o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Kornel Morawiecki nie żyje. Poseł i ojciec premiera miał 78 lat

Podziel się

Kornel Morawiecki nie żyje. Polityk, założyciel Solidarności Walczącej, poseł oraz marszałek senior Sejmu VIII kadencji miał 78 lat. Ojciec premiera zmagał się od miesięcy z rakiem trzustki.

Kornel Morawiecki nie żyje. Polityk miał 78 lat
Kornel Morawiecki nie żyje. Polityk miał 78 lat (East News)
bDYPhCXV

Kornel Morawiecki w styczniu trafił na Oddział do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Wykryto u niego raka trzustki, przeszedł poważną operację. Mimo problemów ze zdrowiem Morawiecki nie chciał rezygnować z polityki. Zapewniał niedawno, że "czuje się lepiej i nie zamierza rezygnować z kandydowania w jesiennych wyborach do Senatu".

W wyborach parlamentarnych 2019 Kornel Morawiecki startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Kandydował z okręgu nr 59, obejmującego województwo podlaskie.

Jednak niedawno polityk znów trafił do szpitala w ciężkim stanie. - Po serii chemioterapii pojawiły się kolejne problemy zdrowotne. Mam kłopot z nerkami, odezwało się też serce. Ale nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju - przyznawał kilka tygodni temu Kornel Morawiecki. Dodawał, że "przy życiu trzyma go rodzina i polityka".

bDYPhCXX
Zobacz także: Zobacz także: Archiwalny odcinek "Kto nami rządzi?" z Kornelem Morawieckim

Kornel Morawiecki był działaczem opozycji antykomunistycznej w czasach PRL oraz założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej. Był związany z Partią Wolności, Ruchem Odbudowy Polski oraz formacją Kukiz'15. W 2016 r. odszedł z klubu Pawła Kukiza i założył własne ugrupowanie: Wolni i Solidarni. Był marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji.

W piątek Kornel Morawiecki został odznaczony przez prezydenta Orderem Orła Białego. Andrzej Duda przyznał odznaczenie państwowe "w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej".

bDYPhCYd

Politycy za pośrednictwem mediów społecznościowych składają kondolencje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYPhCYy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić