Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Sikora
Kamil Sikora
|

Kim Dzong Un znowu straszy bronią atomową? Wykryto wstrząsy sejsmiczne

30
Podziel się:

Korea Północna najprawdopodobniej przeprowadziła kolejną próbę broni nuklearnej. Według Chin wskazują na to wstrząsy sejsmiczne odnotowane je w tym samym miejscu, w którym ziemia zatrzęsła się 3 września. Wówczas władze koreańskie przyznały, że wstrząsy były efektem próby broni atomowej. Jednak władze Korei Południowej oceniają, że dzisiejsze wstrząsy miały przyczyny naturalne.

Kim Dzong Un znowu straszy bronią atomową? Wykryto wstrząsy sejsmiczne
(PAP, PAP/EPA)

Kim Dzong Un i Donald Trump od kilku tygodni wymieniają się obelgami i groźbami. Dlatego z wielkim niepokojem śledzone są doniesienia z Półwyspu Koreańskiego. Sejsmolodzy zanotowali niewielkie trzęsienie ziemi o sile 3,4 stopni w skali Richtera.

Zobacz także: Sierpień 2017: Korea Północna wystrzeliła rakietę w stronę Japonii

Według chińskich władz to dowód na kolejną próbę reżimu z Pjongjangu. Jak wskazują eksperci epicentrum wstrząsów było zlokalizowane w pobliżu koreańskiego ośrodka badań nad bronią jądrową. W dodatku w niemal tym samym miejscu co wstrząsy z 3 września. Wówczas władze Korei Płn. potwierdziły, że przeprowadziły udaną próbę broni atomowej.

Znacznie ostrożniejsza jest Korea Południowa. Władze tego kraju oceniają, że dzisiejszy wstrząs mógł być spowodowany przyczynami naturalnymi i nie musi mieć związku z rozwojem programu atomowego Pjongjangu. Jak wskazują eksperci, zanotowane dzisiaj wstrząsy były znacznie słabsze, niż te wykrywane podczas prób atomowych. W dodatku 3 września epicentrum zlokalizowano na głębokości ok. 10 km, a teraz tuż przy powierzchni ziemi. Nie wykryto też charakterystycznych dla prób atomowych fal sejsmicznych.

źródło: BBC

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(30)
;;kl
5 lata temu
to Kraken trzesie ziemia :), wulkany wybuchną tak jak w przepowiedniach :) i spali vatykan i masonerie!!!
witek22
5 lata temu
Propaganda robi swoje...
fafik
5 lata temu
dlaczego tego Kima tak dlugo tolerują ???
Lukas
5 lata temu
Wstrzasy byly naturalne ale o2 ryje ludziom berety tytulami sugerujacymi ze byl to kolejny test atomowy. Bezczelna manipulacja pacholkow USA
bush
5 lata temu
słyszałem że duże złoża ropy znaleźli u kima :D
cxz
5 lata temu
może niektórzy nie zdają sobie sprawy ale poczytajcie o car bombie początkowo radzieccy naukowcy chcieli zrobić dwukrotnie silniejszą bombę ale się wystraszyli i zmniejszyli moc o połowę bo wybuch tej bomby mógłby wymknąć się im spod kontroli, mógłby wpłynąć na klimat a wstrząs mógłby wpłynąć na zmiany osi Ziemi, a teraz wyobraźcie sobie takie kraje z przywódcami lunatykami jak Korea, Iran i Pakistan przeprowadzają jakieś testy pod ziemią (naukowcy pewnie są zastraszani karami albo obozami koncentracyjnymi zrobią wszystko nie bacząc na rozsądek) w końcu to się źle skończy dla nas wszystkich, może to już się zaczyna dziać
Ojciec_ateusz
5 lata temu
Może tym razem próba była "częściowo udana", tzn. głowica explodowała na wyrzutni i dlatego kimy się tym nie chwalą?
pyt
5 lata temu
A kto "odpali" Kima ????
Mx
5 lata temu
W dodatku 3 września epicentrum zlokalizowano na głębokości ok. 10 km, a teraz tuż przy powierzchni ziemi. Panowie Wiertnicy ile kosztowalby 10km odwiert?
astro
5 lata temu
Bo atom jest naturalny,i proton też.
on czy usa
5 lata temu
on jest sprawcą trzęsienia ziemi w meksyku ???? czy rząd USA
bremen
5 lata temu
wybrać mniejsze zło i to coś zlikwidować jego już nie można nazwać człowiekiem
osa
5 lata temu
będą tak walić te bomby w ziemi aż sprowadzą jakieś nieszczęście i kontynenty zmienią położenie i spowodują erupcje wulkanów i doprowadzą do końca świata , no trzeba coś zrobić i przemówić mu do rozsądku , podobno to inteligentny człowiek i powinien zrozumieć co robi , to już nie jakaś mała bombka ale poważna broń jądrowa w nieodpowiedzialnych , nasyconych nienawiścią rękach , to grozi całej cywilizacji , powinien wiedzieć ,że i tak nie ma szans na wygranie wojny to po co rozgrzewa atmosferę , takie prowokacje mogą naród dużo kosztować -- szkoda niewinnych ludzi .
nie ma jakieg...
5 lata temu
nie ma snajpera zeby go odstrzelic
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić