o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Koszalin. Tłumy na mszy w intencji 15-latek. Wzruszające słowa biskupa

13
Podziel się

W katedrze w Koszalinie odbyła się msza w intencji ofiar tragicznego pożaru w escape roomie. Świątynia była pełna, przyszły setki osób. Mszy przewodniczył ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak. Na miejscu był reporter WP Sebastian Łupak.

W katedrze w Koszalinie było mnóstwo młodych ludzi, rodziny z dziećmi, znajomi dziewczynek
W katedrze w Koszalinie było mnóstwo młodych ludzi, rodziny z dziećmi, znajomi dziewczynek (WP.PL, Sebastian Łupak)
bELoNsHV

- Życie zaczyna się łzami mamy i taty, gdy rodzi się dziecko. I też zamyka się łzami, łzami bólu i rozpaczy. Ale wiara, nadzieja i miłość to zmieniają. Życie na ziemi jest między tymi łzami. Dziś wiemy, że to życie może być bardzo krótkie - mówił bp Dajczak.

- Życie wygląda tak niewyobrażalnie, tak nie do pojęcia. Pamiętajmy o Radosławie, który zrobił wszystko, co mógł, by je ratować - podkreślał.

bELoNsHX

W katedrze było mnóstwo młodych ludzi, rodziny z dziećmi, znajomi dziewczynek. W pierwszych rzędach siedziały rodziny ofiar.

Mszę transmitowało TVP. Rodziny dziewczynek nie były pokazywane. Wystosowano prośbę do mediów, by to uszanowały.

bELoNsId

Datki zebrane na tacę przeznaczone zostaną na pomoc rodzinom ofiar.

Po mszy wierni przeszli na plac przed ratuszem na wspólną modlitwę. Odśpiewano dwie kolędy. Tu zbiórkę pieniędzy dla rodzin ofiar prowadzi Caritas.

bELoNsIe

O godz. 17.00, w godzinie tragedii, przed miejscem, do której do niej doszło, biskup odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Służby prasowe kurii biskupiej informowały wcześniej o możliwości przynoszenia białych kwiatów oraz zniczy, które będzie można złożyć w miejscu tragedii.

W mieście żałoba. "Niewyobrażalna tragedia"

Po tragicznym pożarze w escape roomie, w którym zginęło pięć 15-latek, niedziela jest w Koszalinie dniem żałoby. Odwołane zostały wszystkie wydarzenia kulturalne, ulicami miasta nie przejdzie też orszak Trzech Króli.

bELoNsIf

"Ta niewyobrażalna tragedia nie pozwala nam na radosne świętowanie. Chcemy również i w taki sposób wyrazić naszą solidarność z tymi, którzy cierpią" - napisał wcześniej bp Dajczak w opublikowanym komunikacie.

Przyczyną tragicznego pożaru w escape roomie był najprawdopodobniej gaz. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że wybuchł on w poczekalni, odcinając pracownika obiektu od możliwości udzielenia dziewczynom pomocy. Nastolatki zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. 25-letni mężczyzna został odwieziony z poważnymi poparzeniami do szpitala.

Straż pożarna podała, że w escape roomie w Koszalinie było "wiele zaniedbań". Urządzenia grzewcze znajdowały się zbyt blisko materiałów łatwopalnych, a instalacje elektryczne były prowizoryczne. Nie było drogi ewakuacji.

bELoNsIg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Bp Tadeusz Pieronek: nasze chrześcijaństwo to wydmuszka, błąd jest w nas
bELoNsIy
KOMENTARZE
(13)
Robert
3 lata temu
5 dziewczynek spaliło się żywcem i jakoś duda nie ogłosił żałoby narodowej ! Co za kraj tylko układy interesiki wszystko dla swojaków !!!!!!
Ty
3 lata temu
Jakie escape roomy? Polska ma teraz nowy temat, nozownik w Gdańsku i błędy organizatora przy zabezpieczeniu imprezy.
piotr
3 lata temu
Jak zwykle reakcja po akcji !!!
bELoNsIz
cudaidziwy
3 lata temu
gdzie był Jezus?
Zzx
3 lata temu
TVP transmituje no nie wierzę! Co jeszcze będą transmitowac w tymże roku litości dajcie rodzinie przeżyć ta tragedię...
Nie
3 lata temu
Przede wszystkim należy postawić pytanie co 15-letnie gówniary tam robiły, gdzie byli ich rodzice i dlaczego ktoś pozwolił nieletnim na taką zabawę, która jeżeli już jest organizowana to jak każda impreza lub jakikolwiek oficjalny event powinno to być zgłoszone oficjalnie do władz lokalnych, zabezpieczone pod każdym względem, no i oczywiście pytanie najważniejsze czy na to była udzielona zgoda odpowiednich organów oraz dlaczego tam zostały dopuszczone w ogóle osoby nieletnie. Za coś takiego należy ścigać organizatora ale też postawić do odpowiedzialności rodziców tych nastolatek za brak opieki, brak zainteresowania jak ich pociechy spędzają czas wolny oraz totalny brak wyobraźni.
._.
3 lata temu
Real Life Escape Game to rodzaj zespołowej gry przygodowej offline, odbywającej się w specjalnie zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu (tzw. pokój zagadek), w której uczestnicy muszą: rozwiązywać szereg zagadek logicznych, otwierać tajne skrytki, odkrywać ukryte pomieszczenia, uruchamiać różnego rodzaju urządzenia, i współpracować jako drużyna. Wszystkie te działania są powiązane ze sobą i prowadzą ku finałowi zabawy, jakim jest ucieczka z zamkniętego pokoju. Zabawa odbywa się w świecie rzeczywistym pod presją czasu i z reguły trwa 60 minut. Gra Escape Room odbywa się pod czujnym okiem kamer. Gdy uczestnicy mają problemy lub nie wiedzą, jak rozwiązać daną zagadkę, operator wyświetla na ekranie monitora podpowiedzi. Jest to zupełnie nowy rodzaj rozrywki, w którą mogą grać zarówno dorośli jak i dzieci.
marek
3 lata temu
po co jakieś składki na pomoc rodzinom ofiar??? przecież materialnie nic nie stracili. Skoro bachory stać było na płacenie 180 zł za zabawę to do biednych nie należą. Ludziom już w łbach się przewraca tam gdzie trzeba nie pomaga się a bezmyślność, głupotę i satanistyczne zamiłowania do przemocy strachu i niewoli się gloryfikuje. Te małolaty lubiły bawić się w adrenalinę to ją dostały.
hmn
3 lata temu
Mam nadzieje,że teraz media nie będą wałkować tego przykrego tematu i oszczędzą cierpienia rodzicom.Niby czas leczy rany ale mam wątpliwości w pewnych wypadkach.
ghu
3 lata temu
Niewyobrażalna tragedia.Tu żadne słowa nie mogą wyrazić co rodzice mogą czuć.
Pit
3 lata temu
Czasami słowa nigdy nie oddadzą tego co czuje serce......Taka tragedia u progu życia ....Daj p. Boże siłę rodzinom tych dzieci....
xx1
3 lata temu
A przypadkiem nie było to wczoraj?
q
3 lata temu
Kto wymyslil jakies "escape roomy". dla dzieci, jak tego tam nikt niekontroluje co sie dzieje.szok
bELoNsIr
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić