Wróć na
Klaudia Stawska
|

Koniec świata już we wrześniu? NASA wyjaśnia, czy asteroida uderzy w Ziemię tej jesieni

109
Podziel się

W ostatnim czasie głośno było o zagrożeniu ze strony asteroidy 2006 QV89, która we wrześniu będzie znajdować się niebezpiecznie blisko Ziemi. NASA obawiało się, że może dojść do kolizji z naszą planetą. To nie jedyna asteroida, która w niedługim czasie będzie mijać orbitę Ziemi.

NASA obserwuje niebo w poszukiwaniu zagrożeń dla planety - uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu
NASA obserwuje niebo w poszukiwaniu zagrożeń dla planety - uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu (Fotolia)
bCYKGZcR

Najnowsze obserwacje NASA wykluczają, by asteroida 2006 QV89 uderzyła we wrześniu w Ziemię. Przez ostatnie tygodnie, internet huczał od plotek o tym, że może dojść do kolizji już 9 września 2019, jednak NASA jednoznacznie potwierdziła, że do uderzenia asteroidy nie dojdzie. Jednocześnie 2006 QV89 wciąż pozostaje obiektem, który minie Ziemie w bardzo małej odległości i jest klasyfikowany, jako potencjalnie niebezpieczny dla naszej planety.

4 asteroidy miną Ziemię jeszcze w tym tygodniu

NASA nieustannie obserwuje niebo, by w porę zauważać obiekty niebezpieczne dla naszej planety. W tym tygodniu aż 4 asteroidy przelecą nad Ziemią i wszystkie są zakwalifikowane, jako stanowiące potencjalne zagrożenie dla planety.
Już jutro w okolicach godziny 5:00 Ziemię minie asteroida 2019 LU, która będzie znajdować się w odległości około dwukrotnie większej niż Księżyc. Będzie to najbliższej przelatujący obiekt, ale w kolejnych dniach będziemy mogli zaobserwować również inne ciała niebieskie w okolicy Ziemi. Kilka godzin po 2019 LU nad planetą przeleci także 2019 LC1. Kolejne dwa obiekty będzie można zobaczyć na niebie kolejno 20 i 23 czerwca.

Uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu

bCYKGZcT

Czerwiec i lipiec mogą być bardzo ciekawymi miesiącami dla osób, które interesują się astronomią. To właśnie w tych miesiącach można zobaczyć z pomocą teleskopu ogrodowego Jowisz i Saturn, które będą świecić najjaśniej. Dobrze widoczny będzie także Merkury. A tylko do wtorku możemy na niebie zobaczyć niezwykły Truskawkowy Księżyc.

bCYKGZdu
KOMENTARZE
(109)
Kwestia czasu
rok temu
Wszystko do czasu, aż znajdzie się taka co uderzy w Ziemię.
zoarix
rok temu
Ludzie do cholery, ta asteroida ma 30m średnicy. Zanim przeciśnie się przed atmosferę to albo straci sporo swojego rozmiaru, albo wybuchnie i rozleci się na okruchy. To może Lidla rozwalić, a na pewno nie cały świat... ludzie...
fh
rok temu
niech przywalą jeden w ameryke drugi w izrael 3 a arabów i 4 w rosje 5 w chiny 6 merkelece na łeb
bCYKGZdv
cvb
rok temu
Asteroidy są zaniepokojone sytuacją na Ziemi, a w szczególności agresywną polityką Rosji i dlatego w ramach "ostrzeżenia" będą przelatywały blisko Moskwy !!!
Kamil
rok temu
Tyle było końców świata, a ja dalej żyje! Jestem niezniszczalny :)
Najnowsze komentarze (109)
jaś
miesiąc temu
A ja zbudowałem sobie piwnicę z kamieni ogrodowych, mam zapasik wody ognistej na miesiąc i cześć.Co ma być to będzie ale tak myślę kto na cmentarz będzie chodził w sobotę podlać, zapalić świeczki w lampionach przetrzeć granit , drogi był cza dbać . No cóż poszukam kogo i opłacę z góry.
franko1920
rok temu
Żeby był mocniejszy dreszczyk mogli przenieść zderzenie na 11.09 .poza tym nasza technika juz od 5 lat jest w stanie poradzic sobie z asteroidą czy kometa zmierzajaca na spotkanie z ziemia. wczesny system ostrzegania daje nam przewage jakies 7 lat w tych czasach niestety czeka nas globalne ocieplenie, a nie zaglada od kamyka kosmicznego
aaaa
rok temu
najgorszym wandalem natury jest czlowiek. Tak beda kombinowac az w koncu dojdzie do tragedii.
iskierka
rok temu
Tu gosciu sie mylisz czy asteroida zrobi koniec swiata tego niewiem ale Pan Bog napewno zrobi i to w krutce poniewasz jest nowa ziemia i nowe niebo okturej pisza prorocy a Bog powiedział ja jestem alfa i omega poczatek i koniec był poczatek i bedzie koniec te ziemie stworzyłem dla człowieka i zniszcze ja przez człowieka otworz oczy czy nie widzisz zwyrodnialcow to nie ludzie to bestie w ludzkiej skorze wyuzdani z uczuc ludzkich i wszelkiego człowieczenstwa to ci ktorzy odwrucili sie od Boga i ida od złego ku gorszemu
obserwator św...
rok temu
co za tytuł"Koniec świata...." Chyba koniec planety ziemia, bo świat i tak będzie istniał.
janko
rok temu
chyba czas zadzwonić do Harrego żeby zrobił odwiert
amaso
rok temu
To nie robię przeglądu technicznego samochodu we wrześniu , lepiej wypić !!!
Typ
rok temu
Czemu NASA nie poslala jeszcze Bruce Willisa ja się pytam !!!!
bCYKGZdn
Jim
rok temu
To nadal nie oznacza, że jesteśmy bezpieczni. We wrześniu wybory, nie pozwlcie kaczorom utrwalić dyktatu bo bedziemy musieli uciekac z kraju za komentowanie w internecie. Idzcie zaglosowac !!!
TheFakeNewsAr...
rok temu
Mial być "koniec świata" w grudniu 12 2012 bo 12 12 12 i nie było a jak asteroida uderzy to cała ziemia nie zniknie
TheFakeNewsAr...
rok temu
Nie prawda po by było wszędzie w telewizji w okole asteroida nie ma nic wspólnego z końcem świata
Nielubieszkol...
rok temu
No. Planetoida to mnie uderzy 2 września jak trzeba będzie iść do szkoły :P
Przeciętny cz...
rok temu
Który to już koniec świata? Nasza planeta jest taka stara i oprócz asteroidy która uderzyła w erze dinozaurów to nic sie jeszcze nie stało.
K@roleQ
rok temu
Który to już raz???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić