Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Sikora
Kamil Sikora
|
aktualizacja

Katarzyna Lubnauer została nową szefową Nowoczesnej. Petru przegrał

68
Podziel się:

Katarzyna Lubnauer została nową szefową Nowoczesnej. Pokonała Ryszarda Petru 149 do 140. - Nigdzie nie uciekam, nigdzie nie odchodzę, wbrew niektórym plotkom - powiedział Petru. Nowa przewodnicząca zapewniła, że będzie rozmawiać z twórcą partii o jego dalszej roli w ugrupowaniu. A swoje rządy opisuje jako "powrót do korzeni" i stanie się reprezentantem klasy średniej.

Katarzyna Lubnauer została nową szefową Nowoczesnej.
Katarzyna Lubnauer została nową szefową Nowoczesnej. (Twitter, Nowoczesna)

- Chciałam podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali. Te wyniki pokazują, jak bardzo zbliżony był wynik mój i Ryszarda Petru - powiedziała Katarzyna Lubnauer po ogłoszeniu wyników. Zaprosiła na scenę pokonanego szefa. - Widać, jak bardzo Nowoczesna potrzebuje każdego z nas. Dlatego będę rozmawiać z Ryszardem Petru o tym, jaką rolę widzi dla siebie w partii - dodała.

Ustępujący przewodniczący ze sceny ograniczył się tylko do podziękowań. - Dziękuję za demokratyczną rywalizację. To jest demokracja. Taką partię tworzyliśmy od początku - powiedział Petru. Wydaje się, że w nowym kierownictwie dużą rolę będzie odgrywała Kamila Gasiuk-Pihowicz, którą Llubnauer także zaprosiła na scenę. - Widać ogromną energię, musimy ją dobrze spożytkować, bo przed nami ogromne zadania. Musi nam przyświecać teraz jedno hasło: "Wszystkie ręce na pokład" - powiedziała.

Po ogłoszeniu wyników cała trójka wyszła do dziennikarzy. - Nigdzie nie uciekam, nigdzie nie odchodzę, wbrew niektórym plotkom - powiedział Petru. Spytany o to, jaką widzi dla siebie rolę w partii, odparł, że jest umówiony z Katarzyną Lubnauer, a media zostaną poinformowane o jej wyniku. Kiedy dziennikarze spytali stojącą obok Katarzynę Lubnauer o to, jaką rolę widzi dla byłego szefa partii, ten nie dopuścił jej do głosu. - To moja konferencja - uciął. Dodał, że jest optymistą jeśli chodzi o przyszłość. - Oczywiście, że walczyłem o zwycięstwo - przekonywał. - Jestem przekonany, że Nowoczesna została tak stworzona, że jest wartością samą w sobie - zakończył.

Kiedy Petru zakończył swoje wystąpienie, dziennikarze zaczęli pytać nową przewodniczącą. - Tak jak powiedziałam, od razu deklarowałam chęć rozmowy. To ważne, żeby jako twórca partii i człowiek, który wprowadził ją do parlamentu, miał w niej miejsce, ważne - mówiła Katarzyna Lubnauer. - Szczególnie, że jesteśmy rządzeni przez partię, która niszczy gospodarkę i specjalista od gospodarki, ekonomista jest potrzeby - dodała.

Przewodniczącą Nowoczesnej pytano także o umowę Schetyna - Petru dotyczącą wspólnego startu w Warszawie. - Musimy o tym rozmawiać - ucinała pytania. Jaka jest wizja Nowoczesnej według Katarzyny Lubnauer? - Wracamy do korzeni. Nowoczesna to partia klasy średniej, partia ludzi, którzy codziennie ciężko pracują, a są obrażani przez PiS - mówiła. Zdradziła też element personalnej układanki po kongresie. - Deklarowałam już, że chciałabym, żeby szefową klubu poselskiego została Kamila Gasiuk-Pihowicz, ale oczywiście to wybór członków klubu - stwierdziła.

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(68)
SFG
4 lata temu
chcialbym,zeby slowo" polityk " ub "posel"kojarzylo sie z szacunkiem ,a nie z pogarda,dotyczy wszystkich politykow i poslow...
fiś
4 lata temu
Marek z jakiego rejonu Polski jesteś?,
fad
4 lata temu
Babo, chłop jaki jest każdy widzi. Ma jaja , a ty co?
245kise
5 lata temu
No i dobrze.
uwaga
5 lata temu
uwaga Tworki wypusciły marka i popiera Nowoczesną
marek
5 lata temu
Człowiek im glupszy tym bardziej popiera Nowośmiesznych
Ojojoj
5 lata temu
Człowiek im glupszy tym bardziej popiera PIS!
krystek
5 lata temu
Pytanie za 100pkt.dla nie douczonych z Nowoczesnej.Kto był pierwszym królem Polski?
marek
5 lata temu
ona to bedzie miała PO -parcie -w WC
gy
5 lata temu
z odziałem w berlinie
Trwasz
5 lata temu
PiSnieci są zdziwiwni że można w demojratyczny sposób wymienić guru partii! W ich sekcie to jest nie do pomyślenia!!!
Grabarz
5 lata temu
A PiS największe poparcie ma na cmentarzach!
Trwasz
5 lata temu
Całe szczęście że wyborcy PIS to sami starcy i niebawem sami wymra.
Jan
5 lata temu
Super. To ostatnie podrygi Nowoczesnej. Nowa Szefowa zrobi feministki z resztek Nowoczesnych facetów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić