o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Michał Skorupka
|
aktualizacja

Koniec świata przeżyją tylko oni. "Ludzie nie mają wielkich szans"

55
Podziel się

Dr Rolf Schmidt zidentyfikował jedyne gatunki, które przeżyją ewentualny koniec świata. Według naukowca Ziemia zmierza w kierunku skazanej na zagładę przyszłości, a ludzie mają niewielkie szansę, by ją przeżyć.

Koniec świata. Ludzie nie mają wielkich szans na przeżycie
Koniec świata. Ludzie nie mają wielkich szans na przeżycie (Fotolia)
bDyyClyZ

Większość naukowców zgadza się, że w historii miało miejsce pięć masowych wyginięć. Najbardziej znane odbyło się 66 milionów lat temu, kiedy wskutek uderzenia w Ziemię asteroidy, wyginęły dinozaury. Zdecydowanie najcięższym "wielkim umieraniem" było jednak wyginięcie permsko-triasowe. Wydarzenie to miało miejsce około 252 milionów lat temu i zniszczyło aż 96 procent wszystkich gatunków morskich oraz 70 procent kręgowców lądowych.

Dr Rolf Schmidt jest przekonany, że Ziemia zmierza w kierunku kolejnej wielkiej zagłady, a przeżyją ją tylko nieliczne gatunki. Jako główne elementy, które przyczynią się do końca świata naukowiec wymienia przede wszystkim zmiany klimatyczne, wylesianie, rozrost miast czy fragmentację siedlisk, co powstrzymuje gatunki przed przystosowaniem się w wystarczająco szybkim tempie.

bDyyClzb

"Martwi nas to, że widzimy, dokąd zmierzamy, wiedząc, co się wydarzyło w przeszłości" - powiedział Schmidt.

Tylko oni przeżyją koniec świata

Dr Schmidt ujawnił, że ludzie nie mają wielkich szans na przeżycie w przypadku szóstego masowego wymierania.

"Nie ma dla nich wielkich nadziei" - stwierdził.

bDyyClzh

Schmidt określa mianem "generałów" gatunki, które przeżyły wielkie wyginięcia, zaznaczając jednocześnie, że istnieją trzy, które mogłyby przeżyć wielką katastrofę.

Według naukowca jedynymi gatunkami, które przeżyją są szczury, karaluchy i mewy. Główną przyczyną jest umiejętność dopasowania się do każdych warunków, świetne znoszenie zmian środowiskowych, a także szybki cykl rozrodczy.

"Nie są wyspecjalizowani w żadnym konkretnym rodzaju żywności i mają bardzo szybkie cykle hodowlane, które pomagają".

bDyyClzi
bDyyClzC
KOMENTARZE
(55)
ufi 4210
rok temu
ale jedno jest pewne ze najpierw wyginie ten zalosny portal wp ktory opisuje te wypociny nawiedzonego pseodo naukowca
DJ
rok temu
"ONI", czy "ONE" - co za różnica. W gimnazjum tego nie uczą.
(A)
rok temu
Cywilizację może stworzyć inteligentny gatunek stadny o chwytnych kończynach i odpowiedniej masie ciała. Jeśli szczury przetrwają wymieranie i będą trochę większe, mają szansę zając nasze miejsce.
bDyyClzD
Preston
rok temu
mam 35 lat, jak przeżyję w zdrowiu kolejne 35 będą to uważał za sukces, wali mnie co będzie potem , może to dość egoistyczne ale w sumie na to wpływu nie mam
Marek
rok temu
Ludzie też przeżyją. Najbogatsze jednostki, które pobudowały sobie podziemne fortece, w których będą w stanie przeżyć nawet kilkanaście lat.
Najnowsze komentarze (55)
bap
rok temu
...i pluskwy...
mao
rok temu
Mam nadzieje że ten paskudny gatunek zwierząt co nazywają się ludżmi wyginie
sss
rok temu
a ja myslalem ze bakterie
sasgittarius
rok temu
" jedynymi gatunkami, które przeżyją są szczury, karaluchy i mewy. ..." - jestem ciekawy co wspomniane gatunki będą jeść, jeśli żadne inne organizmy nie przetrwają? okruchy skał, czy może same siebie na wzajem? a może żyć będą miłością?
Aaaa niech pi...
rok temu
Narodzimy się na nowo może już w lepszym świecie!
UF ...uf uf
rok temu
A ja to już teraz bym proponował żeby zamknąć w odosobnieniu (może na Księżycu?) tych wszystkich przepowiadaczy o końcu świata, o tym kto przeżyje i tych, którzy ogłaszają daty końca świata ...To im się należy !!!!!!
Piotr
rok temu
Przestańcie już wmawiać okoń u świata bo żenada
ggggggggggggg...
rok temu
Z góRy mówią, że najpierw wyginą kombinatorki PISIOROWSKIE.
bDyyClzv
Hihihi
rok temu
A na czas tej apokalipsy raty za tv muszę płacić czy zostanie wstrzymane do czasu zakończenia? A szefu mnie nie zwolni jak przymusowo z tego powodu będę musiał zostać w domu XD? (Tak naprawdę chcę zrobić remont łazienki XD)
rze,
rok temu
Masowe wymieranie to nie koniec świata, tylko koniec tego, co wymrze.
PO to dno
rok temu
Koniec mafii PO-KO
;-))
rok temu
Zapomnieli o Ibiszu..
uyt
rok temu
tadziu ,pedofil z torunia tez nie przeżyje
aaa
rok temu
Od szczura do inteligentnego ssaka daleka droga, choć pozornie się nadają. Po pierwsze są inteligentne jak na przeciętnego ssaka (bo przeciętnie ssaki są głupie), ale też do ludzi czy nawet małp człekokształtnych to im brakuje. Drugie to dość poważne ograniczenie zdolności manualnych. Za sukces rozwojowy naszego mózgu odpowiadają w dużej mierze posiadane przez nas paznokcie. Dzięki nim i opuszkom mamy nieporównywalnie większe możliwości chwytu i manipulacji wszelkimi narzędziami. Szczury tego nie mają (pazurki) co może okazać się ewolucyjną ślepą uliczką. Karaluchy? tak + inne pierwotne niewyspecjalizowane owady. Mewy (tu raczej też część krukowatych) być może ale nie będzie to łatwe. My jako ludzie, na pewno nie damy rady Ciekawe jakie rośliny przeżyją jak nie będzie owadów zapylających. Bez nich tylko życie w oceanach. Tych wiatropylnych jakoś wiele nie ma.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić