o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Kolejna żona włącza się w kampanię prezydencką. Mocny głos Urszuli Brzezińskiej-Hołowni

262
Podziel się

Urszula Brzezińska-Hołownia zdecydowała się wesprzeć swojego męża, Szymona Hołownię, w kampanii prezydenckiej. Kandydatka na Pierwszą Damę opublikowała w mediach społecznościowych film z okazji Dnia Kobiet. A kim są pozostałe partnerki i partnerzy polityków, którzy ubiegają się o fotel prezydencki?

Kolejna żona włącza się w kampanię prezydencką. Mocny głos Urszuli Brzezińskiej-Hołowni
(Facebook.com, Szymon Hołownia)
bDhliwqJ

Żona Szymona Hołowniwzięła udział w spocie o feministycznym wydźwięku, na którym uczy inne kobiety samoobrony. Urszula Brzezińska-Hołownia wysłuchała także ich historii o przemocy i problemach, z jakimi borykają się na co dzień.

Kandydatka na Pierwszą Damę złożyła życzenia z okazji Dnia Kobiet. Zadeklarowała, że sama uważa się za silną kobietę oraz wyraziła pragnienie, by Polki nie bały się walczyć o siebie oraz nie dawały się stłamsić mężczyznom.

Uważam, że jestem po prostu silną kobietą. Nie boję się – powiedziała Urszula Brzezińska-Hołownia na filmiku "Od kobiet, dla kobiet".

bDhliwqL

Kim jest Urszula Brzezińska-Hołownia?

Urszula Brzezińska-Hołownia jest oficerem Wojska Polskiego oraz pilotem myśliwców MiG-29. To druga kobieta w historii polskiej armii, której udało się to osiągnąć. Pełni służbę w 23. jednostce w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Zobacz też: Robert Biedroń kandydatem na prezydenta. Reakcja Szymona Hołowni

bDhliwqR

Żona Szymona Hołowni jest absolwentką Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Była jedną z trzech uczennic, które zostały wytypowane przez instruktorów do pilotowania myśliwców. Przeszła szkolenie w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Kiedy poleciałam pierwszy raz na lot samodzielny to poczułam, że jestem w tym miejscu w którym powinnam być, i że nikt mnie nie przekona, że tak nie jest – powiedziała Urszula Brzezińska-Hołownia w reportażu dla "Faktów" TVN.

Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia doczekali się córki. Marysia ma obecnie dwa lata. Małżonkowie poznali się na planie programu "Mam Talent!", gdzie dziennikarz i jego kolega Marcin Prokop udawali pilotów z filmów "Top Gun". Kandydat na prezydenta Polski nie ukrywa, że osiągnięcia żony bardzo mu imponują. Kiedy spotykają się z jej koleżankami i kolegami z jednostki, to Urszula Brzezińska-Hołownia gra pierwsze skrzypce.

Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów – żartował Szymon Hołownia w wywiadzie dla magazynu "Newsweek".

bDhliwqS

Kim jest żona Krzysztofa Bosaka?

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, wziął ślub 8 lutego 2020 roku. Świeżo upieczony mąż tłumaczył, że nie informował swoich zwolenników o matrymonialnych planach, pragnąc uniknąć rozgłosu i aby zachować prywatny charakter ceremonii.

Wybranką Krzysztofa Bosaka jest Karina Walinowicz. Kandydatka na Pierwszą Damę pochodzi ze Szczecina. Studiowała prawo i pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris. Prowadzi tam projekt Centrum Wolności Religijnej. Obecnie mieszka w Warszawie i podobnie jak jej mąż angażuje się na rzecz realizacji konserwatywnych idei.

bDhliwqT

Kim jest żona Władysława Kosiniaka-Kamysza?

Kolejną kandydatką na Pierwszą Damę jest Paulina Kosiniak-Kamysz. Żona kandydata PSL zaskarbiła sobie sympatię wyborców w trakcie konwencji wyborczej w Jasionce. Szczególnie ujął ich fakt, że zwraca się do męża per "tygrysie". Towarzyszka życia Władysława Kosiniaka-Kamysza zadeklarowała, że swoje obowiązki będzie pełniła z wielkim zaangażowaniem. Chce skupiać się na osobach potrzebujących oraz walczyć o prawa kobiet.

Nie będę żoną, która milczy, nie ma swojego zdania, chowa się za ogrodzeniem prezydenckiego pałacu i tylko statystuje swojemu mężowi. Będę krzyczeć o nas, o kobietach, o słabszych, o niepełnosprawnych. [...] Chodź tygrysie, scena jest twoja – cytuje Paulinę Kosniak-Kamysz portal "Gazeta Krakowska".

Paulina Kosiniak-Kamysz ma 31 lat i pochodzi z Podolan koło Gdowa. Ukończyła stomatologię na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, jest także wolontariuszką w Fundacji Wiewiórki Julii. Wśród jej pasji są takie sporty ekstremalne jak skoki ze spadochronem, loty szybowcem, na paralotni oraz awionetką. Może pochwalić się patentem żeglarskim. Zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Lekarzy w biegu na 100 metrów. Małżeństwo ma kilkumiesięczną córkę o imieniu Zosia.

bDhliwqU

Kim jest partner Roberta Biedronia?

Wieloletnim partnerem Roberta Biedronia, kandydata Lewicy, jest Krzysztof Śmiszek. Panowie są parą od 2002 roku. Przyszły Pierwszy Dżentelmen ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentem Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego UW. Ma na koncie liczne osiągnięcia naukowe, m.in. jeździł na gościnne wykłady na University of Toronto.

Krzysztof Śmiszek od lat przeciwdziała dyskryminacji. Od 2014 jest członkiem Europejskiej Sieci Ekspertów Prawnych w Dziedzinie Niedyskryminacji. W działalność partii Roberta Biedronia zaangażował się w 2019 roku, jednak od początku znajomości wspierał karierę polityczną swojego partnera. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego klubu parlamentu Lewicy i przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+.

Kim jest mąż Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

Jan Kidawa-Błoński jest znanym polskim scenarzystą, reżyserem i producentem filmowym. Ukończył słynną Szkołę Filmową w Łodzi. Ma na koncie takie produkcje jak "W ukryciu", "Różyczka" czy "Gwiazdy". Pochodzi z Chorzowa.

Mąż Małgorzaty Kidawy-Błońskiej od dawna angażuje się politycznie. Kandydat na pierwszego dżentelmena w 2010 i 2015 roku był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego. Swoją przyszłą żonę poznał ponad trzydzieści lat wcześniej na jej urodzinach. Z tego powodu małżonkowie żartują, że był "prezentem urodzinowym" posłanki.

Codziennie jeździłem gdzieś na bankiety. A ona miała akurat urodziny i rozeszło się, że pod Warszawą jest fajna imprezka urodzinowa. Trafiłem tam jako… prezent urodzinowy – powiedział Jan Kidawa-Błoński w wywiadzie dla magazunu "Viva".

Filmowiec wspiera starania kandydatki Koalicji o fotel prezydenta Polski. W ramach kampanii udzielił wywiadu o swojej żonie dla Radia Zet. Jak twierdził w rozmowie, występy publiczne to prawdziwy żywioł Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Małżonkowie doczekali się syna o imieniu Jan, który poszedł w ślady swojego ojca i został montażystą.

Kim jest żona Andrzeja Dudy?

Agata Kornhauser-Duda, żona ubiegającego się o reelekcjęAndrzeja Dudy, jest z wykształcenia germanistką. Zanim jej mąż został prezydentem, pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

Pierwsza Dama bardzo aktywnie wspierała swojego męża w trakcie kampanii prezydenckiej. Jednak od czasu, kiedy Andrzej Duda objął urząd, regularnie wysuwane są pod jej adresem zarzuty, że pozostaje zbyt bierna w swojej roli. Agata Kornhauser-Duda bywa szczególnie krytykowana przez polityków i wyborców opozycji za to, że nie zabiera głosu w kwestiach politycznych. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości zwracają jednak uwagę, że Pierwsza Dama nie jest politykiem i nie ma obowiązku dzielenia się swoimi poglądami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDhliwrm
KOMENTARZE
(262)
Tylko po co?
8 miesięcy temu
To już zaczyna być kabaret :) niczym występy w cyrku.Jedna wystąpiła i "błysneła " z "tygryskiem" to już inne lecą za swoimi mężusiami :) żony będą się dwoić i troić żeby jedna drugą przebić :) połykanie mieczy ,ognia też ,chodzenie po linie i taniec z niedzwiedziem,w jednej partji może jeszcze będzie rodeo na dziku
strus
8 miesięcy temu
A myślałem że też tygrys, a to ona jastrząb!
smyk
8 miesięcy temu
Jak widze hołownie to kojarzy mi się z przedszkolem nie wiem czemu.ma taki wygląd pikusia ,zupełnie nie na prezydenta.
bDhliwrn
von
8 miesięcy temu
Kamyszu,co z tobą , człowieku? " Klaskałem Jazdżewskiemu, gdy obrażał wierzących ,ale klaskałem nie za mocno? Włożyłem tęczowe gumiaki, ale ino na chwilkę i szybko zdjąłem, bo zobaczyłem,ze mi sie to nie opłaca? Zrobiłem dzióbka, bo żonka mnie o to prosiła? Tarzałem sie w błocku z Tuskiem, głosowałem , jak on kazał, bo to akurat mi się opłaciło?"
obiektywnie
8 miesięcy temu
Hołownia z żoną bardzo korzystnie , ale tylko jako para. Do prezydenta , to jeszcze nie dorósł.
Najnowsze komentarze (262)
Prosto
8 miesięcy temu
No to on nie może być prezydentem - stracimy na obronności. Jedyne, co zyskamy, to tylko brak konieczności ocgrony Pierwszej Damy - poleci w górę i sama się obroni :)
Gość
8 miesięcy temu
Jest jak jest to my mamy oczy i uszy i będziemy oddawać głosy a na kogo oddamy? Tu my jesteśmy Mikołajami a co dostaniemy zależy od nas podejćmy do tego z sercem mamy jeszcze troszkę czasu na przemyslenia
Szatan
8 miesięcy temu
Najlepszy jest śmieszek i biedron. Hahaha ha. Ale jaja
rz.a
8 miesięcy temu
fajnie byłoby, mieć taką pierwszą damę. Silna kobieta dająca siłę wszystkim polką. Spot z dużym przesłaniem, Głosuje na Szymona Hołownie w wyborach.
ktosiek
8 miesięcy temu
Pierwsza Dama pilotem myśliwca? WOW! SZACUNEK! Życzę sobie mieć taką pierwszą damę. Hołownia jest ok, bezpartyjny, niezależny kandydat, chyba ma mój głos.
Gość
8 miesięcy temu
Pani Agata Duda ma klasę my już mamy Prezydenta i Pierwsza Damę. Całą reszta z tygryskami na czele to jakiś cyrk .
Halo 👍
8 miesięcy temu
Najlepsza biedroniowa taka wykształcona... 😀
J23
8 miesięcy temu
Inowrocław znowu nadaje
bDhliwrf
stopzet
8 miesięcy temu
na .uj te wybory i tak rzadza sluzby wojskowe,zwyrodnialcy i sadysci tam pracujacy,w usa oficjalne pedofile juz na roznych chanach,teraz wprowadzaja terror gorszy 100 razy niz za stalina koronawirusem
Leon
8 miesięcy temu
Kosiniaki i kamyszaki, żenada tygryski porąbane
Edi
8 miesięcy temu
Gratulacje dla tej Pani,ale pan się nie udał... Pokażcie żonę Bierdonia...
anka
8 miesięcy temu
Yylko Dudowa zachowuje klasę.
Grejs
8 miesięcy temu
Piękna wewnętrznie, silna kobieta, Ula Hołownia. Pierwsza Dama. Taką chcę mieć Pierwszą Damę.
zyta
8 miesięcy temu
Lansować się to każda potrafi robić z siebie nie wiadomo jaką gwiazdę lub tygrysice to nie jest problem mieliśmy tego świetne przykłady niestety to zdecydowanie za mało tu trzeba mieć coś mądrego do powiedzenie i wiedzieć o czym się mów !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić