o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Patryk Osowski
Patryk Osowski
|
aktualizacja

Konsternacja w Sejmie. Pomieszczenia Nowoczesnej oplombowane

0
Podziel się

Na drzwiach Klubu Poselskiego Nowoczesnej pojawiły się plomby. Kancelaria Sejmu podkreśla, że jest to standardowa procedura. Szefowa partii Katarzyna Lubnauer mówi jednak o "nadgorliwości".

Plomby na drzwiach klubu Nowoczesnej.
Plomby na drzwiach klubu Nowoczesnej. (East News)
bEDJfZDp

Klub Poselski Nowoczesnej podjął ostatnio decyzję w sprawie połączenia z Klubem Parlamentarnym Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska. "Decyzja została podjęta jednomyślnie" - poinformowano.

W związku z tym zajmowane przez Nowoczesną pomieszczenia sejmowe muszą zostać zwolnione.

bEDJfZDr

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka stwierdził, że ponieważ gabinety zmienią tymczasowego właściciela, musi w nich nastąpić inwentaryzacja.

- W biurach, które do niedawna zajmował klub Nowoczesnej, znajduje się wyposażenie takie jak meble i sprzęt biurowy, które stanowią własność Kancelarii Sejmu. Ponieważ tenże klub przestał istnieć w dotychczasowym kształcie, zaszła potrzeba sporządzenia inwentaryzacji tych przedmiotów - cytuje Grzegrzółkę tvp.info.

Zobacz także: Zobacz też: "Niehumanitarne zachowanie policji". Patryk Jaki krytykuje Adama Bodnara

Dyrektor dodał, że obecnie pomieszczenia, o których mowa, są zarządzane przez Kancelarię Sejmu i odpowiada ona za znajdujące się tam przedmioty. - Z tego powodu nałożono plomby - podkreślił.

bEDJfZDx

Do sprawy odniosła się szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Stwierdziła, że po przyłączeniu jej klubu do Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej faktycznie zmienia się osoba odpowiadająca za pomieszczenia. Oceniła jednak, że jest zaskoczona założeniem plomb i uważa takie działanie za "nadgorliwość".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDJfZDS
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić