REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Patryk Kowalski24.10.19 (19:28)

Kobieta spadła podczas wspinaczki. Życie uratował jej 10-letni syn

Do akcji ratunkowej doszło na górze Ben Cruachan w zachodniej Szkocji. Schodząca ze szczytu wraz z rodziną kobieta nagle upadła i zleciała kilkadziesiąt metrów w dół, zatrzymując się na krawędzi jednej ze skał. Życie uratował jej 10-letni syn.
Obn Mountain Rescue

Gdyby nie chłopiec, mogłoby dojść do tragicznego wypadku. Groźne zdarzenie nastąpiło podczas drogi powrotnej z górskiego wierzchołka Ben Cruachan (1126 m). Jak twierdzą służby ratunkowe, wracająca wieczorową porą do domu rodzina znalazła się na bardzo stromym terenie.

To był wspaniały wysiłek wszystkich członków zespołów Oban MRT i Rescue 199, którzy poradzili sobie na stromym gruncie w ciemności. Trudno było się tam dostać, sytuacja była też trudna z medycznego punktu widzenia i stanowiła wyzwanie dla helikoptera – informują ratownicy z Oban Mountain Rescue.

REKLAMA

Kobieta przeżyła dzięki swojemu synowi. Aby uratować swoją mamę, 10-letni chłopiec pokonał niemal 100-metrowy wąwóz. Następnie znalazł ją leżącą na skale, pod którą znajdowała się przepaść i zaczął z nią rozmawiać, aby nie straciła przytomności, po czym zadzwonił z jej telefonu na pogotowie ratunkowe. Według ustaleń, telefon męża kobiety opiekującego się w tym czasie dwoma córkami był wyłączony.

Samo dotarcie do mamy było trudne, a co dopiero jeszcze w ekstremalnej sytuacji opiekować się nią i rozmawiać tak, aby zachowała spokój - był niesamowity – powiedział o 10-latku rzecznik Oban Mountain Rescue.

Zobacz też: Nagranie ze śmiercnionośnej kolejki

Poszkodowana trafiła do szpitala. Reszta rodziny została przetransportowana na dół góry i nikomu z nich nie grozi niebezpieczeństwo - informację potwierdziło BBC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij