o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Krzeszów. Nocna akcja GOPR. 72-latka zgubiła się na szlaku w górach

7
Podziel się

Mieszkanka Mikołowa wyszła na grzyby. W trakcie wędrówki straciła orientację. Zgubiła również telefon, a nie miała latarki. Wychłodzoną kobietę znalazł po kilku godzinach ratownik GOPR.

Mieszkanka Mikołowa została znaleziona przez ratowników GOPR na szlaku Krzeszów - Leskowiec
Mieszkanka Mikołowa została znaleziona przez ratowników GOPR na szlaku Krzeszów - Leskowiec (GOPR Beskidy, T. Lipka)
bEgvKevF

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych. 72-letnia mieszkanka Mikołowa wyszła na grzyby w Krzeszowie (woj. małopolskie). W trakcie wędrówki straciła orientację. Zgubiła również telefon, a poruszała się bez latarki.

Poszukiwania starszej kobiety rozpoczęły się około godziny 19.45. Po mniej więcej dwóch godzinach 72-latkę napotkał na czerwonym szlaku Krzeszów - Leskowiec ratownik GOPR na quadzie.

bEgvKevH

Poszukiwana była wychłodzona, ale w dobrej kondycji. Została przetransportowana samochodem terenowym z gór w bezpieczne miejsce, gdzie czekała na nią rodzina. Wszystkie działania zostały zakończone po północy.

W akcji ratunkowej udział wzięło 20 ratowników oraz policja, straż pożarna i Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza. W poszukiwaniach wykorzystano siedem quadów i trzy samochody terenowe.

Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński czeka w kolejce na zabieg kolana. Wiemy, jak długo
bEgvKevN

Źródło: GOPR Beskidy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgvKewi
KOMENTARZE
(7)
jot23
2 lata temu
Babcia sama w lesie popołudniową porą - a gdzie w tym czasie była troskliwa rodzinka? Pewnie nie miał kto kolacji przyrządzić i zauważyli jej brak. Laur dla GOPRowców, a ... na czyj to koszt? życie ludzkie najwyższą wartością, ale za beztroskę (głupotę) winno się płacić, choćby partycypując w kosztach akcji, ryczałtowo.
Kasia
2 lata temu
Trzeba się cieszyć, że nasi GOPROWCY to ludzie oddani swojej pracy. Należy się im szacunek i szczere podziękowania osób, którym pomogli. Oni też mają rodziny a narażają swoje życie często przez głupotę turystów.
Miki
2 lata temu
Coś różańce i modlitwy jej nie pomogły, zwaryjowala.
bEgvKewj
Pinki granatn...
2 lata temu
W nocy na grzyby ? Co to za ściema. Może jakieś nocne posiedzenie PiSu ?
Kazik
2 lata temu
I nie miała parasolki, chusteczki do nosa, psa, kota, koszuli nocnej, zapalniczki, papierosów, landrynek i jeszcze wielu rzeczy nie miała. Napewno z PiSu bo oni nigdy nic nie mają.
^
2 lata temu
Krzeczow u podnoza Lubonia Wielkiego
oi
2 lata temu
po to są
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić