Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Madejski
Mateusz Madejski
|

Konwencja PiS. Jarosław Kaczyński ostro o euro. Postawił warunek wprowadzenia wspólnej waluty

73
Podziel się

- Mówimy "nie" wprowadzeniu euro w Polsce. Nasze zwycięstwo w wyborach będzie gwarancją, że w tej sprawie postąpimy jako Polska racjonalnie - powiedział podczas sobotniej konwencji PiS prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński mówi "nie" euro. Na razie
Jarosław Kaczyński mówi "nie" euro. Na razie (PAP, PAP/Wojciech Pacewicz)
bEUfWhnp

Prezes PiS dodał, że do wprowadzenia europejskiej waluty zobowiązują nas traktaty. Ale powiedział, że wprowadzimy euro wtedy, "kiedy będzie to w naszym interesie". - Czyli kiedy nasz poziom życia zbliży się do tego w Niemczech - doprecyzował szef PiS podczas lubelskiej konwencji partii.

- W interesie niektórych grup przejście Polski na euro będzie korzystne. Ale czy będzie korzystne dla Polski? - pytał prezes PiS na konwencji. Dodał, że waluta służy "Niemcom, może Holanii czy Austrii". Ale zaznaczył, że niektóre państwa "tracą, czy nawet popadają w ruinę - jak Grecja". Dodał, że "na przyjęciu straciły nawet bardzo bogate kraje, jak Finlandia czy Francja".

Jego zdaniem, na szybkim przyjęciu europejskiej waluty straci zarówno nasz kraj, jak i budżety domowe Polaków. Dodał, że "zwycięstwo PiS w zbliżających się wyborach jest gwarancją, że w tej sprawie postąpimy jako Polska racjonalnie".

bEUfWhnr
Zobacz także: Nie tylko brexit. Oto, co czeka Europę w 2019 r. Obejrzyj wideo:

- Chcemy europejskich płac, nie europejskich cen - dodawał Jarosław Kaczyński.

Premier Morawiecki wskazał natomiast, że niektóre kraje - jak Grecja czy Hiszpania - "straciły przez euro dekadę". - Nie opłaca się nam przyjąć euro, opłaca się nam pozostać przy złotówce - dodał premier Morawiecki. Zaznaczył jednak, że takie podejście PiS nie ma nic wspólnego z poglądami partii na samą Unię.

bEUfWhnx

- Nie każda przyjaźń musi się przerodzić w małżeństwo - dodał premier.

- Warto zapytać, w czyim interesie Koalicja Europejska dąży do przyjęcia euro? Czy to interes Polski, czy innych krajów, które na tym skorzystają? - pytał też na konwencji premier.

bEUfWhny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUfWhnS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(73)
Wslus
3 lata temu
Widać poniżej pisowskie trolle w akcji bo tak głupich ludzi w tym kraju niema
Pis
3 lata temu
Just 447 i wszystko jasne
Badzmy wdeczn...
3 lata temu
NASZA WLADZA tylko probuje ratowacz nas POLAKOW przed nowa fala biedy przed wprowadzeniem bezmyslnym euro W NASZEJ POLSCE.
bEUfWhnT
Xx
3 lata temu
A po co nam Euro i tak to już jest koniec UE to już kwestia czasu ....
V-DI
3 lata temu
Wprowadzi rodeo, zamiast euro.
ssaweer
3 lata temu
Chłopie kup sobie wreszcie porządny szampon przeciw łupieżowy bo wstyd przynosisz w sejmie baranie, i oszczędzisz na tych pachołkach którzy i strzepujenłupież jak ruskie czołgo z garnituru prostaku
pitu pitu
3 lata temu
Jakby było euro nie było by machlojek a tak każdy jest dojony podwójnie na przeliczniku Po drugie wprowadzenie euro nie ma nic wspólnego z kurem bankowym zależy od wynegocjowanego współczynnika
jjn
3 lata temu
w płacach nam bliżej do Rosji ,wiec trzeba jak najszybciej przyjąć za walutę rubla ,a najlepiej rubla transferowego. tak trzymać kacze stado
odnoga cebulk...
3 lata temu
Pajacowanie - sztuka opanowana przez tych z kraju p.Odrą , a Wisłą . Masz wybór ; albo sam sobie wymierzysz razy , albo Ciebie będą biczować - wybór należy do ciebie !
obserwator po...
3 lata temu
myślałem, że barany pasą się na łąkach i górskich halach?
wandal
3 lata temu
Podobno FairPlay w swoim programie zapewnia że będzie więcej sędziów lepiej przygotowanych do zawodu. No cóż, może w końcu będziemy mieć do nich większe zaufanie ;)
Koko
3 lata temu
Podobno za rządów FAIR PLAY mają powstać stabilne miejsca pracy no cóż, jeżeli faktycznie część urzędów państwowych zostanie przeniesiona z Warszafki do innych miast, to może faktycznie...
Emeryt
3 lata temu
Panie Kaczyński, a kto mówił o przyjmowaniu obecnie euro. Pierwsze słyszę od Pana. Co Wam w PiS - ie tak zależy na tym euro, że się tak pchacie do Parlamentu Europejskiego. Już złotówki Wam nie wystarczą, że chcecie zarabiać właśnie w euro. Nie mówię o Panu, bo Pan jesteś człowiek skromny, ale o Wasxych ministrach. Pan Rydzyk Wam odbierze kilka mandatów.
bEUfWhnL
jassm
3 lata temu
praca polskich europosłów powinna byc poza podzialami. podoba mi się to co mowi gwiazdowski
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić