Wróć na
Daniel Bochen
|

Kierowcy ciężarówek zapowiadają strajk. Ma być odpowiedzią na akcję „TIR”

43
Podziel się

W związku z trwającą akcją „TIR”, od 3 sierpnia policja prowadzi wzmożone kontrole kierowców ciężarówek na autostradach i drogach ekspresowych. „Pod lupą” znaleźli się zwłaszcza wyprzedzający pomimo zakazu. W odpowiedzi, tirowcy zapowiadają protest.

Odcinek autostrady A1 w okolicach Łodzi
Odcinek autostrady A1 w okolicach Łodzi (East News)
bCHKTtrF

W najbliższy piątek w godz. 7-20, kierowcy samochodów ciężarowych planują przeprowadzić protest. Akcja „Protest69” ma przyjąć formę „strajku włoskiego”. Kierowcy będą utrzymywali prędkość o 10 km/h niższą niż maksymalna- na autostradach będzie to 69 km/h, w terenie zabudowanym będzie to 40 km/h, a poza nim 60 km/h. Tirowcy będą wystrzegać się również wyprzedzania na drogach dwujezdniowych. "W połączeniu z niskimi prędkościami skutecznie zatamuje to prawe pasy ruchu, powodując niemałe utrudnienia w ruchu. Zwłaszcza na obwodnicach miast, czy przed węzłami"- czytamy na portalu 40ton.net.

„Czego konkretnie oczekują twórcy akcji? Po pierwsze, chcąc wyrazić sprzeciw dla medialnej oraz policyjnej nagonki, na czele z akcją “TIR”. Po drugie natomiast, chcą walczyć o zniesienie zakazów wyprzedzania lub przynajmniej zastąpienie ich zakazami godzinowymi. Tak, jak ma to miejsce w wielu innych krajach Europy”- podaje portal 40ton.net.

Tylko od 3 do 8 sierpnia w ramach akcji „TIR”, policjanci w całym kraju przeprowadzili około 3880 kontroli samochodów ciężarowych. Wykazano ponad 600 wykroczeń. Pomimo zakazu, kierowcy wyprzedzali ponad 328 razy. W pozostałych przypadkach tamowali i utrudniali przejazd na drogach szybkiego ruchu, m.in. przez bardzo długie wyprzedzanie.

bCHKTtrH

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie „Protest69” na Facebook’u- „Oczywiście z całą mocą potępiamy uporczywe blokowanie pasa dla pojazdów osobowych, lecz uważamy iż uznaniowe definiowanie zbyt długiego wyprzedzania co w konsekwencji wprowadza całkowity zakaz wyprzedzania to za duże przegięcie. Nasz zawód w europie już traktowany jest jak skarbonka do wyłudzania pieniędzy, tym bardziej boli fakt iż także nasza ojczyzna Rzeczpospolita Polska dołączyła do tego festiwalu okradania kierowców, nie tylko z pieniędzy lecz także i z tak pożądanego w naszym zawodzie czasu...” (pisownia oryginalna).

Do piątku, w branży kierowców ciężarówek ma trwać intensywna akcja informacyjna, która ma na celu przyłączenia do protestu możliwie jak największą ilość osób. Patronat organizacyjny nad akcją „Protest69” przejęła grupa facebook’owa ,,Kierowcy Ciężarówek®" zrzeszająca ponad 17 tyś osób związanych z branżą.

Potencjalni uczestnicy proszeni są również o wyróżnienie swoich samochodów. „Kto tylko może, proszony jest o zamieszczenie logo “Protest69” na ciężarówce lub naczepie. Kto natomiast nie ma takiej możliwości, powinien przywiązać najzwyklejszą kamizelkę odblaskową do klamki, czy lusterka”- podaje portal 40ton.net.

bCHKTtsi
KOMENTARZE
(43)
40 tys.roczni...
2 lata temu
TIR wyprzedzany powinien lekko zwolnić anie przyśpieszać SAMI SOBIE ROBICIE KOŁO PIÓRA
Police
2 lata temu
Jeżdżą jak bandyci, to będą traktowani jak bandyci.
enigma
2 lata temu
Nadzwyczajna kasta czy jak???. Robicie najwieksze zagrozenie na drogach.Do tego polowa z was jest typowymy chamami drogowymi. Troche pokory. I nieplaczcie o mandaty bo kazdy je wylapuje. I wasze lamenty, tak drogo panie wladzo 300zl. A placiliscie na zachodzie???.
bCHKTtsj
adam
2 lata temu
jeżeli chcesz wyprzedzać ciężarówką to wciśnij gaz z zrób to w 40 - 50 sekund. Jeżeli nie masz dość mocy albo szkoda ci paru litrów paliwa to nie wyprzedzaj, chyba proste.
asdafghj
2 lata temu
przypominam, że protestując powinni przestrzegać przepisów mówiących o jeździe w kolumnie pojazdów :) czyli 5 aut maksymalnie a potem 500m odstępu
Najnowsze komentarze (43)
Van
2 lata temu
Dosyć często jeżdżę na długich trasach i to co wyrabiają "Tiry" przechodzi najśmielsze oczekiwania- mają swój pas ,to niech nim jeżdżą, wyprzedzać powinni wtedy,kiedy na lewym pasie jest pusto, nie chcę już opisywać sytuacji,w których się znalazłem,bo to każdy chyba przeszedł, ale podjeżdżanie pod osobówkę takim kolosem i "straszenie"kierowcy to już przegięcie- mam nadzieje ,że na taki strajk władzę nie dadzą przyzwolenia.
Kierowca
2 lata temu
A co, tylko Wy sie spieszycie?! Duży może więcej? TIRy na tory, albo jazda z przepisami, a nie wolna amerykanka!!!
Koniy
2 lata temu
To może za przekroczenie prędkości mandaty skoro mogą 80 a jeżdżą 90.
Adrian
2 lata temu
69+10 to na pewno nie maksymalna prędkość ciężarówek na autostradzie. Bochen, jakim facebook'u? Tak piszą gimnazjaliści...
waw
2 lata temu
Kierowcy ciężarówek powinni mieć kabiny bardzo nisko i problem sam się rozwiąże nie będą jechali metr od osobówki nie będą wymuszali i blokowali, przestaną terroryzować i zabijać innych użytkowników drogi. Jeżdżąc codziennie 100 km do pracy obawiam się tylko tirów i ludzi nimi jeżdżącymi świadomość że prędzej kogoś zabiją niż im miałoby się coś stać chyba zmienia ich psychikę są niebezpieczni.
Rafał
2 lata temu
Nie dość że blokują prawy pas podczas tzw. " wyprzedzania" to jeszcze potrafią wyjechać na kilkanaście metrów przed samochodem osobowym, bo jaśnie wielmożny Tir-owiec musi wyprzedzać. A że jedzie z prędkością 100 m/godzinę szybciej niż ten przednim, to wyprzedza przez kolejne 5 km. Ale jak osobówka nie wyhamuje to przecież nic mu się nie stanie, a że rodzina z dziećmi zginie, sorry był w martwym polu nie widziałem go.
lowiczak456
2 lata temu
Kierowca "Tira" to najgorszy typ człowieka. Jedzie i myśli jak ukraść coś z przewożonego ładunku lub zakosić paliwo z auta szefa. To ludzie sikający do butelek. kropka
kierowca
2 lata temu
Jako kierowca oceniam że wyprzedzanie sie wzajemne pojazdów ciężarowych jadących z podobna predkąścia zbliżonej do dopuszczalnej jest bezsensowan. Bo nawet jeśli jeden wyprzedzi drugiego to na odcinku 100 km może zyskac co najwyżej 2 km a więcej paliwa spali. A przy obecnym stanie ruchu to nawet uzyskana przewage straci przy najbliższym zatorze. Wielokrotnie jechałem kilka kilometrów za wyprzedzanymi się Tirowcami
bCHKTtsb
MaX
2 lata temu
Rejestrator jazdy i Policja, tak postępuję z "Tir-owcami"... i daleko w d ... pie ma co kto o tym sądzi, jeżdżą jak szaleni ...
Prezes
2 lata temu
Wielkie G z tego wyjdzie. Między kierowcami nie ma solidarności
Ford
2 lata temu
Tak może kierowcy osobówek też zrobią taki strajk? To kierowcom TIR się spieszy dlatego wyprzedzaja. Zobaczymy czy będą zadowoleni ;)
Jerzy Michala...
2 lata temu
To rzeczywiście ważne, ale przy okazji chcę spytać o jeszcze jedną ważną kwestię. Czy uważają Państwo, że rekrutację do wrocławskich żłobków można we Wrocławiu zorganizować lepiej?
Robert
2 lata temu
Jeżdżę bardzo dużo i niestety mam bardzo złe doświadczenia z kierowcami ciężarówek. Oględnie mówiąc to prostaki, które uważają się za królów szos. Jeżdżą na proszkach, kacu, magnesie.Wiecznie śmierdzący w brudnych ubraniach poplamionych olejem napędowym, który spuszczają z ciężarówki żeby sprzedać znajomemu.
Gość
2 lata temu
I tak blokują większość dróg, zrozumiałe hamy a nie królowie szos
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić