o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Królowa Elżbieta II ma pseudonim. Ochroniarze używają go, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo

1
Podziel się

Ochroniarze rodziny królewskiej nie mają łatwej pracy. Każdy z członków musi mieć zapewnione bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, dlatego w miejscach publicznych ochrona często posługuje się ich pseudonimami. Teraz wyszło na jaw, jaki kryptonim nosi królowa Elżbieta II.

Królowa jest zawsze bacznie obserwowana przez ochroniarzy
Królowa jest zawsze bacznie obserwowana przez ochroniarzy (Getty Images)
bDXNHRnp

Elżbieta II oprócz godności królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest również głową 15 innych państw. Oficjalnie tytułowana jest jako Jej Królewska Mość lub Jej Królewska Wysokość. Jednak gdy królowa bierze udział w dużych publicznych wydarzeniach, gdzie gromadzą się tłumy ludzi, zespół ochroniarzy zaczyna używać jej pseudonimu.

Królowa Elżbieta II dostała kryptonim "Sharon". To imię nie kojarzy się nikomu z rodziną królewską, a poza tym jest bardzo popularne, więc istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś zorientuje się, o kim tak naprawdę mówią ochroniarze. Z kolei w pisemnej komunikacji Elżbieta II jest określana jako "S", co uważa się za odniesienie do jej suwerenności.

bDXNHRnr

Pseudonim dla królowej wymyślił Książę Filip. Mąż królowej od dawna nazywa ją "Lilibet". Przezwisko pochodziło z czasów jej dzieciństwa, kiedy sama nie mogła wymówić swojego imienia. Co ciekawe, pseudonim pojawił się w kultowym serialu "The Crown", który opowiada o losach rodziny królewskiej.

Od 9 września 2015 królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Pobiła rekord królowej Wiktorii, której jest praprawnuczką. Ponadto od 13 października 2016 jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie.

Zobacz także: Zobacz także: Zrezygnowała z posiadania dzieci ze względu na ekologię. Aktywistka wyjaśnia powody
bDXNHRnx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXNHRnS
KOMENTARZE
(1)
Buła
2 lata temu
BUŁAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić