o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Szymon Jasina
|

Koniec obniżek na stacjach. Znowu będzie drożej

19
Podziel się

Mijający przyniósł nam już niewielkie spadki cen na stacjach. Średnie poziomy cen benzyny 95 i oleju napędowego w kraju są jedynie 1 grosz na litrze niższe niż przed tygodniem. Ceny autogazu są z kolei wyższe o ok. 2 gr/l. To zapowiedź odwrócenia trendu i lipiec najprawdopodobniej przywita nas podwyżkami.

Ceny paliw na stacjach pójdą w górę.
Ceny paliw na stacjach pójdą w górę. (East News, Piotr Kamionka)
bDmGXbBx

Według notowania BM Reflex, cena benzyny 95 wyniosła średnio 5,02 zł/l - o 1 gr mniej niż tydzień wcześniej. Taką samą minimalną obniżkę do poziomu 4,97 zł/l odnotowano w przypadku oleju napędowego. Benzyna 98 nie zmieniła swojej średniej ceny i kosztuje nadal 5,31 zł/l, natomiast LPG podrożało o 2 gr do poziomy 2,12 zł/l. Jednak nie są to szczególnie dobre wiadomości dla kierowców. Wciąż za paliwo płacimy zdecydowanie więcej niż przed rokiem. Benzyna 95 jest droższa o 67 gr/l, 98 o 65 gr/l, diesel o 84 gr/l, a autogaz o 27 gr/l.

Jak podaje BM Reflex, w tym tygodniu najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 mamy w województwach lubuskim, opolskim i dolnośląskim. Za litr tego paliwa płacimy tam średnio 4,99-5,00 zł. Olej napędowy najtańszy jest w województwie dolnośląskim, średnio po 4,94 zł/l. Najdroższe paliwa mamy nadal w województwie warmińsko-mazurskim, tu litr benzyny 95 kosztuje średnio 5,05 zł, a diesla – 5,02 zł. Na tym samym wysokim poziomie zatankujemy benzynę bezołowiową 95 w województwach podlaskim i zachodniopomorskim.

Zdaniem ekspertów możemy też się pożegnać z obniżkami i przygotować na wzrosty cen paliw. Z prognoz e-petrol.pl wynika, że na stacjach benzynowych ceny będą się raczej stabilizować, a na niektórych ich właściciele mogą zacząć korygować ceny w górę. W przyszłym tygodniu za litr najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 powinniśmy płacić (w zależności od regionu i typu stacji) 4,97-5,07 zł. Wahania cen mogą być także widoczne w przypadku oleju napędowego. W najbliższych dniach cena diesla powinna mieścić się w przedziale od 4,94 zł do 5,05 zł za litr. Użytkownicy samochodów z instalacją gazową, którzy od kilku tygodni obserwują niewielkie, ale systematyczne podwyżki, nadal będą ich świadkami. W tym przypadku zwyżkowa tendencja powinna się utrzymać – z wyliczeń e-petrol.pl wynika, że w przyszłym tygodniu litr LPG na stacjach może kosztować 2,10-2,18 zł.

bDmGXbBz

W kolejnych tygodniach możliwe są dalsze podwyżki, które będą wynikać z rosnących cen ropy.

źródło: BM Reflex, e-petrol.pl

bDmGXbCa
KOMENTARZE
(19)
Coto
2 lata temu
Gdzie widzieliście te obniżki ? Uważacie wszystkich za tępych pisowcow ?
Baca
2 lata temu
Moja furmanka pali tonę siana na tydzień ale tylko jak jade jednym koniem. Doplat od pisu nie dostaję
Eliza
2 lata temu
A ja marzę, żeby PiS popodnosil tak podatki w cenie paliwa, żeby ta cena była w pułapie 7 zł. WTEDY PRZEGRAJĄ WYBORY NA 100%😁
bDmGXbCb
Wolontariusze...
2 lata temu
5 piątka Morawieckiego odnosiła się do LPG
DJ Klops
2 lata temu
Co za chory kraj a ciślej rządzący, tu nigdy nie będzie normalnie. Czlowiek nie moze żyć spokojnie, zrelaksowany bez ciągłego kombinowania jak tu zrobić żeby na wszystko starczyło. I od rachunku do rachunku cała Polska😪
Najnowsze komentarze (19)
Ewa
2 lata temu
opolskie - dwa dni temu benzyna 98 była po 5,49 zł.
dsz
2 lata temu
brak zdziwienia.pisowska norma! wydoić aż zdechnie
Spark
2 lata temu
wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic.
Bobo
2 lata temu
caly czas wszyscy narzekacie na smog. a teraz przez trumpa paliwa beda po 5 zeta
Sinus
2 lata temu
widzieliscie czy sie rozni shell od naszych polskich stacji? podnosza ceny jak zydzi. polskie stacje bronia przed podwyzkami
Taksa
2 lata temu
Wiedziałam, że przemysł naftowy w Wenezueli prędzej czy później dobiegnie załamania.
zawaha
2 lata temu
Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.
Jubel1
2 lata temu
podobno lotos ma poniesc koszty oplaty emisyjnej. na ludziach ma sie to nie odbic.
bDmGXbBT
Dobra zmiana
2 lata temu
Paliwo powinno kosztować 20zł za litr. Wtedy plebs zniknie z dróg!!!
Czartoryski
2 lata temu
Super wiadomość. Paliwo powinno kosztować 20zł za litr,wtedy plebs zniknie z dróg.
olo
2 lata temu
hahahahhahahaaha macie dobra zmiane
udobra zmiana
2 lata temu
Na każdej stacji wybudować bramki i wprowadzić opłatę wjazdową 5 zyla.
DJ Klops
2 lata temu
Co za chory kraj a ciślej rządzący, tu nigdy nie będzie normalnie. Czlowiek nie moze żyć spokojnie, zrelaksowany bez ciągłego kombinowania jak tu zrobić żeby na wszystko starczyło. I od rachunku do rachunku cała Polska😪
opo
2 lata temu
Te drobne ruchy są bez znaczenia. W Europie cena paliwa jest koszmarna, absurdalna , niedorzeczna. Ewenement w skali świata. To nie do wiary że to funkcjonuje.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić