o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Konwencja PiS. Kaczyński i Morawiecki zapowiadają 500+ dla niepełnosprawnych

90
Podziel się

- Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny "plus" do naszej piątki. - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie. Premier Mateusz Morawiecki wkrótce wyjaśnił, że chodzi o stały dodatek 500 zł miesięcznie, a pieniądze mają pochodzić z podatku handlowego.

- Zastanowicie się, czy nasza oferta nie jest lepsza dla Polski i Europy - zwrócił się do wyborców prezes PiS.
- Zastanowicie się, czy nasza oferta nie jest lepsza dla Polski i Europy - zwrócił się do wyborców prezes PiS. (PAP/Łukasz Gągulski)
bDnpWXqZ

Jarosław Kaczyński przemawiał od 11:30. - Chcemy Europy równości, w tym równych dopłat dla polskich rolników, równej jakości towarów dla polskich konsumentów - mówił prezes PiS.

- Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny "plus" do naszej piątki - zapowiedział, kończąc swoje przemówienie - Będzie o tym zaraz mowa - zapowiedział. Po chwili głos przekazał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

bDnpWXrb

- Dzisiaj pokazujemy kolejny etap realizacji naszego programu społecznego - powiedział premier. - Chcemy przeznaczyć pieniądze na comiesięczny stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności - wyjaśnił.

Zobacz także: Obejrzyj: Jak prowadzić biznes bez swojego biura?

- Będzie to najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia - ogłosił premier, wyjaśniając, że "to wszystko jest jeszcze liczone. - Chcemy ulżyć osobom, które zostały najbardziej poszkodowane przez los - zadeklarował.

Premier wyjaśnił, że źródłem finansowania nowego programu socjalnego będą głównie wpływy z podatku handlowego, który rząd zamierza wprowadzić po niedawnej wygranej przez Sądem Unii Europejskiej.

bDnpWXrh

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że wyrok jest nieprawomocny, ale zadeklarował, że nawet w przypadku przegranej w apelacji, rząd znajdzie środki "z innych źródeł".

- Nie ma naszej zgody na mówienie o tym, że Polska powinna komukolwiek wypłacać odszkodowania za straty podczas II wojny światowej - powiedział premier, nawiązując z kolei do tzw. ustawy 447 przyjętej w USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDnpWXrC
KOMENTARZE
(90)
Emet
2 lata temu
Obiecaj lepiej opodatkowanie obcych marketów to się pieniądze znajdą na wiele rzeczy.
Dez
2 lata temu
Tonący brzytwy się chwyta.
d
2 lata temu
a zadłuzymy sie u goldmana sachsa tych od okrągłych stołów POPISOWE teatrzyki
bDnpWXrD
Myślący Obywa...
2 lata temu
Panie Prezesie, a z czego, przecież kasa JUŻ dawno pusta ???
aaaaaaaaaaaaa...
2 lata temu
Jutro Kaczyńskim powie, że emeryci dostaną 500 zł co miesiąc aż do śmierci, później pogrzeb na koszt państwa. Kiedy ten naród zmądrzeje i czy w ogóle, myślę, że nigdy.
Najnowsze komentarze (90)
gucio
rok temu
Frajer który jest szeregowym posłem trzęsie całym krajem niech stanie na czele rządu i przestanie sterować z tylnego fotela.
Tomasz91
rok temu
Tomasz91
pecettt
2 lata temu
powtórka z epoki Gierka. Chyba ten kraj zginie z mapy europy. Wszystko idzie w tą stronę
Kasia
2 lata temu
Benzyna już poszła w górę , za te jego 500+ wszyscy będą płacić, narodowa ściepa, zadłużenia kraju i próba przekupienia pieniędzmi aby ludzie na nich głosowali bo nie mają żadnych innych silnych atutów.
Anna
2 lata temu
Co gość nie zrobi aby nie pójść do więzienia, czy stawać co chwilę przed komisją śledczą, jest w stanie założyć nawet kraj.
Zyta.
2 lata temu
Planują 500 zł. Teraz dostają 222 zł w ZUS ( lub z MOPS 184 zł) To dodadzą 278 zł i kwita..
zaq
2 lata temu
Kaczyński rozda cały budżet kraju żeby tylko zostać przy korytku.
osa
2 lata temu
wtedy rząd jest dobry kiedy widzi najsłabszych , pomoc słuszna bo to ludzie pokrzywdzeni przez los i wykazanie empatii i pomoc to słuszny kierunek !bogaci nie potrzebują pomocy tylko dobrych przepisów a chorzy i inwalidzi , ludzie niepełnosprawni potrzebują dobrych przepisów i pomocy socjalnej tak by ich życie miało sens!!!!!!!!!!!!! potrzebne też domy dziennego pobytu by opiekunowie ich rodzice mogli oderwać się od 24 godz obowiązku !!! lekarstwa i rehabilitacja powinny być za darmo , a domy dziennej opieki czynne od 6- 20 tak by opiekunowie mogli chodzić do pracy jak chcą i by mieli normalne życie !! teraz są wycieńczeni psychicznie i fizycznie opieką 24 godz. tu jest temat do podjęcia . to 500+ jest potrzebne i słuszne !
bDnpWXrv
Gość
2 lata temu
Dają nie dobrze nie dają też nie dobrze jak tu żyć jak dogodzić, może ktoś odpowie 13 emerytura, 500 + i to są fakty emerytura od 65 i.t d a może zostawić po staremu nie ma pieniędzy i koniec
Hhh
2 lata temu
Pewnie czubom kase płacic nooo juz
xzc
2 lata temu
Zostały jeszcze do obiecania gruszki na wierzbie!
QQ
2 lata temu
Panie Kaczyński, opodatkować to trzeba, jak niżej napisano, zagraniczne koncerny handlowe w naszym kraju, tak powinien zrobić patriotyczny rząd, koniec kropka, mądrej głowie dość po słowie!!! Nie jesteście nawet godni bycia POLAKAMI
ak001
2 lata temu
Brak słów. Przecie kilka miesięcy temu pogonili niepełnosprawnych. Kity się zapaliły przed eurowyborami? To co będzie przed "normalnymi" wyborami?! Maybach dla każdego????
Gość
2 lata temu
Ziemniak młody kosztuje 5zł/kg to pewnie jak będą nasze polskie będzie kosztował ze 20zł/kg, czereśnia sprowadzana dziś 55zł./kg. Moja żona dostaje ok.1000 zł.zasiłku przedemerytalnego po 35 latach pracy z tego 500zł. na leki co drugi miesiąc.Może opodatkuj powietrze na następne 500+.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić