Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|
aktualizacja

Kłopoty córki Janusza Korwin – Mikkego. Może nawet pójść do więzienia

18
Podziel się:

Korynna K.-M., którą warszawski sąd skazał za posiadanie heroiny i brak uprawnień do kierowania pojazdami nie zaczęła wykonywać prawomocnego wyroku. Czyli pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Jak usłyszeliśmy w sądzie, wyrok może być zamieniony na karę pozbawienia wolności.

Janusz Korwin - Mikke ze swoją córką Korynną. W rozmowie z WP skrytykował jej zachowanie
Janusz Korwin - Mikke ze swoją córką Korynną. W rozmowie z WP skrytykował jej zachowanie (Facebook.com, Facebook.com)

Kurator wyznacza prace porządkowe

– Po uprawomocnieniu się wyroku, pani Korynna K.-M. została wezwana do Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w Otwocku celem skierowania do wykonywania kary ograniczenia wolności. W pierwszym terminie nie stawiła się u kuratora. Według przepisów kodeksu karnego wykonawczego, jeśli skazany uchyla się od odbywania kary ograniczenia wolności, sąd może zarządzić wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności - informuje Wirtualną Polskę Marzena Starnowska z biura informacyjnego Sądu Okręgowego Warszawa – Praga. W otwockim sądzie odmówiono nam szczegółowych informacji dotyczących córki Janusza Korwin – Mikkego, ze względu na ochronę danych osobowych.

Według przepisów, wykonanie kary ograniczenia wolności ma na celu "wzbudzenie w skazanym woli kształtowania jego społecznie pożądanych postaw, w szczególności poczucia odpowiedzialności oraz potrzeby przestrzegania porządku prawnego". Z reguły skazani wykonują prace gospodarczo-porządkowe w placówkach współpracujących z sądem. Są to m.in. szkoły, przedszkola, żłobki, domy pomocy, szpitale, zakłady komunalne, zakłady gospodarki komunalnej, urzędy miejskie, urzędy gminne, stowarzyszenia, schroniska dla zwierząt, placówki opiekuńczo-wychowawcze, cmentarz miejski. O skierowaniu do danej placówki decyduje miejsce zamieszkania skazanego i jego sytuacja życiowa. W placówce sporządza się harmonogram prac, biorąc też pod uwagę i sytuację skazanego.

Zobacz także: Zobacz także: Parawany opanowały polskie plaże. "Wbijają klapkiem, piwem, czymkolwiek"

Wyrok, który zapadł w warszawskim sądzie dotyczy sytuacji z kwietnia 2017 roku. Wtedy to na warszawskiej Pradze. Korynna K.-M. została zatrzymana do kontroli drogowej. W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli woreczek z heroiną. Przy okazji wyszło na jaw, że córka polityka jechała bez uprawnień.
Sprawa trafiła do Prokuratury, a później na wokandę Sądu Okręgowego Warszawa – Praga. Okazało się, że Korynna K.-M. posiadała przy sobie „zawiniątko z folii aluminiowej, w której znajdowało się 0,22 grama heroiny”. A uprawnienia do kierowania pojazdem cofnięto jej dawno temu, bo 24 listopada 2015 r.

Ojciec dosadnie o córce

Co na to jej ojciec? - A niech ją aresztują. Ja siedziałem za komuny, teraz więzienia są o wiele lepsze niż dawniej. Ona ma trzydzieści parę lat, dorosła jest, niech się tłumaczy. Chłopcom to trzeba czasami pasem przylać, a dziewczynek nie można, widocznie za mało siły tu stosowałem, no tu w ogóle jej nie stosowałem, i takie są skutki – mówił polityk w rozmowie z Wirtualną Polską. Korynna K. – M. nie odbierała od nas telefonu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(18)
zlada
4 lata temu
podoba sie nam to czy nie, w gruncie rzeczy nic strasznego nie zrobila, owszem prowadzenie bez prawka, a w dodatku z odebranym prawkiem jest naganne ale puki nie zrobi komus krzywdy szkodliwosc spoleczna niewielka, hera, 0.22gr, czyli najpewniej woreczek po czy cus w tym stylu, hmm, uwazam ze narko powinny byc legalne i nie powinno byc patologii jaka jest w wielu krajach z posiadaniem na wlasny uzytek, skoro miala 0.22gr to nie miala nic, nie powinno sie za to karac ludzi i tyle. Wiec sumarycznie mimo iz zlamala prawo tu i tam i jest to naganne, to kara wydaje sie mimo wszystko nieco surowa, Korwin zapewne nie wstawil sie za nia jak to by bylo u wiekszosci innych politykow, celebrytow i "busynessmanow" z Bolkiem i kolegami na czele.
Hostyn
4 lata temu
Jest jakby trochę korwinny, przecież to jego geny!
matkobosko
4 lata temu
Janusz Korwin ma córkę Korrynne Korwin...prawie jak brajan i dzesika
XXXLLL
4 lata temu
POSUWAŁ BYM TAKĄ KARYNĘ...
lili
4 lata temu
TATO CALY CZAS NA RALSZU ???I JESZCZE MU PLACA ???
ComeOnH8Me
4 lata temu
Korynna???
Marek
4 lata temu
Jaki normalny człowiek w PL daje dziecku na imię Korynna????
CNNN
4 lata temu
Wiezienie tez jest dla ludzi
ww
4 lata temu
Znając tatusia nie dziwi mnie postawa córeczki
GHG
4 lata temu
A co mnie obchodzą problemy jakiegoś chudzielca z wielkim brzuchem i nieprzyjemnym oddechem spod sztucznych zębów.
zigi
4 lata temu
Za to ze ma takiego ojca powinni ja uniewinnic.Tyle lat z wariatem.
olaboga
4 lata temu
ha ha ha panna Korynna będzie na korytku państwowym... swoją drogą kretyńskie imię.
Brumba
4 lata temu
Hera w tym wieku, oznacza że działo się w tym JKM domu, oj działo! Miala pecha i pewnie łamała przepisy. Jeżdziłem 4 lata bez prawka i nikt mnie nie zaczepił. Trzeba to robić z głową, jednak rozum i herę trudno pogodzić, na pewno te rzeczy należą do innych osób, szkoda JKM. On taki heros a tu cios w plecy!!!
...
4 lata temu
Brak uprawnień do prowadzenia pojazdami jeszcze zrozumiem, ale posiadanie heroiny? Serio? To jest lekarstwo dające ulgę ludziom. Gdyby państwo je zalegalizowało dochód z podatków szedłby do budżetu. To wielki błąd że nadal jest nielegalna a ludzie z nowotworami się męczą. Takie jest moje zdanie a kampanie antynarkotykowe można puszczać na lekcjach w podstawówce, może tam ktoś się na to nabierze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić