Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Kryzys w Niemczech. Spowolnienie gospodarcze coraz wyraźniejsze

5
Podziel się

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki przyznało, że nic nie zapowiada poprawy sytuacji gospodarki Niemiec. Wyniki zachodniego sąsiada Polski nadal są na minusie, jednak resort uspokaja zaniepokojonych.

Kryzys w Niemczech spowoduje, że niemieckie firmy przeniosą się do Polski?
Kryzys w Niemczech spowoduje, że niemieckie firmy przeniosą się do Polski? (iStock.com)
bEJtOliZ

W raporcie o stanie gospodarki Ministerstwo Gospodarki podkreśliło, że nie spodziewa się recesji – podaje "Puls Biznesu" za agencją Reuters.

Resort uspokaja, że pomimo pikujących wyników niemieckiego przemysłu, przyzwoite wyniki notują sektory usług i budownictwa. Ich wyniki mogą równoważą negatywne skutki spadku produkcji przemysłowej.

– Niemiecka gospodarka nadal jest w stagnacji. Aktywność gospodarcza utknęła na obecnym poziomie – napisano w raporcie, do którego dotarł Reuters.

bEJtOljb
Zobacz także: Zobacz także: Ekspert: "Spowolnienie gospodarcze nie będzie dla tego rządu problemem"

Sytuacja gospodarcza krajunie wpływa jednak na poziom zasobności portfelów Niemców. Jest wręcz przeciwnie – ich zasoby finansowe w drugim kwartale 2019 roku urosły o 1,5 proc. (95 miliardów euro) w porównaniu z pierwszym kwartałem i wynoszą obecnie 6 bilionów 237 miliardów euro.

Spowolnienie gospodarcze sąsiadów zza Odry może spowodować również, że niemieckie firmy będą się przenosić do Polski. Taka sytuacja miała już miejsce w 2008 roku, kiedy nad Wisłę napływały projekty biznesowe z USA, dzięki czemu zatrudnienie w tym sektorze podskoczyło z 47 tys. osób w 2009 do 70 tys. w 2011 roku.

bEJtOljh

W drugim kwartale PKB Niemiec spadło o 0,1 proc. Rynek jest przekonany, że w trzecim kwartale sytuacja ta się powtórzy – a to oznaczałoby już techniczną recesję. Publikacja wstępnych danych jest zaplanowana na 14 listopada 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJtOljC
KOMENTARZE
(5)
eu
2 lata temu
juz uzbierali tyle ile sa nam winni reparacji za II ws -6 bilionów ( 6 mln obywateli x mln za jedno zycie) , wiec moga spowolnic ... eu
Pozdrawiam. P...
2 lata temu
,, Europo co z Tobą zrobiono, polecam na YouTube bo to dziękuję KE.
ol
2 lata temu
Tylko patrzeć jak Donek wróci do kraju ratować niemiecką gospodarkę.
bEJtOljD
ZakopacSzumow...
2 lata temu
Oby gospodarka niemiec była warta tyle co 1m2 ziemi w czarnobylu
Olek Grom jr.
2 lata temu
Jak wróci do władzy PO,to gospadarka Niemiec ruszy z kopyta....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić