Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Katastrofa samolotu koło Dżakarty. Wyłowiono ciała

3
Podziel się

Zwłoki sześciu osób wyłowiono z morza w pobliżu stolicy Indonezji, gdzie spadł samolot miejscowych linii pasażerskich. Na pokładzie było 189 osób.

Z Morza Jawajskiego wyławiane są ciała ofiar katastrofy
Z Morza Jawajskiego wyławiane są ciała ofiar katastrofy (East News, Veri Sanovri)
bELbAlMB

Szef państwowej agencji ratowniczej i poszukiwawczej Basarnas Bambang Suyro ocenił na podstawie stanu znalezionych dotąd ciał, że nie wydaje się prawdopodobne, by ktoś przeżył katastrofę.

Na pokładzie maszyny, która runęła do morza kilkanaście minut po wzbiciu się w powietrze było troje dzieci. Wśród pasażerów było też co najmniej 23 urzędników rządowych. W samolocie był też Włoch i Hindus. Linie Lion Air zapewniają, że samolot, który spadł do morza chwilę po starcie z Dżakarty, był nowy i sprawny, a piloci doświadczeni.

Akcja poszukiwawcza na Morzu Jawajskim wciąż trwa. Z wody wyławiane są ciała, szczątki maszyny i osobiste rzeczy pasażerów.

bELbAlMD

Tragiczny lot

Do katastrofy doszło w poniedziałek rano. Samolot miał lecieć z Dżakarty do miasta Pangkal Pinang na wyspie Bangka niedaleko Sumatry. Już dwie minuty po starcie samolot zaczął się dziwnie zachowywać. Maszyna na chwilę obniżyła swój lot z wysokości 610 do 500 metrów. Potem wzniosła się wysokość ponad 1500 metrów, na której, według wskazań radaru, pozostała przez resztę lotu.

Zobacz także: Zobacz także: Awaryjne lądowanie na środku autostrady

Kilkanaście minut po starcie kapitan zgłosił wieży kontrolnej chęć powrotu na lotnisko, ale zaraz po uzyskaniu zgody maszyna zniknęła z radarów. Natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa.

bELbAlMJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELbAlNe
KOMENTARZE
(3)
prp
3 lata temu
Może urzędnicy mieli tak skończyć,a reszta po prostu nie miała wyjścia.
propos
3 lata temu
Ciekawe czy jest realne zamontowanie takich spadochronów aby uzyskać w miarę nośność samolotu-ewentualnie zniwelować siłę uderzenia w ląd albo wodę.Wydawałoby się,że konstrukcja samolotu na to pozwala aby je rozmieścić na górnym obszarze maszyny.Może trzeba nad tym poważnie pomyśleć ale znając życie to zaraz się posypie fala jaki to nie jestem-g....,k....itp
koi
3 lata temu
Ale to wciąż bezpieczniejszy i pewniejszy środek transportu niż drogowy czy kolejowy a może nawet i morski. Wszystkich wypadków nie spiszesz. A w lotnictwie każdy jest nagłaśniany w telewizji bo jest ich najmniej ale często opłakane w skutkach.
bELbAlNf
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić