaniu tajemniczy obraz schowano w w magazynie Archiwum Senatu. Miał tam zostać do końca kadencji marszałka Karczewskiego. Po jej zakończeniu, zgodnie z tradycją, powinien znaleźć się obok portretów pozostałych marszałków.

Portrety marszałków przed gabinetem

Jak donosi Interia, niedawno obraz miał premierę. Portret Karczewskiego wisi już w poczekalni przed gabinetem marszałka, obok portretów jego poprzedników. - Portret, tak wykpiony, wisi. Mój wizerunek ucierpiał, bardzo źle się z tym czuję - powiedział portalowi Karczewski.

Znów tłumaczył, że nie on ustalał cenę obrazu. Całe zmieszanie wokół portretu nazwał "złośliwością polityczną". - Zostałem skrzywdzony. Cóż z tym, że namalowano mój portret, skoro portretuje się wszystkich marszałków? Tomasz Grodzki również będzie sportretowany - oznajmił.

Wyjaśnił również, dlaczego portret powstał tak wcześnie. - Mój portret został namalowany na życzenie artysty, który jakoby tracił wzrok i chciał mnie namalować wcześniej. Nie na koniec kadencji tylko na początku - podsumował.

KOMENTARZE
(6)
dder
2 lata temu
nareszcie go powiesili, za darmo nie wzięli ani jednej ideii
lili
2 lata temu
ZAPLACIL ZA PORTRET ZE JEGO ???ZA SWOJE PIENIAZKI 7700ZLOTY
Standard
2 lata temu
Ciekawe ile on jako lekarz wziol łapowek????
Becia
2 lata temu
Będzie straszył?
Brutto
2 lata temu
Zamiast portretu powiesic karczewskieg
senat
2 lata temu
To ten co dla idei na urlopie bezplatnym zarobil w ramach wolontariatu 400 000 zl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić