o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Sikora
Kamil Sikora
|

Korespondent TVP obraża prof. Gersdorf. Cezary Gmyz przypuścił nocny atak w sieci

23
Podziel się

Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie, przypuścił w nocy internetowy atak na prof. Małgorzatę Gersdorf i sędziów Sądu Najwyższego. Dziennikarz użył pod jej adresem pochodzącego z języka niemieckiego słowa, które oznacza "szmatę".

Korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz bezpardonowo uderza w prof. Małgorzatę Gersdorf.
Korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz bezpardonowo uderza w prof. Małgorzatę Gersdorf. (PAP, Radek Pietruszka)
bDJhKtDp

"Sorry ale jak słyszę, że taka szlampa jak I prezes SN robi za wzór cnót to mi się miesiączka cofa" - napisał Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie. Słowo "szlampa" pochodzi od niemieckiego "schlampe", w którym jest obraźliwym określeniem odpowiadającym polskiemu "szmatę". Ten wpis pojawił się o godz. 23.59 na obserwowanym przez 155 tys. internautów profilu dziennikarza na Twitterze.

bDJhKtDr

W całej serii wpisów uparcie nazywał prof. Małgorzatę Gersdorf "Marią". Został też przyłapany na napisaniu nieprawdy. "Za prezesury Marii Gersdorf Sąd Najwyższy uznał, że oficer bezpieki Tomasz Turowski, który szpiegował papieża napisał prawdę w oświadczeniu lustracyjnym twierdząc , że nie był oficerem bezpieki. Nosz..." - złościł się Gmyz. Kiedy Konrad Piasecki z TVN24 zwrócił mu uwagę, że prof. Gersdorf kieruje SN od 2014 r., a wyrok jest z 2013 r., Gmyz szedł w zaparte. "Masz rację, formalnie się pomyliłem Stanisław Dąbrowski był wówczas w złym stanie i niebawem umarł. Kto wówczas już rządził, pamiętam" - napisał.

Zobacz także: Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: sorry, takiego mamy prezydenta

Korespondent TVP przekonywał też, że jedyną kompetencją prof. Gersdorf do objęcia stanowiska I prezes Sądu Najwyższego, była praca w charakterze radcy prawnego TVN. Nie dodał nic o karierze naukowej prof. Gersdorf, a także o tym, że do Sądu Najwyższego powołał ją prezydent Lech Kaczyński. W kolejnym wpisie Gmyz stwierdził, że prof. Gersdorf jest obrończynią układu, trawiącego SN.

bDJhKtDx

Około godziny 10.20 dzwoniliśmy do Cezarego Gmyza z prośbą o komentarz, ale miał wyłączony telefon. Podobnie godzinę później. Na naszą prośbę o komentarz nie odpowiedział też prezes TVP Jacek Kurski i biuro prasowe publicznego nadawcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJhKtDS
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(23)
As
3 lata temu
Typowy poziom PiSu czyli dno
Janko
3 lata temu
Moim zdaniem prokuratura ma teraz obowiązek wszcząć śledztwo z tej sprawie z urzędu, a Kurski wykopać tego pijaczynę z pracy.
gość
3 lata temu
CHMYZ i cham.
bDJhKtDT
xiądz
3 lata temu
Gmyz co ty bierzesz?
JasnePełne
3 lata temu
Pewnie był na bani. Nie naganę wlepiać a na leczenie powinniście człowieka wysłać!
Najnowsze komentarze (23)
LIPA
3 lata temu
JAK ZWYKLE PRAWDA W OCZY KOLE
VON
3 lata temu
NAZWAŁ SPRAWĘ PO IMIENIU A ZA PRAWDĘ NIE POWINNO SIĘ GNIEWAĆ .
btr
3 lata temu
Powiedział to co myśli większość ludzi. Brawo
Pit
3 lata temu
Nie ładnie powiedziane,ale ta pani sama prowokuje swoim zachowaniem ! Zwłaszcza jak ana sędzie SN
amant
3 lata temu
mówi.ą że Gmyz to pijaczyna. Możliwe- to kościelny picer!!!!
rigo
3 lata temu
Gmyz to kmiot. Ofiara losu i pękniętej prezerwatywy
krakus
3 lata temu
Facet niewie co mówi wyraz je go spojrzenia mówi za siebje - normalny PEDAł zrobi wszystko aby zaistnieć w tle.
Jan lat 70
3 lata temu
Takie coś ( ktoś to byłaby obraza ) nie jest w stanie obrazić nikogo.
bDJhKtDL
Janko
3 lata temu
Moim zdaniem prokuratura ma teraz obowiązek wszcząć śledztwo z tej sprawie z urzędu, a Kurski wykopać tego pijaczynę z pracy.
JasnePełne
3 lata temu
Pewnie był na bani. Nie naganę wlepiać a na leczenie powinniście człowieka wysłać!
xiądz
3 lata temu
Gmyz co ty bierzesz?
gość
3 lata temu
CHMYZ i cham.
Moim zdaniem
3 lata temu
Nieważne kto pisał,ale napisał jak jest naprawdę.Sam słyszałem i widziałem w TV jak Gersdorf kłamała w żywe oczy na temat swojej obecności i udziału w tzw."proteście" pod sądem-jeśli sędzia kłamie to nie jest autorytetem,traci wiarygodność-nie powinien orzekać czyli osądzać innych.Jak ktoś z takim morale chce się uważać za lepszego ??! Ten sędzia,który ukradł też osądza innych czyli orzeka i inni jemu (pendriwe,wietarki itp.itd.)podobni również orzekają.Reforma czy jak kto woli zmiana w Sądach jest potrzebna i nie jest ważne czy robi to P.iS. czy inna partia.Sędziowie i Prokuratorzy zamiast SŁUŻYĆ społeczeństwu stali się kastą nietykalnych uprzywilejowanych i zdegenerowanych funkcjonariuszy państwowych,którzy uważają,że to społeczeństwo powinno służyć im a nie oni społeczeństwu.Z pewnością jest tam też duża grupa ludzi przyzwoitych,którzy pracują jak należy i zachowują się tak jak powinien zachowywać się ten który powinien stanowić Autorytet potrzebny do tego by osądzać innych.
Kris
3 lata temu
trudno nie zgodzić się z określeniem użytym przez red. Gmyza, skoro ta była sędzia jest obszczywana i udaje że deszcz pada. Ciągnie świnię do koryta i tyle. Teraz musi się przenieść na prowincję, bo za te 8 tys. jak sama twierdzi w mieście przecież biedula nie wyżyje. A swoją droga jaka z niej sędzia i dr hab, skoro ona czytać ze zrozumieniem nie potrafi? Z 5 punktów artykułu 180 Konstytucji zrozumiała tylko jeden....
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić