Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Kard. Kazimierz Nycz spotka się z protestującymi w Sejmie

39
Podziel się

To już czwarty tydzień protestu w parlamencie. Na sejmowym korytarzu koczują rodzice niepełnosprawnych osób. W sobotę ma ich odwiedzić kard. Kazimierz Nycz.

Nycz pojawi się w Sejmie
Nycz pojawi się w Sejmie (PAP)
bEUufYvF

Taką informację podał Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych. - Dziś był u nas ksiądz od kardynała Nycza, prosił o przekazanie informacji, że kardynał chciałby się jutro z nami spotkać - powiedziała liderka sejmowego protestu Iwona Hartwich. Kard. Nycz ma się pojawić w Sejmie o godz. 10, a spotkanie jest inicjatywą kościelną.

Przypomnijmy: protest opiekunów i ich niepełnosprawnych dzieci rozpoczął się 18 kwietnia. Protestujący domagają się spełnienia dwóch postulatów: wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w kwocie 500 zł miesięcznie bez kryterium dochodowego.

Chcą także zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy (1029 zł brutto) i stopniowego podwyższania tej kwoty do równowartości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.

bEUufYvH

Sejm w odpowiedzi na protest uchwalił dwie ustawy: o rencie socjalnej oraz wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniu niepełnosprawności.

Zobacz także: Zobacz także: Tadeusz Cymański: po co Szydło miała być u protestujących? Przecież był premier

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUufYvN

Źródło: RMF FM

bEUufYwi
KOMENTARZE
(39)
minisrant
4 lata temu
Spotka się na modlitwie bo oni oprócz modlitwy nic nie umieją
jarek k
4 lata temu
Ale czy Kuchciński go wpuści ? może tak jak Ochojską i innych, nie tak znanych, go pogoni. -bo jak wszyscy to wszyscy, babcia też!
hm
4 lata temu
Szukam osób chętnych do jednorazowego postu o chlebie i wodzie w intencji biskupów o potrzebne łaski, światło i dary Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej. Czy może chciałby się ktoś przyłączyć? :) Bardzo proszę. Jeśli by się ktoś zdecydował to proszę o kontakt: paniwracz@wp. pl
bEUufYwj
NIC
4 lata temu
NICH SPRZEDA ZŁOTY ŁANCUCH I POMOZE
olka
4 lata temu
niech kościół weźmie się za pomaganie niepełnosprawnym zamiast pouczć
główka kapust...
4 lata temu
Widzę ciemność .
Ricki
4 lata temu
PiS-iory nie dały sobie rady z protestującymi, wezwały posiłki. Żenada kościół w sejmie.
Polka
4 lata temu
Rychło w czas, jaką łaskę zrobi tym walczącym o godne życie ludziom sam opływa w dobrobyt i dostatki wbrew nauce Chrystusa
godz W
4 lata temu
I co on uradzi.??pomodli sie z nimi kazanie wygłosi i tyle tego..Strach pomyśleć jakby papież Franciszek sie pojawił w sejmie...........
JasnePełne
4 lata temu
Jeśli Ogrodnik go wpuści ;)
Ryko
4 lata temu
Hmm to jego wypuścili do sejmu Z jakiej okazji
janusz26
4 lata temu
ile sobie zażyczy za wizytę i kto to zapłaci??????????????????
Taka niestety...
4 lata temu
To po co po pijaku narobily sobie dzieci????? Teraz niech siada na kasie w biedronce i zarobia na swoja glupote!!!!
bEUufYwb
Prawdziwy wie...
4 lata temu
Panie Nycz a nie lepiej powiedziec Kaczafiemu zeby dal ludziom te pieniadze??????.....moze pana ten BELZEBUB POSLUCHA?????????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić