o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Korea Północna objęta następnymi sankcjami. Donald Trump pisze o "15 do 0"

5
Podziel się

Nowe sankcje są wymierzone przede wszystkim w dostawców ropy naftowej dla reżimu Kim Dżong Una. ONZ zdecydowała też o ograniczeniu możliwości zatrudniania za granicą pracowników z Korei Północnej.

Za nowymi sankcjami na Koreę Północną była cała Rada Bezpieczeństwa ONZ
Za nowymi sankcjami na Koreę Północną była cała Rada Bezpieczeństwa ONZ (Getty Images, Spencer Platt)
bDXWJFdx

Kolejne sankcje na Pjongjang są odpowiedzią na północnokoreański program nuklearny oraz test międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM), który został przeprowadzony pod koniec listopada. Media w Korei Północnej przekonują, że testowana rakieta "Hwasong-15" jest w stanie osiągnąć cele na całym terytorium USA. A Kim Dzong Un zapowiedział, że jego kraj stanie stanie się najsilniejszą potęgą nuklearną na świecie.

Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ została przygotowana przez USA i przyjęta przy wsparciu Chin. Jak zauważa agencja AFP, są to już trzecie w tym roku sankcje na Koreę Północną i zostają nałożone w chwili, kiedy ani Waszyngton, ani Pjongjang nie próbują zażegnać napięcia na Półwyspie Koreańskim.

Przyjęta w piątek rezolucja zakłada ograniczenie o 75 proc. dostaw ropy naftowej i produktów pochodnych do Korei Północnej. Poza tym do końca 2018 r. wszyscy Koreańczycy z północy pracujący poza swoim państwem muszą do niego wrócić.

bDXWJFdz
Zobacz także: Zobacz też: Donald Trump wygłosił mowę na zgromadzeniu ogólnym ONZ. "Całkowite zniszczenie Korei Północnej"

Nowe sankcje na reżim Kim Dzong Una zostały poparte przez wszystkie 15 państw znajdujących się w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, co z satysfakcją odnotował prezydent USA Donald Trump. "Rada Bezpieczeństwa ONZ właśnie przegłosowała 15 do 0 dodatkowe sankcje na Koreę Północną. Świat chce pokoju, nie śmierci" – napisał na Twitterze.

bDXWJFea
KOMENTARZE
(5)
leszek
rok temu
pytam kto redaguje w tej firmie takie wiadomości? Do końca 2018 roku Koreańczycy musza wrócić do kraju?????? jedziemy z kalendarzem do tylu???ludzie to jakaś paranoja będziemy coraz młodsi????he he
ff
3 lata temu
Trump to może sobie zrobić Święto Chanuki bo to żyd i ogłosić całemu światu że Jerozolima jest stolica Izraela .
tako
3 lata temu
Sankcjr na Koreę za broń nuklearną , ale taki izrael to sobie może mieć i żadnych inspektorów wpuszczać nie musi ...
bDXWJFeb
Tw. Bolek
3 lata temu
Kim się nie przejmuje Trampkiem robi swoje.
Orr
3 lata temu
Kima nie zaboli...,.Ale mieszkańcy będą na granicy egzystencji...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić