o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Kokaina i gejowskie party? Kolejny skandal w Watykanie

56
Podziel się

Kolejna afera, w którą jest zamieszany sekretarz bliskiego współpracownika papieża, miała zostać zamieciona pod dywan. Włoskie dzienniki opisują skandal w Watykanie.

Kokaina i gejowskie party? Kolejny skandal w Watykanie
(PAP/EPA, CLAUDIO PERI)
bEDFWSoR

"Jeszcze nie przebrzmiało echo oskarżenia kard. George’a Pella o przemoc seksualną na nieletnich, a już Stolicą Apostolską wstrząsa kolejny skandal. Próbowano go ukrywać przez kilka miesięcy, ale sprawa się wydała" - pisze na Facebooku Jacek Pałasiński, dziennikarz TVN24, powołując się na publikację dzienników "Il Messaggero" i "Il Fatto Quotidiano".

Kokaina w apartamencie sekretarza bliskiego współpracownika papieża

"Mniej więcej dwa miesiące temu żandarmeria watykańska wkroczyła do apartamentów sekretarza jednego z Bardzo Ważnych Monsignorów, jednego z najbliższych współpracowników papieża. W apartamencie znaleziono kokainę. Jak wyznał aresztowany sekretarz, używał jej podczas gejowskich party, jakie organizował w budynku Sant’Uffizio, czyli Kongregacji Doktryny Wiary, tej samej, na której czele stał przez lata emerytowany papież Joseph Ratzinger - Benedykt XVI, lider konserwatywnego skrzydła Kościoła" - czytamy w poście dzienikarza.

bEDFWSoT

"Zamiast do więzienia ksiądz sekretarz trafił na odwyk do rzymskiej kliniki. Po kilku tygodniach postanowiono, by nie wracał do Watykanu i wysłano go do klasztoru na „okres refleksji i reedukacji” - informuje znawca Włoch i Watykanu.

Zobacz także: Zobacz też: Koniec procesu Cosby'ego

Oszust w klasztorze na Monte Cassino. Partnerów szukał w Brazylii

"Niestety, tym klasztorem okazała się stolica świętego Benedykta, Patrona Europy, czyli klasztor na Monte Cassino. Kilkanaście miesięcy temu opat tego klasztoru, Pietro Vittorelli, został aresztowany, za sprzeniewierzenie ponad pół miliona euro, przeznaczonych na dobroczynność. Pieniędzy tych użył na podróże po świecie, głównie do Brazylii, w poszukiwaniu uciech homoseksualnych. Klasztor zdobył złą sławę właśnie ze względów obyczajowych.

bEDFWSoZ

Nic więc dziwnego, że nieszczęsny ksiądz, zamiast „wrócić do siebie” w klasztorze w Monte Cassino znów wpadł kłopoty i to na tyle ciężkie, że odbiło się to bardzo poważnie na jego zdrowiu i obecnie przebywa w Poliklinice Gemelli.

Oczywiście, media włoskie zadają teraz różne niewygodne pytania: dlaczego ta afera była ukrywana przed papieżem przez dwa miesiące? Dlaczego Bardzo Ważny Monsignore, którego sekretarz był kokainomanem i aktywnym gejem, wykorzystującym pomieszczenia kurialne do orgietek, w ogóle „niczego nie zauważył”, mimo że, jak oświadczył, „często pracowali razem do późna”.

Co się dzieje w Stant’Uffizio, dawnej inkwizycji? Najpierw ksiądz Krzysztof Charamsa, b.sekretarz Międzynarodowej Komisji Teologicznej w Kongregacji Doktryny Wiary i teraz ów ksiądz i jego mało spostrzegawczy przełożony?

bEDFWSpa

Kuria rzymska miała być zreformowana? No tak, ale do reformy jej finansów wybrano kard. Pella, choć wiedziano o jego ambiwalentnej postawie w aferach pedofilskich w Kościele australijskim (1 ksiądz na 7 okazał się pedofilem, według oficjalnych danych Komisji Federalnej). Papież Benedykt XVI skarżył się na potężne „lobby homoseksualne” w Watykanie, ale nie powiedział, kto je tam zaprowadził i otaczał opieką. Jak więc widać przed papieżem Franciszkiem stoi jeszcze wiele wyzwań. Po każdej kolejnej aferze mnożą się pytania, czy im podoła" - pisze Jacek Pałasiński.

Sensacyjna "akcja dyscyplinarna"

Kiedy rano Pałasiński pisał o "skandalu w Kongregacji Doktryny Wiary" nie spodziewał się, że "tego samego dnia po południu papież zareaguje tak stanowczo": "Kardynał Gerhard Ludwig Müller, Niemiec, nie jest już prefektem tej kongregacji, czyli teologicznym "numerem drugim" Stolicy Apostolskiej. Na jego miejsce został mianowany hiszpański jezuita, Luis Ladaria Ferrer.

Wcześniej abp. Ferrer był profesorem teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej. W 2008 r. Benedykt XVI mianował go sekretarzem Kongregacji Doktryny Wiary.

bEDFWSpb

Kard. Müllerowi do emerytury brakowało jeszcze 5 lat. Ostatnimi czasy widać było wyraźnie, że on i papież Franciszek nadawali na zupełnie różnych falach. Tak sensacyjnej akcji dyscyplinarnej w Watykanie nie było w ciągu ostatnich dziesięcioleci" - informuje dziennikarz.

Dwa dni temu australijska policja oskarżyła skarbnika Watykanu George'a Pella o przestępstwa seksualne. Trzeci najważniejszy człowiek w Stolicy Apostolskiej wszystkiemu zaprzecza. W lipcu stawi się przed sądem. Ten skandal zweryfikuje słowa papieża Franciszka o zerowej tolerancji dla pedofilów w kościele.

bEDFWSpu
KOMENTARZE
(56)
Chrześcijanka
3 lata temu
wiara jest dobra, wiara jest potrzebna, a każdemu człowiekowi potrzeba miłości, bliskości. Walka z popedem seksualnym wyzwala jak widać tylko patologie. Po co kapłani mająskupiac się na walce z naturą, lepiej jak skupią się na walce z szatanem, z grzechem. Powinni mieć bezwzględnie rodziny, wszystko wtedy byłoby zdrowsze, łatwiejsze i prawdziwe. Nie ma gwarancji, że byłoby idealnie, ale na pewno byłoby zdrowiej.
02-fake-news
4 lata temu
zadnych konkretow w tym artykule tylko pomowienia na ludzi wiary I kosciol , fake news !
sts
4 lata temu
TVN 24 to nędzne kreatury, to jest medium dla mało rozgarniętego gatunku tubylczego, jak ktoś lubi być w wała robiony to proszę bardzo to wolny kraj, i niech ogląda.
bEDFWSpv
nikc
4 lata temu
wszystkie te niecne czyny są po to, żeby zniszczyć Kościół; wszystko Dobro jest skrzętnie ukrywane przez wrogów Kościoła...
Krysia
4 lata temu
Pedofile nie sa zainteresowani seksem z kobietami.
333
4 lata temu
kościół i jego księża to największa ściema tam nie ma nic prawdziwego ,żyli przemocą ,morderstwem, zboczeniami wszelkiego rodzaju ,a największy ich grzech to pycha i zakłamanie nie mówiąc o ich pazerności na kasę i bogactwa
justa
4 lata temu
Haha
ZByszek
4 lata temu
Normalna sprawa watykańczycy też ludzie jedni chłopców lubią jak za JP-2 inni preferują narkotyki jak teraz za Franciszka. Jedno ich jednak łączy - MAMONA, którą preferują ponad wszystko.
katolik
4 lata temu
Opisują to włoskie brukowce,a prawdy w tym tyle co w przemówieniu Schetyny na zlocie POdpalaczy.
vvv
4 lata temu
tak było tak będzie,kasa i zboczenia,a ciemny lud płaci i myśli że będzie za to zbawienie wieczne
cyklon b
4 lata temu
Kościół to największa zorganizowana mafia na świecie,a Nasz kraj,po przez konkordat jest jej podległy.
123stan
4 lata temu
Kapłaństwo to żadne powołanie! to azyl dla gejów i pedofili
Beton
4 lata temu
Kolejni watykańscy "duchowni" , którzy w Boga nie wierzą. Co za syf...
bEDFWSpn
Anty pedał
4 lata temu
To państwo nie powinno nazywać się Watykan tylko W Dupęwtykam.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić