o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Kornel Morawiecki się nie poddaje. "Wierzę, że jeszcze pożyję parę lat"

15
Podziel się

Kornel Morawiecki zmaga się z rakiem trzustki. Mimo że to jedna z najbardziej śmiertelnych odmian nowotworu, polityk jest dobrej myśli i nie składa broni w walce z chorobą.

Kornel Morawiecki nie traci wiary w zwycięstwo nad nowotworem
Kornel Morawiecki nie traci wiary w zwycięstwo nad nowotworem (East News)
bDYPiqUR

- Jestem już ponad dwa miesiące po operacji i wyglądam nieźle, organizm chyba sobie poradził z tą trudną sytuacją zdrowotną. (...) Specjalnie we mnie to nie uderzyło – normalnie się odżywiam, mam apetyt, już nie chudnę. Trudno mi jednak powiedzieć, co przyniesie przyszłość. Wierzę, że będzie dobra, mam właściwą opiekę lekarską. (...) Zagrożenie jest poważne, ale wierzę, że jeszcze może parę lat uda mi się pożyć - powiedział Morawiecki senior w rozmowie z Albertem Łyjakiem na łamach "Gazety Polskiej Codziennie".

Polityk zakłada, że jego leczenie może potrwać nawet do końca życia. Zachowuje jednak pogodę ducha i żartuje nawet z sytuacji, kiedy jego życie było poważnie zagrożone. - Gdy zobaczyłem światełka, siostry, które koło mnie skaczą, pomyślałem, że jestem w raju. Chciałem wody, niestety nie dostałem ani kropli. Wówczas pomyślałem sobie, że to pewnie nie raj, bo w raju chyba wody źródlanej nie brakuje. Żartuję sobie, choć zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji - opowiadał.

bDYPiqUT

Pytany o plany na najbliższe miesiące, Kornel Morawiecki odpowiada, że "chciałby zostawić świat trochę lepszym". Polityk zamierza walczyć z podziałami w polskim społeczeństwie. W europarlamencie, do którego zamierza kandydować chce natomiast bronić cywilizacji europejskiej. - Stworzyliśmy bardzo piękną cywilizację, która jest potrzebna światu. To ona stworzyła naukę, rozwój i przyniosła dobrobyt materialny. Chciałbym, żeby światu nie zagrażał żaden poważny konflikt, żebyśmy nie mówili tylko o tym, przed kim mamy się bronić, lecz z kim mamy współpracować i kogo mamy przyciągać do tej naszej pięknej europejskiej cywilizacji - tłumaczy.

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie"

Zobacz także: Zobacz także: Zaskakująca teza ws. przyszłości Zalewskiej. Jarosław Sellin zabrał głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYPiqVu
KOMENTARZE
(15)
Arek
2 lata temu
Będzie miał czas spłacić długi....
Witold
2 lata temu
Niestety przy tej chorobie i miliony nie pomogą, daje małe szanse, ale operacja bardzo pomaga, ale tylko cały czas kwestia czasu, ale na lata życia mogą liczyć tylko wybrańcy.
jarek
2 lata temu
Żyje wygodnie w luksusowym otoczeniu, lekarze gonią koło niego jak z piórem i wszystko na cudzy koszt, ale jest los sprawiedliwy i krzywda ludzka wyłazi, wepchnął syna na synekure takiego joźina z bazin wstyd a chciałoby się życ i żyć!
bDYPiqVv
wanderer
2 lata temu
i na zdrowie... będzie czas na opłacenie faktur za remont "domu partii"...
hooooho
2 lata temu
niech czeka w kolejce jak inni ,,,,przyszla krekskana ........
Bb
2 lata temu
Kornel myślałem że masz więcej rozumu ale u ciebie to nie tylko zdrowie szwankuje ale i z twoim rozumem coś nie tak ,Teraz widać że syna też w ten sam sposób wykształciłem jak sam postępujesz ,twierdzisz że jesteście kryształowo czyści macie wszystko legalnie i za uczciwa pracę a tu co? Z uczciwej pracy miliony w krótkim czasie nie wpłyną a więc trzeba kogoś oszukać to najpierw księdza a potem zleca się prace remontowe i też się nie płaci a gdzie forsa? Na prywatne konto! No tak tu 100 tys ty 140 tys i do miliona niedaleko prawda
az
2 lata temu
ZWYKŁY CZŁOWIEK w tym wieku skonałby na izbie przyjęć. Państwo dokonało by na nim eutanazji i imię zaoszczędzenia pieniędzy na "nagrody" dla IM SIĘ NALEŻAŁO !!!!!!!!!
ja
2 lata temu
mądre słowa , gratuluje syna , teraz wiem po kim taki intelektualista i geniusz ekonomiczny, proszę spokojnie żyć syn radzi sobie znakomicie , życzę pokonania choroby , znam przypadek ,że mężczyzna całkowicie wyszedł z choroby oczywiście lecząc się. będzie dobrze !!!
Ķoryto+
2 lata temu
No tak synus zrobi z naszej kasy wszystko...najdrozsze terapie!!!! A zwykly KOWALSKI umiera po 3 miesiacach na raka trzustki!!!!
cm.
2 lata temu
Panie K. Morawiecki. Pamiętam jak przed kamerami TV opowiedziałeś się za wprowadzeniem eutanazji w Polsce. A teraz doceniłeś wartość życia. Bez komentarza. Życzę powrotu do zdrowia.
Emeryt
2 lata temu
a ja życzę dużo wydanej kasy na zdrowie-tak jak co miesiąc płacą to emeryci.i żeby brakło,żeby się trzeba było zapożyczyć w firmie pożyczkowej.Wszystkiego najlepszego w spłacaniu rat.
zwykły polak
2 lata temu
piękne rzeczy-tak byśmy chcieli by wyglądał świat-ale to chyba nierealne,można tylko odciągnąc złe rzeczy w czasie-a mówią że komuna była taka zła?-no w wielu wypadkach była-jednak była większa jednośc w narodzie,choc było więcej biedy-kościoły pękały w szwach,polak dla polaka był polakiem-a w tej całej demokracji?-no właśnie!-Panie Kornelu-życzę dużo zdrowia-i niech pana syn prowadzi tę Polskę dalej ku lepszemu życiu szaraków-polaków.
Kinga
2 lata temu
To miał szczęście, że lekarze zechcieli go operować, w takim wieku, jaki ma p. Kornel, bo ponoć raka trzustki w podeszłym wieku sie nie operuje, bo jest to wielkie ryzyko. Jestem starsza osobą i nie chciano mnie operować, więc przeszłam na ścisłą dietę, prawie beztłuszczową ale za to warzywno-owocową, bez glutenu. Taka dieta nazywana głodówkowa tez potrafi zdziałać cuda i tak jest u mnie. Duża torbiel na trzustce zmniejsza się systematycznie. Schudłam 12 kg, ale czuję się z tym dobrze i co ciekawe organizm przyzwyczaił się do zmniejszonych kalorii, więc nie odczuwam głodu. Oby tak dalej.
bDYPiqVn
xxxxxy
2 lata temu
ale ma plany przed smiercia o czym on wogole mowi ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić