o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

"Koszmarne" życie posłów. Jak się żyje w poselskim hotelu?

6
Podziel się

Posłowie narzekają na warunki mieszkaniowe w Domu Poselskim. Utyskują na brak aneksów kuchennych. - Musimy stołować się na mieście - mówią. Nieoficjalnie mówi się, że budynek powinien zostać zburzony ze względu na jego opłakany stan.

Dom Poselski jest w fatalnym stanie
Dom Poselski jest w fatalnym stanie (Forum)
bEayKQjV

- Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. zł na rękę i dietę 2,5 tys. zł – powiedział Interii Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD zapytany o życie w hotelu sejmowym. Tłumaczy, że jego budżet jest mocno obciążony, ponieważ w Domu Poselskim nie ma aneksu kuchennego i musi się stołować na mieście.

Nie on jeden narzeka na mieszkanie w poselskim hotelu. Katarzyna Lubnauer z PO-KO mówi o małych pokojach - 12 mkw. Większe mają niecałe 15 mkw. Dodatkowo wiele osób zwraca uwagę na wyposażenie. Meble są stare. - Pamiętają późnego Gierka - wytyka Marcin Kulasek.

Jak czytamy w Interii, atutem jest porządek. Rozmówcy zwracają uwagę, że w pokojach jest świeża pościel i zawsze posprzątane. Do dyspozycji polityków są także bar, basen, sauna, siłownia oraz kaplica.

bEayKQjX

Jednocześnie posłowie mówią, że słynne balangi w pokojach hotelowych to już przeszłość. Borys Budka mieszka tam już 8 lat i jak twierdzi, nie przypomina sobie żadnych hucznych zabaw.

Już od dawna mówi się o remoncie Domu Poselskiego, ale są także głosy, że budynek powinien zostać wyburzony.

Po publikacji artykułu Marcin Kulasek odciął się od swoich słów. "Sens wypowiedzianych przeze mnie słów był inny, nigdy nie powiedziałem, że z pensji posła nie można utrzymać się w Warszawie.Uważam, że posłowie zarabiają dobrze. Rozmowa nie była autoryzowana.Wszystkich przepraszam i obiecuję zawsze autoryzować swoje wypowiedzi" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

bEayKQkd
Zobacz także: ZOBACZ: Wybuch gazu w Szczyrku. Beata Kempa wstrząśnięta: to wielka tragedia:

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEayKQky
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(6)
robotnik
rok temu
Jak tym pasożytom nie wstyd rodina 4ro osobowa nie ma takiej pensji a pomieszczenie dla takiej Lubnałer za małe to niech się przeniesie do piwnic pod domem poselskim ten babochłop niech ograniczy żarcie to 8mkwa,,wystarczy dla tego darmozjada za pieniądze podatnika
8 pasażer zom...
rok temu
Jesteście funkcjonariuszami państwowymi, nie książętami. Nie podoba się? wypad do sektora prywatnego. Zobaczycie dopiero jak żyje się na prawdę.
Milosz
rok temu
Zapraszam do mnie na szkołę przetrwania. Ja żyje w Warszawie za 3,5k na rękę bez diety poselskiej. Powinniście tego spróbować to może byście w końcu coś w tym kraju zmienili. Nie ma to jak się opowiadać za podwyżką podatków i później narzekać, że jest drogo.
bEayKQkz
Jack
rok temu
Proponujemy 1800 w Wałbrzychu
Wons
rok temu
Z chęcią się z nimi zamienię i podejrzewam, że 80 % społeczeństwa także
Bieda
rok temu
Boże to jest straszne jak tu za 9tys się utrzymać. Jak tu żyć? He he
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić