Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Kolejny sondaż potwierdza poparcie dla PiS. Duża przewaga nad opozycją

36
Podziel się

Sympatie polityczne Polaków pozostają bez zmian. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 36 proc. wyborców, a na PO 18 proc.

Partia Jarosław Kaczyńskiego cieszy się największym poparciem
Partia Jarosław Kaczyńskiego cieszy się największym poparciem (Agencja Gazeta)
bEUwNNPF

Do Sejmu dostałyby się jeszcze trzy partie. Na Kukiz'15 i Nowoczesną chce zagłosować po 8 proc. badanych, a na SLD 6 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazło się PSL, na które swój głos oddałoby 4 proc. ankietowanych. Partia Razem cieszy się poparciem 2 proc., a Partia Wolność 1 proc. badanych.

17 proc. ankietowanych przyznało, że nie jest zdecydowane, na kogo chce zagłosować.

bEUwNNPH

Tendencje oddaje też sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Według tego badania do Sejmu weszłyby te same partie, a przewaga PiS-u nad PO wynosi ponad 10 pkt proc.

PiS i PO tracą poparcie

W porównaniu z lipcowym sondażem Kantar Public spadło poparcie dla dwóch największych partii politycznych. Miesiąc temu na PiS chciało głosować 38 proc. badanych, czyli 2 pkt. proc. więcej (teraz 36 proc.). Poparcie dla PO spadło o 1 pkt. proc.

Spada też poparcie dla Kukiz'15 i Partii Wolność. W tym miesiącu chciałoby zagłosować na obie te partie o 1 pkt. proc. mniej badanych. Poparcie dla Nowoczesnej nie uległo zmianie. Wzrosły natomiast notowania SLD (o 2 punkty proc.), PSL i Partii Razem (oba ugrupowania zyskały 1 punkt proc.).

bEUwNNPN

Frekwencja na poziomie 65 proc.

Z badania przeprowadzonego na początku sierpnia przez Kantar Public wynika, że skłonnych do udziału w wyborach do Sejmu jest 65 proc. Polaków (z czego 32 proc. wyraża zdecydowaną gotowość udziału w głosowaniu, a 33 proc. raczej wzięłoby w nim udział). 11 proc. respondentów mówiło, że raczej nie poszłyby do wyborów, a 17 proc., że na pewno nie wzięłoby w nich udziału. 7 proc. Polaków deklarowało zaś, że jeszcze nie wie, czy zagłosowałoby w wyborach.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 4-9 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1024 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

bEUwNNQi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
frugo
4 lata temu
48,3%PiS -to jest rewelacja ,komuna sama się zaoruje ,a doswiadczony Schetino lata po plaży i szuka wczorajszego dnia
hudy
4 lata temu
PIS nie zaczarował tylko przetarł oczy niedowiarkom i pokazał jak nas ogłupiali i rozkradali poprzednicy.
Rds456
4 lata temu
PiS wygra nie dlatego że ma dobry program tylko dlatego że to jedyna Polska partia. Wiele im nie wychodzi ale dziś przynajmniej słychać iż "Polacy nie gęsi"
bEUwNNQj
Mg
4 lata temu
Z tego co ja słyszę to PIS ma 42proc poparcia czyli tendecje wzrostu..
polak
4 lata temu
PIS musi wygrać i rozdeptać tą fałszywą pluskwę jaką jest PO ,szkoda trochę chłopów ze wsi ale cóż zkundlili się z po to niech pocierpią ze 2 kadencje ,tz pluskwa za kraty i kraj wolny i bez arabów pa do milego
Anna
4 lata temu
No tak PiS pewnie wygrywa w sondażach na partię która posiada najwięcej niekompetentnych "polityków"
Tkm
4 lata temu
Narodem rządzi funkcjonalny analfabetyzm-jeśli to prawda
PiS
4 lata temu
PIS jako jedyna partia, ochroni nas przed złodziejami PO-PSL-Nowocze PIS jako jedyna partia,która nie okrada POLAKÓW PIS jako jedyna partia , KTÓRA realizuje program WYBORCZY PIS jako jedyna partia,KTÓRA RZĄDZI SAMA i ma 40%poparcia Polaków
Nostradamus
4 lata temu
To dobrze ze tyle maja....z wysokiego konia upadek gorzej boli....Na jesienii...juz po pisie...upadnie ten zdradziecki bolszewicki rzad...Jarka Swiatkowskiego
Gość
4 lata temu
Brawo PIS! !
STACH
4 lata temu
Ja mimo wszystko nie wierzę aby to była prawda
xyz
4 lata temu
Są różne stopniowania poziomu kłamstwa: 1. zwykłe kłamstwo 2. prognoza pogody 3. zamieszczony sondaż.
Obstawiamy
4 lata temu
Takie pytanie. Czy Rydzyk pomorze finansowo poszkodowanym w Rytlu.
bEUwNNQb
Szkoda slow
4 lata temu
Rydzyk co niedziele przeprowadza takie sondaze.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić