o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Konferencja Episkopatu Polski potępia akty agresji na Marszu Równości

32
Podziel się

- Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku - oświadczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Białostocki Marsz Równości został zakłócony przez kontrmanifestantów
Białostocki Marsz Równości został zakłócony przez kontrmanifestantów (East News)
bEqEpASZ

Duchowny podkreślił, że "każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa", a osoby LGBT są "braćmi i siostrami" katolików. - Chrystus oddał za nich swoje życie i ich chce doprowadzić ich do zbawienia - dodał.

KEP zaapelowała także, aby nie podchodzić do nauki Kościoła selektywnie, "nie unikając wymagań, które ona niesie, i nie przestając nazywać śmiertelnym grzechem tego, co nim w istocie jest". - Gdybyśmy tak nie czynili, okradalibyśmy naszych bliźnich z prawdy, która także im się należy - tłumaczy Konferencja Episkopatu Polski.

bEqEpATb

Stanowisko parafii św. Jadwigi

Inny komunikat wystosowała białostocka parafia św. Jadwigi Królowej. Tamtejsi duchowni pochwalili przeciwników marszu i podziękowali im za "obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich".

Zobacz także: Zobacz także: Donald Trump przyjdzie do Warszawy. Wicepremier zabiera głos ws. zaproszenia Putina

"Składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze poczynania" - czytamy na stronie parafii.

bEqEpATh

Zamieszki podczas marszu

Podczas sobotniego Marszu Równości w Białymstoku w stronę demonstrantów poleciały kamienie, jajka i petardy. Doszło również do kilku przypadków pobicia. Zabezpieczająca wydarzenie policja zatrzymała 25 osób. Agresorzy usłyszeli zarzuty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqEpATC
KOMENTARZE
(32)
Kwiatkowski z...
2 lata temu
Episkopat swoje a lokalni duchowni swoje.
gość
2 lata temu
Konferencja Episkopatu czy Konferencja Lawendowej Mafii ?! Atak wewnętrznych wrogów Kościoła Katolickiego, purpurowi hipokryci.
Pati
2 lata temu
A co kościół ma do parady jak tam też sami homoseksualiści
bEqEpATD
pawel
2 lata temu
a kiedy końferencja epidiaskopu ujawni TW SB w sutannach ???
Polak
2 lata temu
Najpierw szczuja Ludzi na siebie, potem umywaja wstrętne łapska. Plemię zmijowe
BeKa
2 lata temu
widocznie nauczanie religii w szkołach było, jest i będzie do niczego, ludzie nie muszą się kochać ale niech się szanują i respektują swoje prawa
koniasz
2 lata temu
choroba ,wynaturzenie sprzeczne z rola i istota czlowieka na ziemi
fen
2 lata temu
Co to za kosciol, ktory nie broni chrzescijanstwa.Gdzie walka w imie chrystusa?w imie Boga? Brak silnego przywodztwa nad kosciolem
ola
2 lata temu
Zapytaj kolorowego co oznacza skrót LGBT. Głupek nie będzie wiedział.
Snach
2 lata temu
Rydzyk i reszta na czele tęczy
wy
2 lata temu
kolczan prawilnosci addidas nike tanie piwo przykuc slowianski bajki o husarach wykletych pseudokatolicyzm rasizm homofobia brak wyobrazni
lera
2 lata temu
Nie mozna rowniez wybiurczo traktowac nauki Chrystusa.Przebaczenie milosierdzie itd. jak najbardziej tak ale.....niezapominajmy ze Jezus tez napominal i ganial a nie tylko przyzwalal na wszystko!!!!Jak zachowal sie w swiatyni Jerozolimskiej kiedy obrazano dom Jego Ojca???!!!!Kiedy z domy Jego Ojca urzadzili sobie sklep rozwalil kramy i porozwalal stoiska.Wiara nie jest na sprzedaz i biada tym ktorzy probuja ja sprzedac w imie politycznej poprawnosci!!! Dlaczego jest przyzwolenie spoleczne na zachodzie aby mniejszosc dyktowala prawa spoleczne wiekszosci,gdzie tu jest tolerancja???Gdzie tu jest logika i demokracja???Dlaczego sztucznie sie promuje i indoktrynuje ta ideologie???Ludzie maja dosc!!!W Polsce to nie przejdzie!!!Trzeba nazywac rzeczy po imieniu.Czarne-Biale.I mowie to w imieniu tolerancji tej prawdziwej na jaka wszyscy zasluguja.
Kazik
2 lata temu
se mogą potępiać do woli, jak radio na środku pustyni Gobi, kompletnie nikt ich już nie słucha...
bEqEpATv
az
2 lata temu
Pedofilski kler niech się zamknie !!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić