o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Konflikt Iran - USA. Opozycja domaga się RBN i mówi o chaosie w obozie władzy

40
Podziel się

Konflikt Iran - USA wciąż się nasila po ataku na amerykańskie bazy. Tymczasem politycy Koalicji Obywatelskiej po raz kolejny domagają się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Sejm. Politycy KO o konflikcie USA - Iran
Sejm. Politycy KO o konflikcie USA - Iran (PAP)
bEEHhliZ

W nocy z wtorku na środę Iran wystrzelił pociski w kierunku dwóch amerykańskich baz.Pierwsza z nich znajduje się w Erbilu w irackim Kurdystanie. Druga to Al Asad, jedno z najważniejszych miejsc stacjonowania amerykańskich wojsk w Iraku. To tam od lipca 2019 roku służbę pełni również 150 żołnierzy z Polski.

Prezydent Andrzej Duda na godzinę 13 zaplanował spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z premierem Mateuszem Morawieckim oraz przedstawicielami Rady Ministrów. "Celem spotkania będzie m. in. ocena bieżącej sytuacji bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie" - czytamy w komunikacie.

Jednak opozycja po raz kolejny apeluje o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Domagają się również pełnej informacji o sytuacji polskich żołnierzy i cywilów na Bliskim Wschodzie. Według polityków opozycji, "chaos w obozie władzy pokazuje słabość rządzących". Małgorzata Kidawa-Błońska zwróciła się z taką prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

bEEHhljb
Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński niezastąpiony? "Gdyby go zabrakło, to wszystko zacznie się sypać"

- Polacy maja prawo wiedzieć o bezpieczeństwie Polaków i polskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie. Bezpieczeństwo dotyczy nas wszystkich poza podziałami politycznymi. To nasza wspólna sprawa - mówiła kandydatka KO na prezydenta podczas konferencji prasowej w Sejmie.

bEEHhljh

- Wczoraj usłyszeliśmy od PiS, że nie ma żadnego zagrożenia dla polskich żołnierzy. Wczorajsza noc przyniosła zaprzeczenie tej tezy. Taka sytuacja, gdy polityka zagraniczna jest zakładniczką polityki wewnętrznej prowadzi donikąd - dodał Tomasz Siemoniak.

Konflikt Iran - USA. KO domaga się informacji

Z kolei szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka poinformował, że klub złożył wniosek o uzupełnienie porządku obrad dzisiejszego posiedzenia Sejmu o punkt obejmujący informację rządu na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie i bezpieczeństwa polskich żołnierzy i pracowników.

bEEHhlji

- Premier Morawiecki zamiast rozpocząć dialog z opozycją i Polakami wykorzystał sytuację w Sejmie by zająć się polityką wewnętrzną. Budżet jest bardzo ważny, ale nie można chować głowy w piasek i udawać, że problem na Bliskim Wschodzie sam się rozwiąże - dodał polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEHhljC
KOMENTARZE
(40)
Warszawiak
10 miesięcy temu
Znowu POwcy sie osmieszaja
Warszawiak
10 miesięcy temu
Znowu POwcy sie osmieszaja
MAGDA
10 miesięcy temu
Chcecie wiadomosci zapytajcie donalda z brukseli
bEEHhljD
MAGDA
10 miesięcy temu
Chcecie wiadomosci zapytajcie donalda z brukseli
Gość
2 lata temu
Chaos ŕodzi się w łysej głowie Budki
Lolek
2 lata temu
Nie wyobrażam sobie Kidawy Błońskiej jako prezydenta ona bez suflera nie jest w stanie egzystować jej samodzielne wypowiedzi są infantylne typowy rozkapryszony bachor ..
Gość
2 lata temu
Trudno wręcz niemożliwe jest wstać z klęcznika Żmijowe plemię nie odpuści nikomu i za żadną cenę.
SuperGość
2 lata temu
Nie raniąc innych zwłaszcza, że już są nieźle zranieni to gdyby do bałaganu PISu dołożyć bałagan totalnej niedyspozycji opozycji to pozostawało by już tylko wzywać firmę porządkową prowadzoną przez niejakiego Władymira Władymirowicza by wyczyściła tą naszą oborę na Wiejskiej, zwłaszcza, że mają oni w tym solidną wprawę
alf
2 lata temu
TOTALNA ZMIANA kompletnie się pogubiła. Życzę im, by szybko ochłonęli i wzięli się do roboty, bo to lezy w naszym wspólnym interesie.
prawd
2 lata temu
Ja tam stawiam na NARTY nie na chaos. W górach zrobiło się biało, a przecież śnieg jak magnes przyciąga NARCIARZA.
Totalni
2 lata temu
zwołajcie swoich złodziejaszków i dyskutujcie gdzie jeszcze donieśc na Polskę !!!
Nuśka
2 lata temu
CCC
Nuśka
2 lata temu
Koniec PIS
bEEHhljv
Nuśka
2 lata temu
Totalny rząd nie wie co robić
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić