Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Kierowca SOP zawieszony po potrąceniu rowerzystki. Wcześniej woził prezydenta, ale "był za słaby"

11
Podziel się

Kierowca SOP o pseudonimie "Wasyl", który pod koniec kwietnia potrącił w Warszawie rowerzystkę, został zawieszony. Mężczyzna był w drodze do Pałacu Prezydenckiego, gdy doszło do wypadku. Był w grupie kierowców Agaty Kornhauser-Dudy. Trafił do pierwszej damy, bo na wożenie prezydenta "był za słaby".

Kierowca SOP został zawieszony po potrąceniu rowerzystki
Kierowca SOP został zawieszony po potrąceniu rowerzystki (East News, Jan Bielecki)
bEUUPNAl

Do historii "Wasyla" dotarł portal tvn24.pl. Z jego informacji wynika, że należał do grupy słabo doświadczonych "kierowców z castingu". Mimo to trafił do najważniejszej grupy odpowiadającej za bezpieczeństwo prezydenta Andrzeja Dudy.

- Krótko jeździł. Szybko się okazało, że się nie nadaje, bo jest za słaby. Tak trafił do prezydentowej. Sytuacja z potrąceniem rowerzystki pokazała, że to była słuszna decyzja - powiedział tvn24.pl jeden z funkcjonariuszy SOP. Drugi podaje trochę inny powód przesunięcia "Wasyla" do grupy zajmującej się pierwszą damą. - Musiał odejść z grupy prezydenta, bo się nie dogadał z resztą. Nie zrobił dobrego wrażenia, bo cwaniakował - stwierdził w rozmowie z tvn24.pl.

bEUUPNAn

"Wasyl" po wypadku z rowerzystką został zawieszony. Według informatorów tvn24.pl raczej nie ma szans na to, by wrócił do wożenia VIP-ów.

Do kolizji z udziałem samochodu SOP doszło 26 kwietnia. Kierowca skręcał z dwupasmowej drogi w lewo, w niedużą przecznicę i nie zauważył kobiety jadącej na rowerze. Na szczęście rowerzystce nic poważnego się nie stało.

Kolizje samochodów Służby Ochrony Państwa zdarzają się tak często, że media informują tylko o niektórych. Jak ustaliło tvn24.pl, od grudnia do początku kwietnia uszkodzonych zostało 11 aut należących m.in. do ochrony prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i ministra sprawiedliwości. Koszt naprawy uszkodzeń wyniósł łącznie 133 tys. zł.

Żródło: tvn24.pl

bEUUPNAt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUUPNAO
KOMENTARZE
(11)
henryk_rajwa
3 lata temu
A nie mozna zatrudnic gośćia FROGA
Harry
3 lata temu
Media informują tylko o niektórych ;) - hehe, krętaczkowie ;)
pytam
3 lata temu
A niby doświadczony i profesjonalny premier Cimoszewicz nie spowodował podobnego wypadku w zabitej dechami Hajnówce i do tego pojazdem bez badań technicznych (nieważne czy miały one na ten wypadek wpływ)?
bEUUPNAP
rtg
3 lata temu
Kupią nowe.
87
3 lata temu
Też mi sensacja. Chyba w każdej profesji jak ktoś sobie nie radzi na jednym stanowisku to go przenoszą na inne, a bywa że się z roboty wylatuje
borowy egzami...
3 lata temu
bo oni mają tak że ten co najmniej ludzi rozjedzie ten zostaje najlepszym kierowcą
A co
3 lata temu
A co tam u rajdowcy Cimoszewicza?
afrykaner
3 lata temu
nie ważne co umiesz ale kogo znasz.
benben
3 lata temu
No ludzie przecież to ciśnie się na usta-Jaki pan taki Kram
XD
3 lata temu
Profesjonalistów zatrudniają ... świeżo po zrobieniu prawka
hmn
3 lata temu
Za bardzo się panami czują i nie doświadczenie,a znajomości takich''kierowców''decydują.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić