o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Korea Północna ostro w sprawie broni atomowej

14
Podziel się

- Władze Korei Płn. poinformowały, że wszelkie cele ambitnego programu budowy strategicznych sił jądrowych zostały osiągnięte. Kraj dołączył tym samym do grona mocarstw jądrowych.

Rakiety "KN20 "są w stanie przenosić najcięższe głowice jądrowe"
Rakiety "KN20 "są w stanie przenosić najcięższe głowice jądrowe" (Fotolia)
bDYTmWBh

W oświadczeniu, które zostało odczytane w południe czasu lokalnego w północnokoreańskiej telewizji centralnej (godz. 4.30 w Polsce) podkreślono, że po wtorkowym teście międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM) typu Hwasong-15 (KN20) stało się oczywiste, że północnokoreańskie rakiety są w stanie trafiać w cele znajdujące się na niemal całym terytorium Stanów Zjednoczonych.

Północnokoreańskiej rakiety najnowszej generacji typu KN20 "są w stanie przenosić najcięższe głowice jądrowe" - jak zaznaczono.

W tym roku Korea Północna dwukrotnie testowała rakiety międzykontynentalne. Obecny test wskazuje na to, że Pjongjangowi udało się zbudować rakietę o jeszcze większym zasięgu. Północnokoreańskie media przekonują, że rakiety „Hwasong-15” są w stanie osiągać cele na całym terytorium Stanów Zjednoczonych.

bDYTmWBj

Według Pentagonu, test nie stanowił bezpośredniego zagrożenia dla terytoriów zarówno USA jak i ich sojuszników. Próbę rakietową potępiły m.in. Japonia, Korea Południowa i Stany Zjednoczone. Z inicjatywy tych państw dziś zbierze się w trybie nadzwyczajnym Rada Bezpieczeństwa ONZ.

bDYTmWBK
KOMENTARZE
(14)
poi
rok temu
Morze Trole napiszecie na ile Państw napadła Korea a na ile USA z Pomacą Polski i wielu innych okupantow IRAK SYRJA AFGANISTAN i wiele innych mordując i głodząc naród
widły
rok temu
farmy troli by pisiorland już w akcji
sasd
3 lata temu
To będzie ciekawy moment, gdy większość ludzi wymrze w tym kraju. Kraj ma za zadanie służyć obywatelom, zapewniać im bezpieczeństwo i dobrobyt, a nie pełnić rolę wielkiego obozu koncentracyjnego.
bDYTmWBL
Sasza Polywoj
3 lata temu
Podobnie jak Rosja mocarstwo nuklearne, a 70% społeczeństwa żyje w skrajnej nędzy, nie mówiąc o braku jakiejkolwiek infrastruktury na zacofanej prowincji
kimjestkim
3 lata temu
no to będzie wojna
Serio?
3 lata temu
I co on chce atakowanc USA? 🤔 😂😂😂
xycxxxc
3 lata temu
Konflikt tylko po to by miec pretekst do budowania nowych baz wojskowych w tym rejonie. Jak rzadzic to caly swiatem.......Komentarz zaraz znowu zniknie.
NN
3 lata temu
Gratuluję bratniemu narodowi Korei Północnej osiągnięcia wreszcie upragnionego celu!
ascdvrftyj
3 lata temu
bardzo dobrze w końcu amerykanom ktos utarl nosa juz nie podniosą reki oni atakuja i destabilizuja tylko slabe spolecznosci Brawo KOREA a co do glodu skad macie te informacje hehe z portali z wiadomosci niosacych amerykanska propagande
dowci
3 lata temu
To dlatego w Rosji taka bieda. Kupe pieniędzy kosztował to uzbrojenie bandyty, nie zapominając, że jeszcze ŁRL i DRLsą finansowane.Pewnie już nawet z własnej kieszeni ostatkiem sił Putin coś dołożył.Stąd w Rosji nie wiele mniejsza bieda niz w Korei.
dfg
3 lata temu
srata tata nie ma jak propaganda.
beev
3 lata temu
oo, to może ja też coś potępię. i mój kolega też. napiszecie o tym w wiadomościach? przecież to tyle zmieni....
hj
3 lata temu
Kraj pustoszy głód i choroby.Ludzie zaczynają uciekać.Ten tylko się zbroi,a naród ma gdzieś.Może nadejdzie moment kiedy śmiało będzie można go ''killim''
bDYTmWBD
...
3 lata temu
Mocarstwo nuklearne... które w dalszym ciągu zdycha z głodu.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić