o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Kim Dzong Un: zmuszę Amerykanów do zmiany zanadto wojowniczego tonu

20
Podziel się

Ostatecznym celem jest realne zrównoważenie przez KRLD potencjału wojskowego USA - oświadczył w sobotę przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un. Chodzi o równowagę realnej siły - podkreślił. Obwieścił też, że jego kraj wypełnił program zbrojeń jądrowych mimo sankcji.

Kim Dzong Un: próba balistyczna była udana
Kim Dzong Un: próba balistyczna była udana (PAP, Photoshot)
bDZeJoMl

Wypowiedź przywódcy KRLD została podana do wiadomości publicznej za pośrednictwem Koreańskiej Centralnej Agencji Prasowej, KCNA.

Kim Dzong Un potwierdził w niej, że to na jego polecenie dokonano ostatniego testu pocisku balistycznego średniego zasięgu w piątek i że wystrzeloną rakietą był pocisk Hwasong-12 (Mars-12), o maksymalnym zasięgu szacowanym na 3,7 tys. do 6 tys. km. Z informacji KCNA wynika, że Kim asystował przy teście.

Próba "wykazała pełną wydajność i sprawne działanie" testowanego systemu rakietowego - zaznaczył przywódca KRLD.

bDZeJoMn

Kim Dzong Un zaznaczył też, że decyzja o wystrzeleniu pocisku, który po wystrzeleniu z miasta Sunan, w pobliżu Pjongjangu, przeleciał nad północną Japonią i spadł do Pacyfiku, została podjęta, by "zmusić Amerykanów do zmiany zanadto wojowniczego tonu na spokojniejszy". "A także po, by sprawić, że politycy u steru władzy w USA, nie będą nawet śmieli głośno mówić o zastosowaniu opcji militarnej w odniesieniu do KRLD".

Także Kim Dzong Un zaznaczył w wypowiedzi dla mediów, że piątkowa próba balistyczna była udana. To, że pocisk ostatecznie wpadł do morza, "było zamierzone".

Według południowokoreańskiej armii wystrzelony w piątek pocisk przeleciał 3700 km, na maksymalnej wysokości 770 km. Armia USA podała, że był to pocisk balistyczny zasięgu pośredniego - IRBM (Intermediate-Range Ballistic Missile) i nie stanowił on zagrożenia dla Ameryki Północnej ani też dla będącej amerykańskim terytorium wyspy Guam na Pacyfiku, gdzie USA mają bazy wojskowe.

#
bDZeJoMt
ONZ potępiło próbę balistyczną

#

W piątek wieczorem na wniosek Japonii i USA na nadzwyczajnym posiedzeniu zebrała się Rada Bezpieczeństwa ONZ, która zdecydowanie potępiła kolejną próbę balistyczną Korei Płn.

W poniedziałek Rada nałożyła na Koreę Północną nowe sankcje, które są odpowiedzią na próbę nuklearną z 3 września. Korea Płn. nie zrewidowała jednak swej polityki. W czwartek jej władze zagroziły, że użyją broni jądrowej, by - jak to ujęto - "zatopić" Japonię, a USA obrócić w "popiół i ciemność" za poparcie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i sankcji wobec reżimu w Pjongjangu za ostatnią próbę nuklearną.

bDZeJoMu

- Cztery wyspy archipelagu (Wysp Japońskich) powinny zostać zatopione przez bombę nuklearną dżucze. Nie potrzebujemy, żeby Japonia dłużej istniała w naszym pobliżu - oświadczył związany z władzami komitet zajmujący się relacjami zewnętrznymi Korei Północnej. Jego komunikat przekazała oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

- Zredukujmy kontynentalne Stany Zjednoczone do popiołów i ciemności napisano również w oświadczeniu, w którym wezwano do "zmobilizowania wszystkich środków odwetowych". Wezwano również do likwidacji Rady Bezpieczeństwa ONZ, którą określono jako "narzędzie zła", składające się ze "skorumpowanych" krajów, działających na rozkaz Stanów Zjednoczonych.

Zobacz też:

bDZeJoMO
Źródło:
KOMENTARZE
(20)
Zbyszek
4 lata temu
Kim Dzong Un wie jak być suwerenem. Wierzę, że gdyby Antoni miał takie możliwości tez by tak czynił.
opo
4 lata temu
Zastanawiające czemu USA im jeszcze nie przyłożyło tylko czeka i patrzy jak ten wrzód narasta i wygraża im bez przerwy. Napadali już z drobniejszych powodów. Pewno nie ma tam ropy tylko bieda i czekają aż sam się wykończy, myślę że rządzący w USA bogacze nie maja tam interesu, dla korzyści szukali by pretekstu by zaatakować.
Jurgen
4 lata temu
Wysłać tam PO i Nowoczesną razem z KOD niech bronią demokracji
bDZeJoMP
lili
4 lata temu
On ma coś poprzewracane w głowie.
Ann
4 lata temu
"Tupnę nóżką, zapcham kibel, a potem każę rozstrzelać moich przeciwników politycznych"
Spokojny
4 lata temu
Cały świat powinien się zgodzić na likwidację tej władzy. Ale do tego nie dojdzie. Bo Chiny, Rosja i pewnie USA też mają jakieś interesiki w tym kraju. A szmal zabija wszelkie ludzkie odczucia.
koper
4 lata temu
i tu z Trampkiem się zgadzam , do fundamentów ich wytrzebić!
ass
4 lata temu
Ktoś już dawno powinien zastrzelić tego wieprza
bbb
4 lata temu
Tłusty Kim zamiast zbroić się niech da żywność swojemu głodującemu narodowi.
TUBA
4 lata temu
nastepny wariat z bomba "A"
SADA
4 lata temu
Zapasiony koreańcu zapamiętaj jedno,ale dla takiego czegoś może być to za trudne, KTO SIEJE WIATR TEN ZBIERA BURZĘ !
Basia
4 lata temu
To kornik, polska ma na to jus rozwiazanie
Ala
4 lata temu
Dlatego pis tez dostanie jedno jadro na czaszke I po pisie. Potem przez 5 lat beda rozprawy I odkrywanie ich stanow bankowych. Nikt z pisu nie bedzie widzial gdzie sa pieniadze rzadowe.
bDZeJoMH
jan
4 lata temu
Ten psychopata nie wie co mówi. Gdyby wystrzelił rakietę w kierunku USA w ciągu godziny by nie żył
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić