Wróć na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Konwencja Koalicji Obywatelskiej, czyli obietnice socjalne, pensja minimalna i podwyżki w budżetówce

30
Podziel się

- Wasze podwyżki zostały przejedzone - zwróciła się do pracowników Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konwencji Koalicji Obywatelskej w Sosnowcu. Jak podkreślała kandydatka na premiera, dzisiejsza "władza odwraca się od ludzi pracy i przedsiębiorców".

Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konwencji w Sosnowcu podkreślała, że PiS idzie na wojnę z ludźmi pracy
Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konwencji w Sosnowcu podkreślała, że PiS idzie na wojnę z ludźmi pracy (East News, Jakub Walasek/REPORTER)

Osią konwencji Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu była przede wszystkim kwestia przyszłości przedsiębiorców i los pracowników. - Władza walczyła już z sędziami, lekarzami, nauczycielami. Teraz wzięła się za ludzi pracy - tak rozpoczęła swoje przemówienie Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera - po ewentualnych wygranych wyborach.

Padły obietnice utrzymania kluczowych programów socjalnych - w tym "Rodzina 500+" - oraz nawet ich rozszerzenie. Padły też dość zaskakujące słowa o... pensji minimalnej w wysokości aż 5 tys. zł. Małgorzata Kidawa-Błońska podkreślała, że takie czasy nadejdą. Polacy muszą na nie jednak poczekać.

Kidawa-Błońska wielokrotnie podkreślała, że obecna "władza odwraca się od ludzi pracy i przedsiębiorców". - W nowym systemie nie można wierzyć, że wszystko zawdzięcza się sobie. Ma być podległy władzy - mówiła.

Zwróciła się również do pracowników sfery budżetowej. - Czy odczuliście w ostatnich latach, że zarabiacie więcej? Że wasza praca jest wreszcie odpowiednio doceniana? - pytała. I od razu odpowiadała: nie. Wskazywała też winnych tej sytuacji.

- Gdzie są pieniądze na wasze podwyżki? Poszły na prywatne loty, limuzyny rządowe, farmy trolli i Polską Fundację Narodową. Tam są wasze podwyżki - wyliczała kandydatka na premiera. W ten sposób sugerowała, że pieniądze na dodatkowe wynagrodzenie w sferze budżetowej znalazłoby się, gdyby nie niepotrzebne wydatki rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreślała Kidawa-Błońska, podczas rozmów z przedsiębiorcami zauważa, że boją się oni zapowiadanych przez PiS zmian. Nie tylko zniesienia 30-krotności ZUS, ale również "zadekretowanego" podnoszenia płacy minimalnej.

- Wielu przedsiębiorców tworzy rezerwy, boi się najbliższych lat. Myślą o obniżaniu pensji i zwalnianiu pracowników - mówiła przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej. Powoływała się przy tym na swoje spotkania z małymi przedsiębiorcami.

Zapewniała jednak, że wzrost pensji minimalnej będzie systematyczny. Podkreślała, że musi być powiązany z sytuacją gospodarczą, a nie sondażami wyborczymi. Dodawała również, że przyjdą "czasy z pensją minimalną w wysokości 5 tys. zł". Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera nie powiedziała jednak, o jakim horyzoncie czasowym mówi.

Jednocześnie po raz kolejny podkreśliła, że tego, co dał Polakom rząd PiS, ekipa Koalicji Obywatelskiej nie zamierza odbierać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(30)
miaaa
8 miesięcy temu
Dajcie mi władzę, a ja was usadzę - 8 lat waszych rządów pamiętamy!!!
marek
8 miesięcy temu
Małgosia i Grześ - duet obiecanek. Prawdziwego programu dla zwykłego obywatela nie mają. Oni nie chcą wygrać tych wyborów
fgdjdf
8 miesięcy temu
kiełbasa wyborcza.. prawda jest taka że politykom nie można ufać, bez względu na partie.
ADA
8 miesięcy temu
Czy oni na prawdę myślą, że ludzie nie pamiętają ich zagrywek, przekrętyów i obłudy sprzed ośmiu lat ???? Wstyd, obciach i żenada.!!!
miaaa
8 miesięcy temu
Dajcie mi władzę, a ja was usadzę - 8 lat waszych rządów pamiętamy!!!
Najnowsze komentarze (30)
wybór oprawcy
8 miesięcy temu
Czy na to nie będzie końca , że od zawsze rządzili Nami fałszywi , jako że do polityki pchają się tylko psychopaci . Bo psychopata chce mieć władzę nad innymi aby narzucać siłą im swoją wolę . Uczciwi ludzie nie mają takiej ciągoty do polityki .
Polacy
8 miesięcy temu
Obiecujemy że będziemy na was głosować ale musicie jeszcze trochę poczekać , nie wiemy ile 4 czy 8 lat czas pokaże.
san
8 miesięcy temu
ząbki schetynówki u kłamliwej główki
Polak
8 miesięcy temu
Po i PiS to mafia!
masy w swojej...
8 miesięcy temu
Czy 13-ego pażdziernika , to są wybory bezpośrednie ? Jeżeli tak , to po co wybierać "pośredników" , wybierzmy od razu Natanjachu , sierżanta Mosadu J. Danielsa , Mosbacher, może jakiegoś Rotschilda itp. . Bo wybieranie kukiełek to jakaś pozostałość z lat dziecinnych , to nie teatrzyk , to życie prawdziwe , ocknijcie się ludzie .
korol
8 miesięcy temu
Pani Małgorzato odwdzięczymy się za minione 8 lecie waszych przekrętów
Endi
8 miesięcy temu
Mieliście swój czas, jesteście niewiarygodni
obywatel
8 miesięcy temu
Z tą płaca minimalna to bym nie przesadzał - wedłog mnie to pusye słowa - pamietam czasy gdzie płaca minimalna to 500 000 zł i co z tego. Najwazniejsze jest relacja zarobków do kosztów utrzymania
Pisarex
8 miesięcy temu
Już pani Kidawa nie obiecuje że zmniejszy umieralności wśród chorych na raka..? Szkoda bo nawet bym oddał jej głos gdy by nadal składała tę obietnicę.. Szkoda że przez 8 lat rządów nic z tych rzeczy nie zrobiliście..
Wolny człowie...
8 miesięcy temu
czemu nie piszecie nic o konwencji Konfederacji? boicie się ku%wy?
Oko
8 miesięcy temu
Podobna do pani Kopacz. Jak siostry godlewskie :)
Polak
8 miesięcy temu
Poszła won.
Polak
8 miesięcy temu
Poszła won.
Polak
8 miesięcy temu
Poszła won.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić