Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Rogaska
Karolina Rogaska
|

Katolicki dziennikarz zszokował swoją wypowiedzią. Wie, ile jest w Polsce księży pedofilów

100
Podziel się:

Prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej przyznał, że wie nawet o kilkunastu przypadkach księży pedofilów w każdej diecezji. W związku z jego wypowiedzią Fundacja "Nie lękajcie się" złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Księża w trakcie uroczystości religijnej
Księża w trakcie uroczystości religijnej (East News)

"Obroniła nas komuna"

W lutym gościem programu "Starcie cywilizacji", emitowanego na TV Republika był Marcin Przeciszewski. To redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej. Odcinek programu nosił tytuł "Prawda o pedofilii w kościele". Prowadzący, Tomasz Terlikowski, rozpoczął go od postawienia tezy, że w Polsce skala nadużyć seksualnych popełnianych przez księży jest mniejsza niż na Zachodzie.

Przeciszewski przyznał rację prowadzącemu. Stwierdził, że przed pedofilią "w pewnym sensie obroniła nas komuna", bo... nie pozwalała na tworzenie miejsc, w których księża mogliby mieć kontakt z dziećmi. Naczelny KAI powiedział też, że z jego rozmów z biskupami i "osobami kompetentnymi" wynika, że w każdej polskiej diecezji "to jest problem kilku, maksimum kilkunastu kapłanów". Podkreślił przy tym, że mówi tylko o przypadkach wykrytych. Inaczej mówiąc - w Polsce jest co najmniej 200 księży-pedofili, o których przestępstwach wiedzą ich przełożeni. Wedle Przeciszewskiego w niektórych przypadkach toczą się postępowania.

Zawiadomienie do prokuratury

Słowami redaktora Przeciszewskiego zainteresowała się Fundacja "Nie lękajcie się". Jej działacze pracują na rzecz ofiar księży-pedofilii. Teraz uznali, że wypowiedź naczelnego KAI jest na tyle niepokojąca, że należy złożyć zawiadomienie do prokuratury. Chcą dowiedzieć się więcej o przypadkach molestowania przez księzy, o których wie Przeciszewski.

W swoim zawiadomieniu fundacja pisze, że należy przesłuchać redaktora jako świadka "choćby na okoliczność ustalenia ewentualnych sprawców molestowania dzieci w Kościele Katolickim i ich aktualnego miejsca przebywania".

Zmiana prawa

Na swojej stronie działacze "Nie lękajcie się" informują także, że to dopiero początek "cyklu zawiadomień" i że będą je "sukcesywnie wysyłać, a zwłaszcza po 13 lipca kiedy to wejdzie w życie nowa ustawa, która nakłada obowiązek zgłaszania do prokuratury faktów molestowania nieletnich". Chodzi o nowelizację kodeksu karnego - mówi ona o karze do trzech lat więzienia za nieinformowanie o pedofilii.

Sama zmiana prawa wywołuje poruszenie w kościele ze względu na to, że m.in. Gazeta Wyborcza omawia tę zmianę głównie pod kątem tego jak wpłynie na funkcjonowanie struktur kościelnych. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, dr Paweł Rytel-Adrianik w specjalnie wydanym oświadczeniu stwierdził, że niesprawiedliwym jest zawężanie problemu molestowania tylko do środowiska kościelnego.

Rytel-Adrianik podkreślił również, że problem pedofilii nie jest Episkopatowi obojętny i że nie ma przyzwolenia na milczenie. Dowodem ma być fakt, że "3 marca w polskich diecezjach był dzień modlitwy i pokuty w intencji ofiar pedofilii. Ponadto w 2014 roku w Krakowie miała miejsce "liturgia pokutna za grzech pedofilii".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(100)
tralala
5 lata temu
Biedni jesteście albowiem nie wiecie co czynicie. Napadacie na kościół w kształcie, który z takim trudem odbudowywał święty JP II. Który strzegą przed wrogami abp. Poetz, Jędraszewski i wielu innych, a wcześniej strzegli słudzy boży Jankowski, Wesołowski i wielu innych. I najgorsze na końcu. Ośmielacie się parszywi lewacy mieć własne zdanie i głośno je wypowiadać. Biada WAM.
xyz
5 lata temu
To jest po prostu straszne. To jest absurd. Okazuje się, że tam, gdzie powinni być ludzie kontrolujący swoje popędy, jest całe grono tych którzy ani myślą kontrolować te jedne z gorszych. Ba, wspierają się, korzystają ze swojego statusu jak i możliwości bycia z dziećmi, tak że ktoś na stanowisku biskupa czuł się niemal bezkarny...
www.
5 lata temu
Od lat omijam koscioly szerokim lukiem , po prostu sie brzydze.
Jacek
5 lata temu
Tylko dwustu? Jestem zdziwiony, bo myślałem, że jest ich znacznie więcej.
one
5 lata temu
Przyszli księża Powinni przed przystąpieniem do pracy,( bo nie można tego nazwać powołaniem) No chyba ,że powołaniem do pieniędzy i niepłaceniu podatków.No więc powinni poddać się Bezwzględnej KASTRACJI !!!
bp. Pederasti...
5 lata temu
Ale u katolików jest inaczej. Przez dwa tysiące lat, setki, tysiące zboczeńców, szaleńców, krwawych sadystów, dewiantów w sutannach i habitach z nauk Chrystusa zrobili całkowite ich zaprzeczenie i wynaturzenie nie mające nic wspólnego z tym, co on głosił. Owe nauki przeistoczono w te dwa tysiące lat w nic innego, jak krwawy, totalitarny, ociekający niewyobrażalnym cierpieniem, mordem i bestialstwem wobec setek tysięcy w jego imię, wymordowanych w najokrutniejsze sposoby, utopijny ultrareżim, który swym mackami oplótł przez te dwa tysiące lat cały glob ziemski, siejąc wszędzie, gdzie zapanował mord, bestialstwo, barbarzyństwo, cierpienie, męki i sadyzm. Nie ma takiego świństwa, bezeceństwa i przestępstwa, w imię którego by nie popełniono. Całe miasta, całe narody (Ameryka Południowa) były wycinane w pień i grabione doszczętnie w imię tej "wiary". Ten reżim jak żaden inny, wszedł ludziom nie tylko na kark, ale do kieszeni, a nawet do łóżka i do mózgów, pozbawiając ich rozsądku.
Andromeda
5 lata temu
Moj ksiadz tez byl pedofilem i przez wiele lat dobrze sobie radzil,az wpadl pewnego dnia.Rozkochiwal sie za glebokiej komuny w chlopcach na wyspach greckich.Czasami ksiadz zapominal sie i wspominal na lekacjach religii ,jacy wspaniali chlopcy ach Ci chlopcy-obled.
św. Pedofiliu...
5 lata temu
Polski ksiąc pedalista, który niedawno oficjalnie przyznał się do tego i pokazał swojego męża, twierdzi, że połowa polskich księżów to gejowie. A ja się zastanawiam, jaką orientację obyczajową ma druga niewymieniona część książąt w sutannach i habitach i jak przypomnę sobie np. wysokiego polskiego hierarchę kościelnego, arcybiskupa Wesołowskiego i jego ponad czterdziestoletnie "dzieło boże" wśród nieletniej dziatwy męskiej w Polsce i nie tylko w Polsce oraz jego całkowita bezkarność aż do śmierci, to aż mi się włos na głowie jeży i strach ogarnia, gdy widzę mode, niewinne dzieci, każdego dnia znikające w wielkich gmachach z krzyżykami na dachach. Ile tych dzieci wyjdzie potem z tych gmachów już nie takie, jakie weszły, zapłakane, zszokowane, przerażone, gdy dopadnie ich wyżarty, jurny, wypoczęty, zdrowy byk w sutannie czy innym habicie w zaciszu, przepychu i skrytości zakrystii, zbada takiemu niewinnemu dzieciakowi "głębię wiary" swym grzechomierzem, którego skrywają poły szat bożych.
ks. Pajdofili
5 lata temu
Każdy minus oznacza jednego nieletniego chłopca, którego książę w sutannie czy habicie dopadnie w przepychu, luksusie, zaciszu i Bizancjum zakrystii, ociekającej złotem i zbytkiem i sprawdzi mu "głębię wiary" "grzechomierzem swoim", przez co potem spłakane dziecko nie będzie mogło o własnych siłach wyjść z zakrystii na zewnątrz i zostanie w końcu brutalnie wyrzucone na dwór przez zadowolonego i zaspokojonego w mierzeniu grzechów, spasionego, wyżartego, nażartego, napitego, wypoczętego, jurnego jak młody buhaj, błyszczącego się od nadmiaru jadła i niedoboru pracy rąk, zdrowego samca w sutannie i habicie, który żyje w nieopisanych luksusach i zbytkach na nasz, wiernych, zginających plecy, koszt tylko dla tego, że się dziwnie ubiera, dziwnie mówi i opowiada ciągle każdego dnia te same wierszyki o zdrowiu jakiejś Marii i duchu kogoś tam. Pamiętajcie, wierni, o tym!
Ks.Konrad
5 lata temu
jestem księdzem nie jestem pedofilem ani nie jestem gejem z serca wybaczam błądzącemu grzesznikowi albowiem nie wie co czyni
Ks.Konrad
5 lata temu
jestem księdzem nie jestem pedofilem ani nie jestem gejem z serca wybaczam błądzącemu grzesznikowi albowiem nie wie co czyni
Beret
5 lata temu
Najwięcej jest w PO
milena
5 lata temu
kastracja księży za Chrystusa i za wiarę zlikwidowałby problem pedofili
Fredy
5 lata temu
Problem pedofili i zboczeń stworzył Kościół. Mianowicie wprowadzono celibat, który co ciekawe jest sprzeczny z Pismem Świętym. Decyzję o wyborze biskupa miała poprzedzać obserwacja jak kandydat ba biskupa przewodzi własnej rodzinie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić