o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Krystyna Pawłowicz składa wniosek do Komisji Etyki Poselskiej. Chodzi o Wojciecha Kałużę

29
Podziel się

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz złożyła wniosek o ukaranie dwojga posłów Nowoczesnej: Moniki Rosy i Adama Szłapki. Chodzi o ich wypowiedzi dotyczące wicemarszałka sejmiku śląskiego Wojciecha Kałuży.

Krystyna Pawłowicz chce ukarania dwojga posłów Nowoczesnej
Krystyna Pawłowicz chce ukarania dwojga posłów Nowoczesnej (PAP, Bartłomiej Zborowski)
bEssXNJx

Wojciech Kałuża był kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych. Zgłosili go politycy Nowoczesnej. W ubiegłym tygodniu onet.pl ujawnił, że poczatkowo był kandydatem drugiego wyboru, a zmiana na pozycji lidera listy nastąpiła kilkadziesiąt minut przed jej zatwierdzeniem. Na tę zmianę miała nalegać posłanka Monika Rosa.

Po zmianie barw partyjnych przez Kałużę, która umożliwiła PiS przejęcie władzy w śląskim sejmiku, to właśnie ta posłanka była w gronie osób, które najmocniej go krytykowały. Podczas protestu w Żorach wykrzykiwała: "Kałuża, ty ciulu!". Nazwała go też zdrajcą i zapowiedziała, że "wszystkich tych ciuli" w przyszłości rozliczy.

bEssXNJz

Krytycznych uwag Kałuży nie szczędził także partyjny kolega Rosy - poseł Adam Szłapka. - Ja jestem Wielkopolaninem i mam bardzo wielki szacunek do Ślązaków, to są ludzie solidni, honorowi i dotrzymują słowa. I będę to za nimi powtarzał: Kałuża, ty nie jesteś Ślązok, ty jesteś po prostu ciul, ty oszukałeś ludzi, ty jesteś zdrajca - powiedział w Polsat News.

Wojciecha Kałuży bronią politycy PiS. W rozmowie z "Gazetą Polska Codziennie" poseł PiS Jerzy Polaczek stwierdził nawet, że w związku z "mową nienawiści" "radnemu należałoby dać policyjną ochronę".

bEssXNJF

Zareagowała także posłanka Krystyna Pawłowicz. Na swoim profilu na Twitterze poinformowała, że złożyła w Komisji Etyki Poselskiej wnioski o ukaranie posłów Moniki Rosy i Adama Szłapki "za publiczne znieważanie radnego sejmiku śląskiego Wojciecha Kałuży najcięższą na Śląsku obelgą "ciul'" oraz za to, że "pełną nienawiści mową podżegali do agresji przeciw temu radnemu i jego rodzinie".

Nie wiadomo, jaki będzie werdykt komisji. PiS nie ma w niej większości.

bEssXNKa
KOMENTARZE
(29)
pobożny
3 lata temu
niech ta cała krystyna zniknie z polityki raz na zawsze ! błagam
emerytka
3 lata temu
a to babsko za swoje pieniadze siedzi ciagle w sadzie czy za nasze?
Twój nick
3 lata temu
Senator, poseł czy radny, który po wygranych wyborach nie realizuje obietnic wyborczych i zmienia przynależność partyjną powinien być odwoływany i zwalniany ze swoich funkcji. Tak powinno się postępować z "farbowanymi lisami". Słowo "ciul" jest tutaj zbyt łagodne i za mało obraźliwe.
bEssXNKb
Abba com
3 lata temu
Szczyt hipokryzji pisowskiej posłanki.I Ona komunię przyjmuje....
nigdy więcej
3 lata temu
Jak totalna kradnie Nowośmiesznej 7 POsłów, to ci wybitni POsłowie Totalnej nie wykrzykują i już jakoś nikogo nie obrażają, tylko jak nie PO ich myśli, to jest korupcja POlityczna. Niedługo zaczną werbować do koalicji przeciw rządowi mniejszości niemieckie, byle ich było więcej, żałocha. Polacy odsunęli was od władzy za złodziejstwa, nie PO to byście znowu wrócili.
Meander
3 lata temu
Godzilla znów aktywna
Wycofuję popa...
3 lata temu
To nie Kałuża , to prawdziwe Bagno moralne , oszukał tysiące osób dla własnej korzyści , i uważa że nic się nie stało . Oszuści bronią oszusta , nic nowego w Pis .
ola
3 lata temu
Boze , to ona jest w takiej komisji to przeciez kpina z wyborcow
lwaldek1
3 lata temu
miała racje .tak nawet świnie nie postępują.zdrajca to zdrajca.a pani Pawłowicz ma coś takiego ,że jak ludzie o niej zapominają to musi nosek wciubić
Tu i teraz
3 lata temu
nigdy więcej PIS u i kleru...
Tu i teraz
3 lata temu
to kiedy ten babsztyl pracuje skoro całymi dniami składa zawiadomienia do prokuratur i chodzi po sądach ?...czy to się podoba jej wyborcom ?
cza-rny
3 lata temu
... pawłowicz (specjalnie z małej litery) i etyka poselska, dobre, po prostu dobre hahahahahha
Uga
3 lata temu
jeny niby rozumiem ale kto jak kto ale ona to ma tupet i nie ma wstydu żeby to zgłosić, przecież jej buzia jest aż ubabrana od obrażania i niecenzuralnych słów i ona chce rozliczać- a może to autodonos...
bEssXNJT
123
3 lata temu
za pare srebrników sprzeda matkę,ojca. Typowa świnia pędząca do koryta. Rozumiem zmienić poglądy po paru latach ale na drugi dzień po wyborach
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić