o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Kacper Krysztofik
|
aktualizacja

Krowa uciekła przed śmiercią w rzeźni. Schroniła się na wyspach Jeziora Nyskiego

135
Podziel się

Na wyspach Jeziora Nyskiego od trzech tygodni koczuje krowa. Zwierzę uciekło z transportu do rzeźni i wpław przedostało się na wyspę na środku jeziora. Teraz pan Łukasz, rolnik z Bukowa (woj. opolskie), zachodzi w głowę jak odzyskać krowę. Jednego może być pewny - łatwo nie będzie.

Krowa uciekła z transportu do rzeźni
Krowa uciekła z transportu do rzeźni (Pixabay.com)
bDplMjDp

Do ucieczki doszło w czasie wyprowadzania zwierzęcia z obory. Właściciel ostrzegał pracowników skupu, którzy mieli przetransportować krowę, że warto ją wcześniej uspokoić środkami farmakologicznymi. Niestety, obsługujący transport nie zastosowali się do jego rad - krowa tuż po wyprowadzeniu na zewnątrz zerwała się z linek zabezpieczających i uciekła. W trakcie ucieczki miała staranować ogrodzenie z metalowej siatki i pobiec przez pola w stronę pobliskiego jeziora.

Pracownicy skupu odjechali bez uciekinierki, a właściciel krowy poszedł jej szukać. Znalazł ją na brzegu jeziora, jednak to nie był koniec problemu - krowa za nic nie chciała wracać, zaatakowała nawet pracownika pana Łukasza, który skończył ze złamaną ręką i potłuczonymi żebrami. Po tym weszła do wody i popłynęła w stronę wyspy na środku Jeziora Nyskiego. Pan Łukasz twierdzi również, że był świadkiem niesamowitego popisu krasuli - widziałem jak nurkowała pod wodą - relacjonuje hodowca.

Pan Łukasz przez następne dwa dni podejmował próby odzyskania swojej krowy. Niestety atakowała ludzi, którzy starali się do niej zbliżyć. Po tygodniu zrezygnował. Zamiast tego, hodowca codziennie dostarczał na wyspę żywność dla zwierzęcia.

bDplMjDr

Pracownik pobliskiej żwirowni, gdy dostrzegł na brzegu krowę, przestraszył się, że samotne zwierzę w takim miejscu zdechnie z głodu bez pomocy człowieka. Dlatego postanowił wezwać straż pożarną. Strażacy próbowali przetransportować krasulę łodzią motorową na drugi brzeg, jednak te starania także zakończyły się fiaskiem. - Na widok ludzi krowa wróciła na wyspę. Kiedy strażacy zeszli na ląd, krowa z drugiej strony wyspy weszła do wody i przepłynęła ok. 50 metrów na sąsiedni półwysep. Zwierzę było mocno spłoszone, nie dało się podejść bliżej niż 70 metrów, ale było w dobrym stanie - tłumaczy Paweł Gotowski, zastępca komendanta powiatowego straży pożarnej w Nysie.

Pan Łukasz już skontaktował się z weterynarzem, który od kilku lat posiada tzw. strzelbę palmerowską. Za jej pomocą uda się unieszkodliwić zwierzę bez robienia mu krzywdy. Niestety, lekarzowi skończyły się naboje gazowe ze środkiem usypiającym, a zdobycie nowych może potrwać kilka dni. Hodowca rozważa także drugą opcję - wystąpienie o zgodę na zastrzelenie krowy przez myśliwych. To jednak wiąże się z utratą zarobku, ponieważ w tym wypadku pan Łukasz nie sprzeda zwierzęcia.

Póki co krowa świetnie radzi sobie na wolności.

Źródło: nto.pl

bDplMjDS
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(135)
gość
3 lata temu
Krowa chce żyć, walczy do upadłego. Jest to smutne że bezduszni ludzie chcą ją dobić.
cynik
3 lata temu
krowa bohaterka, wybrała wolność.Powinna umrzeć naturalnie. To istota żyjąca a nie towar
go vege!
3 lata temu
Ta krowa to symbol! Bydło hodowlane jest traktowane okropnie. Ta krowa pokazuje, że lepsza śmierć z głodu albo utopienie się niż śmierć zadawana przez człowieka w rzeźni.
bDplMjDT
brum
3 lata temu
Szok! Ta krowa myśli, przewiduje, ma zdolność oceny sytuacji i świadomie wybiera to co dla niej najlepsze. Geniusz, nie krowa. Kciuk w górę. Darować jej życie!
logic
3 lata temu
To może odwalcie się od tej krowy, widać ma więcej rozumu niż wy.
Najnowsze komentarze (135)
Faraon
3 lata temu
Jaka ta krowa cudowna wie co ją czeka niepozwala ona chcę żyć!
ak001
3 lata temu
Zamawiając stek lub tatara, wypieramy z siebie świadomość, że to co jemy kiedyś żyło, oddychało a przed śmiercią potwornie się bało. To zwierzę powinno zostać "ułaskawione" choćby z uwagi na jej wyjątkową inteligencję. Może jakaś zbiórka pieniążków na wykupienie wolności Krasuli?
gosc
3 lata temu
Teraz tego hodowcę powinni zapakować do rzezni zamiast niej i sztuki by się zgadzały.
jkl
3 lata temu
Ta krowa ma żyć tak długo, jak długo sama zechce! Nie ważyć się jej zabijać, skoro uciekła przed śmiercią.
monachium
3 lata temu
darować jej życie niech dożyje swoich lat a rolnikowi zapłacić
stefan
3 lata temu
bardzo mądre zwierze
elo
3 lata temu
zostaw Pan te krowę w spokoju. Poprzednia która uciekła i żyła z Żubrami, miała sobie spokojnie z nimi mieszkać, właściciel się jej zrzekł, ale niee, ludzie nie dadzą krowom spokojnie żyć, nie w Polsce, każdy inny chłop rościł sobie prawo do krowy, aż biedaczkę o zawał przyprawili ilością środków nasennych. Ludzie=bestie.
czarny jacur ...
3 lata temu
Obyś jak najdłużej opierała się tym bucom bohaterska krowo i aby ci dali wreszcie spokój!
bDplMjDL
Kama
3 lata temu
I to jest dowód na to, że zwierzęta myślą, czują, przewidują, boją się, są nieufne, i potrafią się bronić, chcą żyć. Wyobraźcie sobie, jakby to nas ludzi jakieś wyższe istoty zamykały w fermach, klatkach, faszerowały dziwnymi paszami, abyśmy szybko rośli i zmuszali nas do jak największego rozmnażania się tylko po to, aby nas potem zabić i zjeść, a my byśmy o tym wiedzieli. Może zwierzęta też o tym wiedzą? Straszne - prawda!
Obywatel
3 lata temu
Dać szanse krowie na naturalną śmierć. Zasłużyła po tylu przejściach.
xyz
3 lata temu
dlatego nie jem mięsa -żadnego , jak widze na ladach sklepowych tyle zwłok to mi sie plakać chce.
Kati
3 lata temu
Zostaw ją bezduszny pajacu w spokoju. Tylko pieniadze się liczą. Co musiało ją spotkać że tak sie boi ludzi biedna.
Stasio
3 lata temu
Żądam wolności dla krów! Ta pierwsza wreszcie się określiła i pokazała, że nawet będąc krową można walczyć o życie. A Ludzie niech przestana wreszcie zabijać zwierzęta !!!
Fikol
3 lata temu
Panie Łukaszu, pokaz Pan jaja i pozwól krowie życ!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić