o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Koszalin. Dom Samotnej Matki zdewastowany

31
Podziel się

Dokonano włamania do Domu Samotnej Matki w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). Zniszczono sprzęt oraz wyposażenie łazienek. Kilka pomieszczeń jest zalanych i nie nadaje się do użytku. Obiekt był w trakcie remontu.


Koszalin. Dom Samotnej Matki zdewastowany
(Youtube.com, gość koszaliński)
bDndbjed

Do włamania doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Złodzieje zniszczyli większość wyposażenia z łazienek i ukradli to, co nadawało się na złom. Dyrekcja ośrodka jest przekonana, że to właśnie kradzież była pretekstem dewastacji.

Prawdopodobnie tylko w tym celu, aby ukraść kilka, czy kilkanaście baterii od umywalek i wanien. Sposób, w jaki zostało to zrobione, świadczy o tym, że ktoś chciał to oddać na złom, w niektórych przypadkach używano bowiem młotka. Po zdemontowaniu baterii zaczęła wyciekać woda. Tak to wszystko zostawiono. Nie wiadomo, ile godzin woda lała się do całego budynku - mówi Jacek Krzyżanowski, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Na piętrze zebrało się kilkanaście centymetrów wody, która zaczęła przeciekać przez sufit. Woda wlała się także do piwnicy. Jak donosi Głos Koszaliński zniszczona została podłoga i farba na ścianach.

bDndbjef
Zobacz także: Zobacz także: Wandalizm w kościele. 23-latkę nagrała kamera

Dom Samotnej Matki w Koszalinie od maja był w remoncie. Gruntownie odnowiono łazienki i większość pomieszczeń. Odmalowano ściany i wymieniono podłogi. Dyrekcja Caritas, która zarządza ośrodkiem szacuje, że straty wyniosą kilkadziesiąt tysięcy. Najmniejszy koszt to skradzione baterie. Więcej szkód wyrządziła lejąca się woda.

Pierwsze i drugie piętro były już praktycznie przygotowane do zamknięcia. Parter też w najbliższym czasie miał już być wykończony. Niestety woda dostała się między płyty stropowe, które teraz zostały ponawiercane. Dopiero w najbliższych dniach będziemy wiedzieli, jak wielkie są straty. Kradzież kilkunastu baterii, które warte są może 2,5 tys. złotych, spowoduje straty o wiele większe, liczone co najmniej w dziesiątkach tysięcy - dodaje wicedyrektor.

Policja bada okoliczności zdarzenia i jest w trakcie poszukiwania świadków. Zarządzający ośrodkiem są w szoku, że ktoś połasił się na mienie publiczne, które miało służyć matkom oraz ich małym dzieciom. Remont, który był prowadzony, sfinansowano z datków publicznych. Miał się zakończyć w listopadzie.

bDndbjel

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDndbjeG
KOMENTARZE
(31)
Mario
rok temu
Tego się po prostu nie da skomentować. No po prostu łapy poprzetrącać należało by.
QDAM
rok temu
TO NIE ZŁODZIEJE! TO ZAMÓWIENIE NA DEWASTACJĘ - MOŻE W CELU POZYSKANIA TERENU? (DEWELOPER??)
ot co
rok temu
Szkoda dzieci i matek szukających trochę normalności
bDndbjeH
Terenia
rok temu
W 21 wieku nie powinno być takich przybytków jak DOM SAMOTNEJ MATKI . Zamiast łożyć na taki dom i ich pracowników i siostry zakonne , to te pieniadze przeznaczyć na wynajęcie choćby małego mieszkanka. Dla dziecka, dzieci załatwić żłobek lub przedszkole i załatwić choćby parę godzin jakiejkolwiek prac dla matki . Dać jej normalnie żyć i funkcjonować jako rodzina . Taka matka z dziećmi ma prawo do normalnego życia a nie jak w kołchozie. Państwo daje pijakom renty socjalne a kobieta ma być jak w więzieniu . To że jest samotną matką nie znaczy że ma inaczej żyć jak normalna rodzina . .
moim zdaniem
rok temu
raczej planowe działanie, które ma służyć określonemu celowi - mam nadzieję że Policja ustali prawdziwy powód działania sprawców
Najnowsze komentarze (31)
Leosia
rok temu
Powiesic w publicznym miejscu, albo przynajmniej wymierzyc kare chlosty! I patrzec, by rowno puchlo!
d
rok temu
a może to zemsta pijackich mężów
xx33
rok temu
Złodzieje powinni w 100% odpracować,to w tym budynku i dodatkowo w kilku innych,żeby wiedzieli,jak wygląda praca!!!
chicago
rok temu
to jest szybkość zanim doleci do mnie zdjęcie myślowe już wiem z jakiej części pochodzi euro
br
rok temu
Pytanie proste , którą ręka chcesz się podcierać-prawą no to ją na gnotek. Proste, skuteczne i nawet wychowawcze dla złodzieja!
eX2theZ
rok temu
Woziłem kiedyś towar do takiego domu prowadzonego przez caritas i szczerze współczuje osobom zmuszonym tam mieszkać, lepiej w kartonie niż w tak paloligicznyn otoczeniu i bynajmniej nie piszę o samotnych matkach tylko o siostrzyczkach, wzorze chamstwa i wredoty. One sie dosłownie mszczą na tych biednych kobietach za to że te chłopa miały i mają dziecko, a te tylko pingwini surdut
marian
rok temu
caritas potrzebuje domu do czegoś innego i nie będzie tracił na samotne matki
Tylko osły ni...
rok temu
Polecam na YT kanał Opcja Społeczna i temat ; w jakim stanie oddał leśniczówkę w Białostockim , Cimoszewicz . Jak podli to są "ludzie" , a teraz na ciepłą posadkę swojego synalka .
bDndbjez
Stan
rok temu
Słowo zostało posiane. Przecież samotne matki to nie wzór rodziny
qwert
rok temu
Co tam że straty na dziesiąt tysięcy, ważne że na złomie zarobili 50zł. Mądry naród!
Ewa
rok temu
Brak słów. Jak można coś tak parszywego zrobić.
Znafca
rok temu
Co to znaczy samotnej matki czy te dzieci nie mają ojców przecież musiał jakiś facet mieć z nimi stosunki seksualne przedmałenskie a teraz co one fiku fiku a społeczeństwo ma utrzymywać ich dzieci bo one się łajdaczyły
LUDO
rok temu
Po chorych na lgbt ze wszystkich luf długimi seriami OGNIA
Admirał
rok temu
no to teraz policjanci wszystkie skupy zlomu w promieniu 100km przez jeden miesiac a ze maja one monitoring to powinniscie szybko znalezc a jak jakis skupujacy nie chce wspolpracowac to powiedziec ze bedzie mial co tydzien kontrole czy nie ma kradzionego metalu od razu sie znajda ci co ukradli
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić