o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Kolejne sankcje dla Rosjan. Kara za "ingerencję" w wybory w USA

12
Podziel się

Stany Zjednoczone zdecydowały się nałożyć kolejne kary na osoby fizyczne i prawne z Rosji. Ma to związek z domniemaną ingerencją w wybory prezydenckie w USA w 2016 r. i ataki cybernetyczne.

Gorąco na linii Rosja-Stany Zjednoczone
Gorąco na linii Rosja-Stany Zjednoczone (PAP, Mikhail Metzel/TASS)
bDYIScjV

Nowymi sankcjami objęto 19 osób i pięć organizacji. Wśród nich znalazł się np. petersburski biznesmen i restaurator Jewgienij Prigożyn. Jest uważany za jednego z najbardziej zaufanych współpracowników Władimira Putina. Naziwsko Prigożyna łączy się z "Agencją Badań Internetowych", która nazywana jest potocznie "fabryką trolli". Pracownicy agencji specjalizują się głównie w pisaniu komentarzy popierających rosyjskie władze.

Warto przypomnieć że w lutym amerykańska wielka ława przysięgłych (ang. grand jury) oskarżyła 13 Rosjan oraz trzy rosyjskie podmioty w związku z ingerencją w wybory prezydenckie w 2016 roku.

Oprócz zarzutu o wpływ na wybory obcokrajowców oskarżono między innymi o "spisek mający na celu oszukanie USA" i oszustwa bankowe. Pięciu osobom postawiono też zarzut kradzieży tożsamości. Według ławy przysięgłych operacja Rosjan polegała na wspieraniu Trumpa i "ubliżaniu" Hillary Clinton.

bDYIScjX

"Podając się za obywateli amerykańskich, oskarżeni komunikowali się z osobami związanymi ze sztabem wyborczym Trumpa" - brzmi akt oskarżenia. Ingerencje w procesy polityczne w USA rozpoczęły się już w 2014 roku.

Zobacz także: Zobacz także: Żakowski: Polityka zagraniczna Morawieckiego to nie jest San Escobar. Jest dużo gorzej
bDYIScky
KOMENTARZE
(12)
Dziadzio
3 lata temu
Ale to dobrze, że Putin zdecydował, żeby na prezydenta USA wybrać akurat Trumpa. Facet jest niemożebnie bogaty, do własnego majątku doszedł sam a, nie tak, jak "cudowni biznesmeni" w Rosji, typu "aryjskiego", z imionami typu Aaron, Szewach, Szymon, Mosze czy inny Szlomo, czyli na krzywdzie i tragedii rozkradanej masy upadłościowej ZSRR. To dobrze. A co by się stało, gdyby Putin wybrał na prezydenta USA np. tą szaloną, białym proszkiem napędzaną Klintonową? Toż ta szalona samica rozpętałaby ze Światem Trzecią i Piąta Wojnę Światową. A tak Putin pomyślał, pomyślał i zdecydował optymalnie. USA wprowadzają na Rosję "sankcje", które tak się jej mają, jak mnie siódma woda po zeszłorocznym śniegu w pijanej mgle w Łomży przy przepompowni, a tymczasem gospodarka rosyjska puchnie i pręży się,a amerykańskiej już nawet feudalny wyzysk nie pomaga zrollować długów liczonych w tysiącach trylionów niewypłacalnych, wartych mniej niż papier na nich drukowany, tak zwanych dolarów.
JUSA
3 lata temu
USA nie pchaj się w nie swoje sprawy. Bo zawsze się w pchacie tam, gdzie nie trzeba.
Miromir
3 lata temu
Co by nie mówić Rosjanie nadal będą mogli korzystać z amerykańskich banków, a Amerykanie chętnie zaopiekują się ich forsą. Nawet jeśli nie jest całkiem czysta.
bDYISckz
No to szO0oOk...
3 lata temu
I to maja być sankcje ? ;) beheeeeeeeeeeeeeeeeee
df
3 lata temu
Trump chyba nie wie, ze Rosja ma cala tablice mendelejewa.
WagON
3 lata temu
Podatnik info w sumie robi wszystko za Ciebie. Twoim zadaniem jest tylko przepisać kratka w kratkę dane z formularza od szefa.
Pit
3 lata temu
Domniemane??? To brzmi jakby pisał to ktoś kto wtedy mieszał tam w USA! Bo skoro Amerykanie zrobili taki krok to na pewno mają dowody i są pewni swego!!!
hary-63
3 lata temu
a kiedy sądy Rosyjskie oskarżą jankesów o robienie syfu na świecie???
aaa
3 lata temu
Jak USA kogoś oszukać - is good. Jak ktoś oszukać USA - is very, very bad...
wania
3 lata temu
Putin to ma korzeń.
to ja
3 lata temu
noooo faktycznie Putin się przejął że Tramp coś tam poszczekuje. a ugryźć to nie ugryzie bo za małe zęby.
dron
3 lata temu
Trump wie gdzie ukuć putinka
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić