o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Klaudia Stawska
|

Koniec świata już we wrześniu? NASA wyjaśnia, czy asteroida uderzy w Ziemię tej jesieni

109
Podziel się

W ostatnim czasie głośno było o zagrożeniu ze strony asteroidy 2006 QV89, która we wrześniu będzie znajdować się niebezpiecznie blisko Ziemi. NASA obawiało się, że może dojść do kolizji z naszą planetą. To nie jedyna asteroida, która w niedługim czasie będzie mijać orbitę Ziemi.

NASA obserwuje niebo w poszukiwaniu zagrożeń dla planety - uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu
NASA obserwuje niebo w poszukiwaniu zagrożeń dla planety - uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu (Fotolia)
bDAYKAdN

Najnowsze obserwacje NASA wykluczają, by asteroida 2006 QV89 uderzyła we wrześniu w Ziemię. Przez ostatnie tygodnie, internet huczał od plotek o tym, że może dojść do kolizji już 9 września 2019, jednak NASA jednoznacznie potwierdziła, że do uderzenia asteroidy nie dojdzie. Jednocześnie 2006 QV89 wciąż pozostaje obiektem, który minie Ziemie w bardzo małej odległości i jest klasyfikowany, jako potencjalnie niebezpieczny dla naszej planety.

4 asteroidy miną Ziemię jeszcze w tym tygodniu

NASA nieustannie obserwuje niebo, by w porę zauważać obiekty niebezpieczne dla naszej planety. W tym tygodniu aż 4 asteroidy przelecą nad Ziemią i wszystkie są zakwalifikowane, jako stanowiące potencjalne zagrożenie dla planety.
Już jutro w okolicach godziny 5:00 Ziemię minie asteroida 2019 LU, która będzie znajdować się w odległości około dwukrotnie większej niż Księżyc. Będzie to najbliższej przelatujący obiekt, ale w kolejnych dniach będziemy mogli zaobserwować również inne ciała niebieskie w okolicy Ziemi. Kilka godzin po 2019 LU nad planetą przeleci także 2019 LC1. Kolejne dwa obiekty będzie można zobaczyć na niebie kolejno 20 i 23 czerwca.

Zobacz także: Uderzenie wielkiej asteroidy to kwestia czasu
bDAYKAdP

Czerwiec i lipiec mogą być bardzo ciekawymi miesiącami dla osób, które interesują się astronomią. To właśnie w tych miesiącach można zobaczyć z pomocą teleskopu ogrodowego Jowisz i Saturn, które będą świecić najjaśniej. Dobrze widoczny będzie także Merkury. A tylko do wtorku możemy na niebie zobaczyć niezwykły Truskawkowy Księżyc.

bDAYKAeq
KOMENTARZE
(109)
Kwestia czasu
2 lata temu
Wszystko do czasu, aż znajdzie się taka co uderzy w Ziemię.
zoarix
2 lata temu
Ludzie do cholery, ta asteroida ma 30m średnicy. Zanim przeciśnie się przed atmosferę to albo straci sporo swojego rozmiaru, albo wybuchnie i rozleci się na okruchy. To może Lidla rozwalić, a na pewno nie cały świat... ludzie...
fh
2 lata temu
niech przywalą jeden w ameryke drugi w izrael 3 a arabów i 4 w rosje 5 w chiny 6 merkelece na łeb
bDAYKAer
Kamil
2 lata temu
Tyle było końców świata, a ja dalej żyje! Jestem niezniszczalny :)
cvb
2 lata temu
Asteroidy są zaniepokojone sytuacją na Ziemi, a w szczególności agresywną polityką Rosji i dlatego w ramach "ostrzeżenia" będą przelatywały blisko Moskwy !!!
Najnowsze komentarze (109)
jaś
5 miesięcy temu
A ja zbudowałem sobie piwnicę z kamieni ogrodowych, mam zapasik wody ognistej na miesiąc i cześć.Co ma być to będzie ale tak myślę kto na cmentarz będzie chodził w sobotę podlać, zapalić świeczki w lampionach przetrzeć granit , drogi był cza dbać . No cóż poszukam kogo i opłacę z góry.
franko1920
2 lata temu
Żeby był mocniejszy dreszczyk mogli przenieść zderzenie na 11.09 .poza tym nasza technika juz od 5 lat jest w stanie poradzic sobie z asteroidą czy kometa zmierzajaca na spotkanie z ziemia. wczesny system ostrzegania daje nam przewage jakies 7 lat w tych czasach niestety czeka nas globalne ocieplenie, a nie zaglada od kamyka kosmicznego
aaaa
2 lata temu
najgorszym wandalem natury jest czlowiek. Tak beda kombinowac az w koncu dojdzie do tragedii.
iskierka
2 lata temu
Tu gosciu sie mylisz czy asteroida zrobi koniec swiata tego niewiem ale Pan Bog napewno zrobi i to w krutce poniewasz jest nowa ziemia i nowe niebo okturej pisza prorocy a Bog powiedział ja jestem alfa i omega poczatek i koniec był poczatek i bedzie koniec te ziemie stworzyłem dla człowieka i zniszcze ja przez człowieka otworz oczy czy nie widzisz zwyrodnialcow to nie ludzie to bestie w ludzkiej skorze wyuzdani z uczuc ludzkich i wszelkiego człowieczenstwa to ci ktorzy odwrucili sie od Boga i ida od złego ku gorszemu
obserwator św...
2 lata temu
co za tytuł"Koniec świata...." Chyba koniec planety ziemia, bo świat i tak będzie istniał.
janko
2 lata temu
chyba czas zadzwonić do Harrego żeby zrobił odwiert
amaso
2 lata temu
To nie robię przeglądu technicznego samochodu we wrześniu , lepiej wypić !!!
Typ
2 lata temu
Czemu NASA nie poslala jeszcze Bruce Willisa ja się pytam !!!!
bDAYKAej
Jim
2 lata temu
To nadal nie oznacza, że jesteśmy bezpieczni. We wrześniu wybory, nie pozwlcie kaczorom utrwalić dyktatu bo bedziemy musieli uciekac z kraju za komentowanie w internecie. Idzcie zaglosowac !!!
TheFakeNewsAr...
2 lata temu
Mial być "koniec świata" w grudniu 12 2012 bo 12 12 12 i nie było a jak asteroida uderzy to cała ziemia nie zniknie
TheFakeNewsAr...
2 lata temu
Nie prawda po by było wszędzie w telewizji w okole asteroida nie ma nic wspólnego z końcem świata
Nielubieszkol...
2 lata temu
No. Planetoida to mnie uderzy 2 września jak trzeba będzie iść do szkoły :P
Przeciętny cz...
2 lata temu
Który to już koniec świata? Nasza planeta jest taka stara i oprócz asteroidy która uderzyła w erze dinozaurów to nic sie jeszcze nie stało.
K@roleQ
2 lata temu
Który to już raz???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić