Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Arek Durka
|
aktualizacja

"Kler" nie ma sobie równych. Najpierw Polska, teraz Wielka Brytania

0
Podziel się

W Polsce pobił wszelkie rekordy. Teraz idzie na podbój Europy. W miniony weekend "Kler" Wojciecha Smarzowskiego zarobił na Wyspach Brytyjskich i w Irlandii 1,32 mln dol. Jest to zdecydowanie najlepsze otwarcie w historii polskich filmów wyświetlanych za granicą.

"Kler" pobił kolejny rekord
"Kler" pobił kolejny rekord (Materiały prasowe)
bEDGnhbF

Prawa do wyświetlania "Kleru" zostały sprzedane do wielu krajów. Wciąż czekamy na debiut na ekranach kin m.in. Kanady, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Holandii i Szwecji. Wcześniejszy rekord należał do filmu "Botoks" w reżyserii Patryka Vegi. W ciągu pierwszego weekendu na Wyspach zarobił 1,05 mln dol.

Nie możemy jednak zapominać o Polsce. Tutaj sytuacja wygląda jeszcze lepiej. W ciągu niecałych 3 tygodni od premiery "Kler" obejrzało już ponad 3,5 mln widzów. Możliwe, że filmowi Smarzowskiego uda się pobić polski rekord wszech czasów po 89. roku. Do tej pory na pierwszym miejscu w zestawieniu znajduje się "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. Film obejrzało ponad 7 mln widzów.

Zobacz także: Zobacz też: Reakcja rzecznika prezydenta na film "Kler"
bEDGnhbH

Warto też zauważyć, że "Kler" wyprzedził również w rankingu frekwencji "Titanica" w reżyserii Jamesa Camerona oraz "Pasję" Mela Gibsona. Filmy w Polsce obejrzało odpowiednio 3 461 047 i 3 513 480 osób

bEDGnhci
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić