o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Katastrofa budowlana w Mirsku na Dolnym Śląsku. Po wybuchu gazu zawalił się budynek

8
Podziel się

Przyczyną eksplozji było prawdopodobnie niewłaściwe podłączeni butli z gazem. Dziewięć osób jest poszkodowanych.

Ratownicy zabezpieczają zawalony budynek (zdj. ilustracyjne)
Ratownicy zabezpieczają zawalony budynek (zdj. ilustracyjne) (WP.PL, WP.PL)
bEqAETKJ

- Przed godz. 13 zawaliła się część wielorodzinnej kamienicy przy ul. Mickiewicza. Dwie osoby są w ciężkim stanie - mówi Wirtualnej Polsce st. kpt. Daniel Mucha, rzecznik prasowy dolnośląskiej straży pożarnej.

Wśród poszkodowanych jest pięcioro dzieci. Wiadomo już, że ich życiu nic nie zagraża. - Runęła niemal cała ściana frontowa budynku. Uszkodzone są drewniane stropy, które wiszą bez podparcia - dodaje mł. bryg. Mariusz Mróz, komendant powiatowy straży pożarnej w Lwówku Śląskim.

Dwie poparzone osoby zostały przetransportowane śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali w Nowej Soli i we Wrocławiu.

bEqAETKL

Wybuchła butla z gazem?

Na miejscu jest 14 jednostek straży pożarnej. Skierowano tam też grupy ratowniczo-poszukiwacze z psami z Wałbrzych i Lubina. Dowodzący akcją wezwał również ratowników chemicznych z Legnicy oraz wysokościowych z Chojnowa.

- Wszystko wskazuje na to, że wszyscy zdążyli uciec, ale pewni będziemy dopiero po dokładnym przeszukaniu kamienicy specjalistycznym sprzętem. Akcję prowadzić będziemy co najmniej do wieczora - wyjaśnia WP komendant straży z Lwówka Śląskiego. Wcześniej sąsiedzi mówili, że w momencie wybuchu w mieszkaniach miały być jeszcze trzy osoby.

bEqAETKR

Świadkowie mówią, że wybuchła butla z gazem, którą podłączali dwaj mężczyźni. - Na to wskazują obrażenia dwóch rannych. Jednak ostatecznie przyczynę wybuchu wskażą biegli - mówi st. kpt. Daniel Mucha.

Na miejscu są również inspektorzy budowlani. Kamienica nie nadaje się do użytku. Władze Mirska przygotowały mieszkania zastępcze dla trzech poszkodowanych rodzin.

Sprawdzane są też budynki, które stoją obok zawalonej kamienicy.

bEqAETLm
KOMENTARZE
(8)
nnnn
4 lata temu
Zdjęcie nieadekwatne do artykułu, ponieważ Jelcze (nie tylko 422) zostały już dawno wycofane ze służby w Straży Pożarnej.
BRYGADIER
4 lata temu
szkoda ze w glownych wiadomosciach TVP1 19 /30 o tej katastrofie glucho
Polbod
4 lata temu
Znowu inzynier budowlany z pisu budowal i sie zawalilo ?
bEqAETLn
Walto
4 lata temu
To napewno emigranci z wiejskiej
Nowka
4 lata temu
Nowoczesny samochod strazy . Ile kaczynski ma lat ?
Dom
4 lata temu
Dziwne , po wybuchach zawsze stal a terwz sie zawalil ? Pis sie wprowadzil ?
Jacek
4 lata temu
Butle z gazem powinny być zakazane w budynkach wielorodzinnych.Sam mieszkam w kamienicy gdzie są cztery mieszkania.Dwoch sąsiadów ma butle a reszta gaz z rurociągu.Jest zakaz przez zarządce wspólnoty że nie można stosować butli z gazem.Ale sąsiedzi tego nie respektują .I zarządca jest bezradny.Tylko jak cos się stanie ?Powinny być kontrole i wlepianie kar aż do skutku.
Czy kiedys si...
4 lata temu
A dlaczego zawalila sie kamienica przy Krasickiego 26 w Swiebodzicach? Zginelo tam 6 osob a 4 zostaly ciezko ranne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić