o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Kolejny kraj rezygnuje z abonamentu radiowo-telewizyjnego

34
Podziel się

Dania znosi abonament radiowo-telewizyjny. Już wkrótce nadawcy publiczni będą finansowani z podatków. Minister finansów Kristian Jensen zapowiedział, że nie będzie się to wiązało z ich podwyższeniem, a jedynie pewnym zmniejszeniem kwoty wolnej od podatku.

Powszechny abonament rtv rodzi wiele kontrowersji w różnych krajach
Powszechny abonament rtv rodzi wiele kontrowersji w różnych krajach (Fotolia)
bDJWOpaZ

Rozwiązanie ma przynieść Duńczykom korzyści finansowe - informuje PAP.

Abonament jest sposobem finansowania mediów publicznych w 2/3 krajów europejskich. W innych częściach świata jest zdecydowanie mniej popularny. Rozpowszechnienie abonamentu nie oznacza, że we wszystkich krajach spotyka się on z aprobatą.

Dania nie jest jedynym państwem, w którym sens płacenia abonamentu postawiono pod znakiem zapytania. Pod koniec lutego Szwajcarzy zadecydowali w referendum o zniesieniu abonamentu radiowo-telewizyjnego. Niemcy krytykują konieczność opłacania go przez wszystkie gospodarstwa domowe bez względu na liczbę posiadanych odbiorników.

bDJWOpbb

Finlandia zniosła abonament w 2013 r., zastępując go wyodrębnionym progresywnym podatkiem, w wysokości od 50 do 140 euro, w zależności od dochodu. Osoby o niskich dochodach są zwolnione z podatku.

We Włoszech, Grecji, Rumunii i Portugalii opłaty są doliczane do rachunków za prąd.

Zobacz także: Zobacz też: Za abonament rtv zapłacimy z podwyższanych podatków
bDJWOpbh
bDJWOpbC
KOMENTARZE
(34)
xz
3 lata temu
Przymusowy abonament w demokracji nie powinien mieć miejsca !.
gość
3 lata temu
"Nowa polska opłata audiowizualna jedną z najniższych w Europie. Zobacz, ile płaci się w innych krajach." Czy autor tego odkrywczej informacji, wziął pod uwagę fakt, że w Polsce najniższa renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, i najniższa emerytura wynosi netto 200 euro?!
Franz
3 lata temu
Polska musi płacic abonament,bo takie "gwiazdy" jak np. M.Kożuchowska żąda ok. 10 tyś za jeden dzień zdjęciowy.
bDJWOpbD
ggw
3 lata temu
Niech sobie TVP zakoduje sygnał jak telewizje płatne i jak ktoś będzie chciał ich oglądac to sobie wykupi !!!!
Zosia
3 lata temu
Za takie gnioty jakie pokazuje TV publiczna i jeszcze się nimi chwali oraz za stare, wielokrotne powtórki nie powinno się nic płacić.
Najnowsze komentarze (34)
anty tvpis
3 lata temu
TVP przecież to nie jest telewizja publiczna tylko Żoliborsko-toruńska. I za to mam płacić?
xyz
3 lata temu
Przeciez i tak zapłaca podatnicy
śmierdzicie n...
3 lata temu
Nostradamus przepowiedział rychły upadek PiSu
az
3 lata temu
O wszyscy biora przykład z PO Dindek miał łep, tak jak obiecywał zniósł w Polsce abonament RTV już 8 lat temu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tadeusz
3 lata temu
Przymusowy to nie czasem dyktat ?
Smuul
3 lata temu
W Bolanda robotnik zawsze łożył na pasożytów.
Melon
3 lata temu
Niech żyje Polska średniowieczna
perła
3 lata temu
a niech sie walą ,nie bede płacił za ogladanie reklam
bDJWOpbv
jaro
3 lata temu
opłata w opłacie, to złodziejstwo jak wiele w PRL bis Posłowie, dlaczego w tej kwestii jest bałagan? niech TVP założy dekodery i będzie porządek prawny, płacę opłatę bo kiedyś mogą mieć haka na moją osobę, a w sejmie udają że nie wiedzą że płacimy za sygnał z kablówek ! uważam że przymuszanie za posiadanie przedmiotu to czysta forma okradania z zastraszaniem...
Zosia
3 lata temu
Za takie gnioty jakie pokazuje TV publiczna i jeszcze się nimi chwali oraz za stare, wielokrotne powtórki nie powinno się nic płacić.
Vivien
3 lata temu
Mam nadzieję, że TV dokona żywota już niedługo. Tam nie ma na co patrzeć. Dlaczego mam ogląda te bzdety, co mi z okienka zapodają i to jeszcze wtedy, kiedy oni mają kaprys? Poza tym... takiej propagandy to nawet za PRL-u w TV nie widziałam i szlag mnie trafia, że muszę za to płacić... :-( Tym bardziej, że TV właściwie w ogóle nie oglądam. Mam internet!
emeryt
3 lata temu
Płacę abonament już ponad 40 lat, bo straszą mnie odsetkami i karami, wystarczy miesiąc spóźnić się z opłatą. Ale jak przyjdzie łykend to oglądać nie ma co a i w tygodniu taki sam badziew i powtórki. Dno, totalne dno !!!
ggw
3 lata temu
Niech sobie TVP zakoduje sygnał jak telewizje płatne i jak ktoś będzie chciał ich oglądac to sobie wykupi !!!!
hiuyf
3 lata temu
Jaki system panuje w niebie??? - jest dekalog, jest buk, wszyscy są równi wobec prawa i buka - czyli?????? konstytucyjna monarchia komunistyczna - tak by można nazwać. A jaki system panuje w piekle??? - narzucona odpłatność za to że jesteś i dokonałeś wyboru - demokracja
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić