o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Kolejne zarzuty za okradanie grobów na Pomorzu dla 54-latka

6
Podziel się

Dariusz R., którego złapano wz. z okradaniem grobów na Pomorzu, usłyszał 21 kolejnych zarzutów. Wcześniej postawiono mu ich 14. Teraz okazuje się, że mężczyzna miał również uszkodzić 75 samochodów.

Mężczyznę zatrzymano jesienią 2017 r.
Mężczyznę zatrzymano jesienią 2017 r. (East News, Piotr Hukalo)
bEiFFagR

- Z broni pneumatycznej strzelał do przednich i tylnych szyb pojazdów zaparkowanych na parkingach lub ulicach Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz Rumi - powiedziała w piątek Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledczy ustalili, że Dariusz R. miał uszkodzić w ten sposób 75 samochodów. Zarzucono mu również przywłaszczenie i ukrycie dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Chodzi m.in. o dwa dowody osobiste oraz dowód rejestracyjny auta wraz z międzynarodową kartą ubezpieczenia.

Ale zatrzymanie mężczyzny miało związek z zarzutami dotyczącymi znieważenia miejsc pochówku i ograbienia lub usiłowania ograbienia grobów ze zwłok. Tych usłyszał na początku 14. Teraz postawiono dodatkowych 21.

bEiFFagT

Biegli orzekli, że mężczyzna jest chory psychicznie. Skierowano go na przymusowe leczenie.

W województwie pomorskim i graniczącymi z nim regionach w latach 2003-2007 oraz 2014-2017 dochodziło do kradzieży ludzkich szczątków. Zwłoki ginęły w Gdańsku, ale też w Gdyni, Kosakowie, Redzie, Wejherowie i Elblągu. Dopiero jesienią 2017 r. pomorska policja zatrzymała w tej sprawie Dariusza R.

Zobacz także: Zobacz także: Kwaśniewski zdradza plany na majówkę. "Później będzie czerwcówka, lipcówka..."
bEiFFagZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiFFahu
KOMENTARZE
(6)
Leosia
2 lata temu
Tyle przestępstw? To jak długo był oszukiwany?! Jak znam nasz system niesprawiedliwości, to albo go wypuszczą za dobre sprawowanie albo sam ucieknie
007
2 lata temu
Badura znowu w psychiatryku szalał pewnie ciotki szukał na szklaneczke lipy wpadł 2 kui kui kuip i do roboty. Zawsze już będzie wracał
haaaaahaaaaa
2 lata temu
Katlik ,pewnie chciał jezusa złożyć
bEiFFahv
abwera
2 lata temu
polski tomb raider ?
Lolo
2 lata temu
Jakiś kodomita?
Czytelnik o2
2 lata temu
Ciekawy artykuł, prosimy o więcej 😁
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić