Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|

Komisja Europejska wszczyna procedurę o naruszenie prawa przez Polskę

65
Podziel się

Frans Timmermans poinformował, że Komisja Europejska wszczyna procedurę o naruszenie prawa przez Polskę w sprawie dyscyplinowania sędziów. Zdaniem KE obecny system podważa ich niezawisłość.

Frans Timmermans podnosił kwestię dyscyplinowania sędziów w lutym
Frans Timmermans podnosił kwestię dyscyplinowania sędziów w lutym (PAP/EPA, Robert Ghement)
bCGtDiZN

- Jeżeli wszczynanie postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów, którzy zadają pytania prejudycjalne, stanie się sprawą o charakterze systemowym, to Komisja będzie musiała działać - ostrzegał w lutym Frans Timmermans.

KE wysłała Polsce pismo z zawiadomieniem ws. wszczęcia procedury dotyczącej naruszenia prawa przez Polskę. Rząd będzie mógł się bronić. Na odpowiedź ma dwa miesiące. - Ta odpowiedź może dać polskiemu rządowi szanse, by wyjaśnić, co robi czy zmienić stanowisko. To jak w każdej procedurze o naruszenie prawa UE pierwszy krok, który pozwala krajowi odpowiedzieć na pytania - powiedział Timmermans w środę na konferencji.

bCGtDiZP

Jeśli nie dojdzie do porozumienia, sprawa może trafić do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

KE uważa, że obecny system dyscyplinarny stosowany wobec polskich sędziów podważa ich niezawisłość.

Kilkoro polskich sędziów, w tym m.in. Igor Tuleya, zadało pytania prejudycjalne do TSUE. Zostali potem przesłuchani przez rzecznika dyscyplinarnego w KRS.

bCGtDiZV

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCGtDjaq
KOMENTARZE
(65)
eh
rok temu
tyle w temacie suwerennosci w UE, szkoda ze tak nie bronili demokratycznych praw baskow w hiszpanii
CNNNC
rok temu
W Polsce jest 30 procent Leninow i Krzyzakow
już nie euroe...
rok temu
Oto cała UE i ludzie którzy nią rządzą. Sami robiący nadużycia na każdym kroku, będący skorumpowani przez koncerny i dyktatorów, przymykający oko na bezprawie wykonywane przez kolesiów, budowniczowie folwarków politycznych i gospodarczych na krzywdzie i wbrew obywatelom. Wbrew prawdzie kreują i wszczynają awantury polityczne w ramach walki o swój stołek. Jak 90% Polaków byłem zawsze euroentuzjastą, ale byłem. Jestem coraz mniej.
bCGtDjar
PolExit
rok temu
Najgorszy kołchoz w historii Europy to właśnie Unia Europejska. Spadkobiercy SS próbują w białych rękawiczkach podbić Europę i zniewolić Polskę! Dziękuje i mówię nie!
pat
rok temu
Ale wojna domowa we Francji, to nie przeszkadza? Znaczy, demokratyczna jest ? :D
Najnowsze komentarze (65)
duvh
rok temu
olać trola z Luksemburga to juz ostatnie dni tego unijnego pajaca po wyborach bedzie pewnie szukac pracy w gazpromie
kik
rok temu
Polacy opuśćmy jak najprędzej UE to góno w które weszliśmy ma ono coraz bardziej śmierdzi. Wolność każdy chce jej-- więc działajmy na rzecz opuszczenia niewolniczego tworu jakim jest UE pod wodzą lewaków
Adolf Kloss
rok temu
Franek - a co stało się z sędziami byłej NRD - przypomnę ci sklerotyku - wszystkich wywalono na zbity pysk ! Ot praworządność ! W Polsce nawet przestępcy nie wolno wywalić?
gh
rok temu
łamie prawo to Macron
OPĘTANI
rok temu
NAJPIERW SOWIECI A TERAZ UNIA
Olsen
rok temu
Skocz do Paryża, tam szybko Ci korepetycji z prawa europejskiego udzielą. Bo widzę żeś w tej materii ciemny jest Timmermans.
RUBIKOŃ
rok temu
Stary pedał timermans może nam naskoczyć,jego kariera dobiegła właśnie końca.
85L EMERYT
rok temu
C zemu sie nie zimnie Francją tam to jest demokracja ludzie jedzcie zobaczyc co tam sie dzieje , jak bolicja bije demonstrantów tak jak unas zomo w 81roku i jak tusek na górników 4 lata temu szczelal z gumowych kul TO W TEDY BYLA DEMOKRACJA WSTYD CHANBA.
bCGtDjaj
87
rok temu
TYM KOŁCHOZEM TRZĘSĄ NIEWYBIERALNE PRZEZ NARODY KREATURY
Herbatnik
rok temu
Szkoda słów na tegofrajera, który nie widzi, bo nie chce widzieć, braku demokracji we Francji ale widzi coś czego nie ma w Polsce. Bałwanimendokanalia wyjątkowa. Pijakwsiowy.
Mirek
rok temu
Pogonić przy wyborach lewackich nierobow
są trzy wersj...
rok temu
Zastanawiam się która jest prawdziwa. Ta w środku!
Hdf
rok temu
Nie wszczynaja postępowanie przeciwko zabojadom. Ten typ jest chory, nienormalne. To chyba Niemiec bo im w uni wszystko wolno przeciwko wszystkim ale im nie można nic zarzucić. Banda lobuzeria.
Dick Schuurma...
rok temu
Polska najwyraźniej nie chce zrozumieć, że są członkami klubu o nazwie UE. Ten klub ma zasady, których członkowie muszą przestrzegać. Po przystąpieniu do UE Polska zastosowała się do tych zasad, które zostały demokratycznie przyjęte przez Parlament Europejski, gdzie Polska jest reprezentowana w równym stopniu. W przypadku, gdy rząd (w tym przypadku polski) nie przestrzega demokratycznie ustanowionych zasad, Komisja Europejska (a nie Frans Timmermans!) może zdecydować się na zastosowanie środków karnych. Polska otrzymuje dziesiątki miliardów euro rocznie z UE. Polska musi jednak przestrzegać demokratycznie ustalonych zasad w tym zakresie. Czy Polska (polski rząd PiS) tego nie robi? To może kosztować dużo pieniędzy! Zamiast 500+ staje się 500 - , może nawet doprowadzić do (wymuszonego) PolExit. Dla wszystkich, którzy wierzą, że ma to coś wspólnego z Francją, Niemcami, a nawet Baskami, zacznij myśleć (jeśli to możliwe).
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić