Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Jacek Dyrdak
|

Koronawirus. Uznano ich za zdrowych i pozwolono wyjechać. Chińczycy zakażeni

88
Podziel się

U czterech osób z prowincji Hubei w Chinach – epicentrum pandemii – zdiagnozowano koronawirusa. Nastąpiło to po tym, jak osoby te opuściły prowincję. Kiedy wyjeżdżały, dysponowały certyfikatami mówiącymi, że nie są zakażone.

Koronawirus. Uznano ich za zdrowych i pozwolono wyjechać. Chińczycy zakażeni
(Getty Images)

Pacjenci znajdują się w trzech różnych miastach w Chinach. Pozwolono im opuścić Hubei, kiedy okazali specjalny kod QR na smartfonie, zaświadczający, że są zdrowi.

Władze prowincji są zaniepokojone. Twierdzą, że przypadki te unaoczniają luki w systemie. Przyznają, że nie wiedzą, kto jest temu winny.

Zobacz też: Osocze ozdrowieńców w walce z koronawirusem

Koronawirus. Ludzie opuszczają Hubei

Stolicą Hubei jest Wuhan, miasto, w którym stwierdzono pierwsze na świecie przypadki koronawirusa SARS-CoV-2. Odkąd 25 marca w Hubei zniesiono restrykcje dotyczące podróży, co najmniej 2,8 milionów pracowników migrujących otrzymało pozwolenie na opuszczenie prowincji.

Koronawirus. Kody QR w Chinach

Chiny wprowadziły system kodów QR, pozwalający szybko zidentyfikować osoby zakażone koronawirusem. Osoby zdrowe otrzymują "zielony kod", dzięki czemu mogą się przemieszczać i odwiedzać miejsca publiczne. Z kolei osoby, które przechodzą kwarantannę, otrzymują "kod żółty" lub "czerwony" – w zależności od tego, jak wiele dni spędziły w izolacji.

Koronawirus w Chinach

W Chinach stwierdzono jak dotąd ponad 82 tys. przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło przeszło 3,3 tys. osób. To właśnie w tym kraju pod koniec ubiegłego roku stwierdzono pierwszy przypadki SARS-CoV-2 – koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(88)
czaskos
2 lata temu
otrzymując osocze od ozdrowieńca nabywamy jednocześnie jego inne defekty zdrowotne. Więc czasem to może być bardziej niebezpieczne niż jeżeli wogóle by się nie leczyło chorego
zibi
2 lata temu
na grype ludzie choruja po pare razy w zyciu dlaczego na koronowirusa mialby chorowac tylko raz??? ja na odre choroooooowalem trzy razy na ospe dwa
wiola
2 lata temu
Tyle mędrców na świecie , sympozja wywiady lansy i nikt i nic i zero z tych mózgowców .
Spokojnie!
2 lata temu
Budowany przez Chińczyków (od zera) system jest bardzo młody, jeszcze w powijakackach. Gdy go dopracują będzie chodził jak szwajcarski zegarek. Trumpowska Ameryka nie ma zadnego systemu. Trump na jesieni, dokonał miliardowych cięć w budżetach instytucji związanych z ochroną zdrowia. Pieniądze z tych cięć przeznaczył na budowę Meksykańskiego muru. Chiny idą do przodu. Ameryka się cofa.
NewAge
2 lata temu
oni wiedzą co za wirusa rozsiali. Są 2 opcje albo się śmieją, że świat słabo walczy, albo reszta specjalnie słabo walczy. Tym samym trochę jest wprowadzony nowy ład, ale do kontroli ludności i tak już mocno kontrolowanej.
wert
2 lata temu
a może testy do bani a może jaja sobie robićie
blog
2 lata temu
komunizm cygani, to dowód
maco
2 lata temu
Gebels przy Chińczykach to mały pikuś !
Janosik
2 lata temu
skąd wziął się nagle wirus? Tak jak poprzednie. Kto na tym zarobi?Które koncerny. Amerykańska giełda rosła 13 lat z rzędu. Sprawdżcie kto sprzedawał akcje i inne instrumenty przez ostatnie trzy lata. Może prawda jest bardziej banalna.
JÓŚ
2 lata temu
Pojawił się w Chinach PATOGENOM ,czyli w pełni ukształtowana jednostka z całkowicie pełnym zestawem genów.Gdyby to był PATOGEN ,byłoby pół biedy.Nie jest całkiem pewne ,czy osocze "ozdrowieńców"zda w pełni egzamin.Oby było skuteczne na dłużej!!.
tyty
2 lata temu
Kłopot z Chinami jest taki, że mogli dojść do wniosku, że dalsza kwarantanna zabije gospodarkę. Dlatego tak nagle spadła ilość nowych zachorowań (do zera). Pomimo, że u nich nadal są tysiące chorych. Źródła z Chin nie podały informacji o tym, że poddani kwarantannie wyzdrowieli.
kolo
2 lata temu
kpiliście z końca tego świata ? a to nadchodzi i to szybko za dwa lata nie będzie tego systemu pieniądze zloto i srebro to żadna wartość ,,,,,, glód i anarchia , ludzie wybiją się nawzajem reszta umzre na wirusa
Lulo
2 lata temu
80mln zakażonych
oli
2 lata temu
ściema
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić